TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леброн ја објасни грешката со која го изнервира Богдановиќ… (ВИДЕО)

Екипа - 05.12.2019

Леброн Џејмс на синоќешниот дуел меѓу Јута и ЛА Лејкерс мина „неказнето“ и покрај тоа што пренесувајќи ја топката направи три и пол чекори, па си ја задржа топката во раката, а потоа продолжи да се дрибла на неверување на Бојан Богдановиќ кој ...

Јокиќ изгледаше како да не припаѓа на НБА-лигата (ФОТО)

Вечер Прес - 05.12.2019

Истакнатиот НБА-аналитичар и новинар на „Фокс“, смета дека Ентони Дејвис е главен кандидат, кога е во прашање наградата за најдобар дефанзивен кошаркар. Дејвис одигра одлична одбрана над српскиот кошаркар Никола Јокиќ, особено во последните две ...

Дончиќ ја продолжи победничката низа на Далас и му се заканува на рекордот на Мајкл Џордан (ВИДЕО)

МКД - 05.12.2019

Лука Дончиќ го предводеше Далас до девета победа на последните десет меча, Словенецотсо 22 поени, седум скокови и шест асистенции помогна „маверикс" да слават против Минесота со 121-114. Далас се искачи на четвртата позиција на Западот (15-6) откако ...

Сите во салата збеснаа по потегот на Леброн Џејмс (ВИДЕО)

СуперСпорт - 05.12.2019

Лос Анџелес лејкерс синоќа славеше убедливо на гостувањето кај Јута Џез. Тие одиграа одличен меч, па на крајот остварија победа од 121-96. Одличен беше Леброн Џејмс, кој постигна 20 поени, додаде четири скокови и 12 асистенции на дуелот.

Лејкерс газат на гостински терен: Јута е последната жртва (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2019

Лос Анџелес лејкерс имаа две тешки гостувања во Западната конференција за 24 часа, но запишаа две победи. Прво го победија Денвер, а утринава запишаа победа и кај Јута. Тимот од Лос Анџелес славеше убедливо со 121-96 и ја запишаа десеттата победа на ...

ВИДЕО: Лејкерси со 25 разлика ја отпишаа Јута, Дончиќ пак го водеше Далас до нова победа

Gol.mk - 05.12.2019

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс по поразот од Далас Маверикс (трет во сезоната) ја запишаа втората победа во низа во НБА лигата, откако на убедлив начин славеа на гости кај Јута Џез со 25 поени разлика, 96-121.

И Дончиќ е „само човек“…, Лејкерси со најдобар старт на сезоната во последните 10 години (ВИДЕО)

Екипа - 05.12.2019

Далас пред своите навивачи славееше против Минесота со 121-114 во еден од синоќешните десет натпревари од НБА лигата, во кој изостана спектакуларниот ефект од Лука Дончиќ, на кој самиот ја навикна светската кошаркарска јавност.

„Јокиќ како да не припаѓа на НБА лигата“ (ФОТО)

Sport 1 - 05.12.2019

Американскиот новинар и НБА аналитичар, Скок Бејлис, истакна дека кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Ентони Дејвис, покажал супериорност над Никола Јокиќ во дуелот помеѓу Денвер и ЛА Лејкерс, кој го доби тимот на Калифорнија со 105- 96.

Зарем Леброн со ова не направи чекори? (ВИДЕО)

Спортски - 05.12.2019

Лос Анџелес Лејкерси вчера остварија победа на гостувањето кај Јута. Лејкерси одиграа одличен натпревар и на крајот остварија победа од 121:96. Одличен во триумфот на својот тим беше Леброн Џејмс кој натпреварот го заврши со 20 поени, 4 скока и 12 ...

Продолжува серијата порази за Голден Стејт

Нетпрес - 05.12.2019

Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона. „Воините“ ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата.

Продолжува црната серија порази за Голден стејт

Слободен Печат - 05.12.2019

„Воините" ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата. Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона.

Милвоки не го даваат врвот, нова победа за Далас и Дончиќ (Видео)

TopSport - 05.12.2019

Милвоки Бакс забележаа нова победа во НБА лигата со која го задржаа првото место на Истокот, додека во целата лига врвот го делат со Лос Анџелес Лејкерс. Овие две екипи имаат скор 19 победи и три порази.

Милвоки го прецрта и Детроит за 13-та победа во низа, триумфи запишаа и Лејкерс, Бостон.. (видео)

Спортманија - 05.12.2019

Најкорисниот играч во НБА-лигата повторно доминираше. Милвоки бакс продолжува со извонредната победничка серија, Детроит е 13-тиот тим во низа кој загуби од Елените. Адетокумбо и дружината ги решија Пистонс на нивен терен со 127:103 за вкупно 19-та ...

Скромен Дончиќ во победата на Далас, Лејкерси со најдобар старт од шампионската сезона со Коби! (ВИДЕО)

Спортски - 05.12.2019

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни десет натпревари. Кошаркарите на Далас пред своите навивачи славеа во натпреварот со Минесота 121:114. Овој натпревар беше обележан со неколку пресврти на резултатот, а Маверикс до победа дојдоа со ...

Најубавиот подарок за роденден: Патики од Адетокумбо (видео)

Спортманија - 05.12.2019

По реакцијата на девојчето се познава колку ѝ значи овој гест. Најкорисниот играч во НБА-лигата, Јанис Адетокумбо, ноќеска повторно во улога на лидер го предводеше Милвоки до нова победа. Бакс славеа со 127:103 на гостувањето кај Детроит пистонс, ...

Кој вели дека во НБА нема тепачки на трибините? (Видео)

Спортманија - 05.12.2019

Размена на шамари во инцидентот во кој учествуваа и жени. За време на натпреварот на Денвер нагетс и Лос Анџелес лејкерс на трибините во „Пепси центарот“ имаше кратка тепачка „два на два“, и тоа еден брачен пар со други маж и жена.

Лејкерси не запираат, Дончиќ повторно во „елемент“ (ВИДЕО)

SportMedia - 05.12.2019

Л.А. Лејкерс стигнаа до 19. победа сезонава на гостувањето кај Јута (96:121) и ја одржуваат доминацијата во Западната конференција. Ентони Дејвис (26 поени), Леброн Џејмс со 20 поени и 10 асистенции, како и Донован Мичел со 29 поени беа оние кои ги ...

Лејкерси без милост кон Јута (Видео)

TopSport - 05.12.2019

Лос Анџелес Лејкерс ја забележаа 19 победа во сезоната. „Езерџиите“ славеа победа над Јута во Солт Лејк Сити 121:96. Лејкерс ја забележаа 19 победа во првенството, што претставува најдобар старт во сезоната по 2008/2009.

Гасол се враќа во Портланд како тренер?

Екипа - 04.12.2019

Легендарниот шпански кошаркар Пау Гасол би можел да му се придружи на тренерскиот тим на Портланд Трејлблејзерс, пренесуваат американските медиуми. Гасол во моментов се опоравува од повредата на левото стапало, а самиот изјави планира да се врати на ...

НБА Топ 10: Леброн го „здрви“ Денвер со атракции, Карузо ја крена на нозе клупата на Лејкерс, мајсторија на ...

Дерби - 04.12.2019

Најновата Топ 10 листа од НБА лигата ни нуди навистина интересни, квалитетни, мајсторски акции и потези, па така на одбојувањето ги имаме Леброн Џејмс со две супер забивања, тука е Алекс Карузо со моќниот лет против Денвер Нагетс, Лука Дончиќ со ...

ВИДЕО: Ова не се гледа често, тепачка на трибините за време на НБА натпревар

Sport M - 04.12.2019

Лос Анџелес Лејкер во вторникот вечерта го совладаа Денвер на гостински терен, а мечот го одбележа несекојдневна сцена на трибините. Несекојдневна, кога е во прашање НБА лигата. Маж и жена, навивачи на Лејкерси, најнапред имаа вербален дуел со друг ...

„ЏЕЈМС VS ЈОКИЌ“: Маж и жена тепаа брачен пар на трибините! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 04.12.2019

Помисливте дека нема тепачки меѓу навивачите во НБА лигата, сте се измамиле.. Лејкерси во дербито го совладаа Денвер , а после завршувањето на натпреварот дојде до ретко виден инцидент во НБА лигата – тепачка на трибините.

Јокиќ призна: Моментално имам проблем, не ми оди шутот!

Gol.mk - 04.12.2019

Денвер врза два порази во низа, откако ноќва запиша неуспех против Лос Анџелес Лејкерс (105-96). Српскиот центар Никола Јокиќ во последно време се мачи со шутот од игра и не бележи бројки какви што позаскува.

Хјустон бара преигрување на мечот со Сан Антонио поради непризнаен кош на Харден

Дерби - 04.12.2019

Хјустон го загуби дербито со Сан Антонио по две продолженија и со минимални 135:133, но раководството на „ракетите“ сега бараат преигрување на последните 7:50 минути од мечот. Причина се поените на Џејмс Харден кои не биле признати од судиите, ...

„Лука Дончиќ во моментов е најдобар кошаркар во НБА-лигата“

СуперСпорт - 04.12.2019

Лука Дончиќ ја игра втората сезона во НБА-лигата во дресот на Далас Маверикс, а секој ден добива пофалби за неговите настапи. Почна од тоа дека е најдобар млад кошаркар во лигата до тоа да заврши во Топ-10 кошаркари во цела НБА-лига, а сега ...

Пау Гасол влезе во стручниот штаб на Портланд

А1 On - 04.12.2019

Главниот тренер на Портланд, Тери Стотс изјави дека Пау Гасол ќе биде дел од неговиот стручен штаб. Прославениот Шпанец пред почетокот на сезоната дојде во Портланд од Милвоки со надеж дека ќе закрепне од повредата, но не успеа и набргу беше ...

Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања

А1 On - 04.12.2019

Кошаркарот на Хјустон, Џејмс Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања. „Брадата“ од 24 обиди немаше ниту едно промашување ноќеска на средбата со Сан Антонио. Претходниот рекорд со прецизно изведени слободни фрлања го држеше ...

НБА: Судиите не признаа поени на Харден, „рекетите“ изгубија со два поени разлика (видео)

OhridNews - 04.12.2019

Тимот на Хјустон ќе достави жалба до НБА лигата за судиите кои не му признаа поени на Џејмс Харден, а подоцна мечот со Сан Антонио го изгубија за два поени 135-133 после дополнителни две продолженија.

НБА шампионот Торонто поразен од Мајами

24 Вести - 04.12.2019

Актуелниот шампион во НБА лигата, тимот на Торонто, ноќеска загуби на домашен терен од Мајами со 121:110. По основните 48 минути резултатот беше нерешен 108:108, а во дополнитените пет минути канадскиот тим постигна само два поени.

Леброн и Дејвис го покорија Денвер, СА по две продолженија подобри од Хјустон (Видео)

Макфакс - 04.12.2019

Седум натпревари се одиграа во НБА лигата изминатата ноќ. Индовидуално се истакнаа Лука Дончиќ и Џејмс Харден. Далас победија во Њу Орлеанс 118:97. Доночиќ остваври рекордни во кариерата 18 скока, на кои придодаде 33 оени и пет асистенции.

Шампионот Торонто поразен од Мајами

Нетпрес - 04.12.2019

Актуелниот шампион во НБА лигата, тимот на Торонто, ноќеска загуби на домашен терен од Мајами со 121:110. По основните 48 минути резултатот беше нерешен 108:108, а во дополнитените пет минути канадскиот тим постигна само два поени.

Првпат во историјата на НБА Европејци се играчи на месецот

Макфакс - 04.12.2019

Кошаркарите на Милвоки бакс и Далас маверикс, Јанис Адетокумбо и Лука Дончиќ, се прогласени за најдобри во своите конференции за месец ноември. Гркот и Словенецот испишаа историјата во НБА бидејќи никогаш претходно не се случило во ист месец ...

НБА шампионот Торонто поразен од Мајами

А1 On - 04.12.2019

Актуелниот шампион во НБА лигата, тимот на Торонто, ноќеска загуби на домашен терен од Мајами со 121:110. По основните 48 минути резултатот беше нерешен 108:108, а во дополнитените пет минути канадскиот тим постигна само два поени.

Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања

Локално - 04.12.2019

Кошаркарот на Хјустон, Џејмс Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања. „Брадата“ од 24 обиди немаше ниту едно промашување ноќеска на средбата со Сан Антонио. Претходниот рекорд со прецизно изведени слободни фрлања го држеше ...

Харден од 24 обиди на слободни фрлања немаше ниту едно промашување, постави нов рекорд

iPortal - 04.12.2019

Кошаркарот на Хјустон, Џејмс Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања. „Брадата“ од 24 обиди немаше ниту едно промашување ноќеска на средбата со Сан Антонио. Претходниот рекорд со прецизно изведени слободни фрлања го држеше ...

НБА шампионот Торонто поразен од Мајами

MakPress - 04.12.2019

Актуелниот шампион во НБА лигата, тимот на Торонто, ноќеска загуби на домашен терен од Мајами со 121:110. По основните 48 минути резултатот беше нерешен 108:108, а во дополнитените пет минути канадскиот тим постигна само два поени.

Пау Гасол влезе во стручниот штаб на Портланд

Нетпрес - 04.12.2019

Главниот тренер на Портланд, Тери Стотс изјави дека Пау Гасол ќе биде дел од неговиот стручен штаб. Прославениот Шпанец пред почетокот на сезоната дојде во Портланд од Милвоки со надеж дека ќе закрепне од повредата, но не успеа и набргу беше ...

Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања

MakPress - 04.12.2019

Кошаркарот на Хјустон, Џејмс Харден постави рекорд во НБА за прецизно изведени слободни фрлања. „Брадата“ од 24 обиди немаше ниту едно промашување ноќеска на средбата со Сан Антонио. Претходниот рекорд со прецизно изведени слободни фрлања го држеше ...

Пау Гасол влезе во стручниот штаб на Портланд

MakPress - 04.12.2019

Главниот тренер на Портланд, Тери Стотс изјави дека Пау Гасол ќе биде дел од неговиот стручен штаб. Прославениот Шпанец пред почетокот на сезоната дојде во Портланд од Милвоки со надеж дека ќе закрепне од повредата, но не успеа и набргу беше ...

Продолжува серијата порази за Голден стејт

24 Вести - 05.12.2019

Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона. „Воините“ ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата.

Лејкерси без милост кон Јута (Видео)

Макфакс - 05.12.2019

Лос Анџелес Лејкерс ја забележаа 19 победа во сезоната. „Езерџиите“ славеа победа над Јута во Солт Лејк Сити 121:96. Лејкерс ја забележаа 19 победа во првенството, што претставува најдобар старт во сезоната по 2008/2009.

Продолжува серијата порази за Голден стејт

Локално - 05.12.2019

Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона. „Воините“ ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата.

Голден стејт го запиша 19. пораз во сезоната

iPortal - 05.12.2019

Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона. „Воините“ ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата.

„Јокиќ како да не припаѓа на НБА лигата“ (ФОТО)

Курир - 05.12.2019

Американскиот новинар и НБА аналитичар, Скок Бејлис, истакна дека кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Ентони Дејвис, покажал супериорност над Никола Јокиќ во дуелот помеѓу Денвер и ЛА Лејкерс, кој го доби тимот на Калифорнија со 105- 96.

Продолжува серијата порази за Голден стејт

Опсервер - 05.12.2019

Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона. „Воините“ ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата.

Продолжува серијата порази за Голден стејт

А1 On - 05.12.2019

Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона. „Воините“ ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата.

Лејкерси без милост кон Јута

Точка - 05.12.2019

Лос Анџелес Лејкерс ја забележаа 19 победа во сезоната. „Езерџиите“ славеа победа над Јута во Солт Лејк Сити 121:96. Лејкерс ја забележаа 19 победа во првенството, што претставува најдобар старт во сезоната по 2008/2009.

Милвоки не го даваат врвот, нова победа за Далас и Дончиќ (Видео)

Макфакс - 05.12.2019

Милвоки Бакс забележаа нова победа во НБА лигата со која го задржаа првото место на Истокот, додека во целата лига врвот го делат со Лос Анџелес Лејкерс. Овие две екипи имаат скор 19 победи и три порази.

Продолжува серијата порази за Голден стејт

MakPress - 05.12.2019

Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона. „Воините“ ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата.