TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вознијацки ја копира Памела Андерсон, се сликаше во култниот костим за капење (ФОТО)

Слободен Печат - 14.11.2019

Каролина Вознијацки ја искористи паузата во тениската сезона за да ужива со својот сопруг, поранешниот НБА кошаркар, Дејвид Ли. Тие конечно отпатуваа на меден месец на Барбадос, а Вознијацки ја користи секоја можност да покаже дека ужива.

Вознијацки по стапките на Памела како „чувар на плажата“ (фото)

TopSport - 14.11.2019

Кога не игра тенис, атрактивната тенисерка Каролина Вознијацки патува по светот. По крајот на напорната сезона, таа со сопругот се наоѓа на меден месец на Барбадос. Во полуфиналето на Мастерсот во Париз загуби од Наоми Осака, па реши квалитетно да ...

Една од најжешките тенисерки наеднаш ја прекина кариерата

Канал5 - 13.11.2019

Словачката тенисерка Доминика Цибулкова , денеска објави дека ја завршила кариерата. 30 годишната тенисерка ја објави веста на социјалните мрежи. "Денеска, со измешани чувства, имам посебна вест да споделам со вас.

Ги излудуваше фановите со своите облини, а сега реши да се повлече од тенисот! (ФОТО)

СуперСпорт - 13.11.2019

Познатата тенисерка од Словачка, Доминика Цибулкова, која беше една од најдобрите во светот, реши да ја заврши кариерата поради проблеми со Ахиловата пета. Поранешната ривалка на Ана Ивановиќ и освојувачка на осум ВТА-титули ја објави својата одлука ...

Фото: Во јуни играше полуфинале во Париз, а сега атрактивната Доминика го напушта тенисот ?!

Канал5 - 13.11.2019

Тенискиот свет е во шок, некогашната четврто рангирана тенисерка на светот Доминика Цибулкова одлучила да и стави точка на својата кариера во белиот спорт . 30- годишната Цибулкова која е позната покрај по добрите игри и резултати и по атрактивниот ...

Најдоброто газе во тенисот и стави крај на кариерата (Фото)

Вечер Прес - 13.11.2019

Беше една од најталентираните тенисерки во светот. Во кариерата освои осум титули, играше во финалето на Австралија опен, еднаш играше во полуфинале на Ролан Гарос, четири пати беше дел од четврт-финалето на Вимблдон, двапати осминафинале на САД ...

Цибулкова на 30 години ја заврши тениската кариера

SportMedia - 13.11.2019

Доминика Цибулкова, 30-годишната тенисерка од Словачка, се реши да стави крај на кариерата поради повредите. „Со помешани чувства имам посебни вести кои морам да ги споделам. Неколку месеци немам одиграно турнир.

Цибулкова кажа доста е, си замина во пензија

Слободен Печат - 12.11.2019

30-годишната словачка тенисерка, одлучи да се повлече од професионалниот тенис. Доминика Цибулкова, некогашната четврта тенисерка на ВТА листата денеска стави крај на професионалната кариера.

Тенисерката со најубав задник, ги шокираше фановите

Спортманија - 12.11.2019

Цибулкова реши да се пензионира. Словачката тенисерка Доминика Цибулкова, одлучи да се повлече од професионалниот тенис. Ова е изненадувачка одлука, бидејќи Цибулкова има 30 години и можеше уште долго со успех да настапува како некои нејзини колешки.

Најави крај: Жешката Цибулкова ненадејно ја прекинува тенисерската кариера

Таратур - 14.11.2019

Познатата словачка тенисерка и жешка, атрактивна убавица Доминика Цибулкова, вчера ненадејно најави крај на нејзината тенисерска кариера. 30 годишната тенисерка ја објави веста на социјалните мрежи .