TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од утре бесплатна вакцинација против сезонски грип

24 Вести - 21.11.2019

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре, за што за оваа сезона набавени се 28.000 вакцини. кои се бесплатни и наменети за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца на возраст од 6 месеци до 5 години, бремени жени, како ...

Од утре бесплатна вакцинација против сезонски грип и во Битола

Тера - 21.11.2019

Од утре во соба бр.9 Центарот за јавно здравје од Битола почнува со бесплатното вакцинирање против сезонски грип. Ќе бидат можат да се вакцинираат постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и ...

Од утре стартува бесплатната вакцинација против сезонски грип

Сител - 21.11.2019

Од утре почнува вакцинацијата со бесплатните вакцини против грип. Освен во центрите за јавно здравје, во Скопје граѓаните ќе можат да ги примат вакцините и во вакциналните пунктови во Букурешт, Чаир и Ѓорче Петров каде боцкањето ќе биде во ...

Во Дебар голем интерес за вакцина за сезонски грип

Сител - 21.11.2019

Во Дебар владее голем интерес за имунизација од сезонски грип што ја потврдува и бројката од околу 100 лица кои во изминатите два дена примиле вакцина. Ова го потврдува епидемиологот Ментор Меља, раководител на дебарската работна единица на Центарот ...

Околу 6000 граѓани се пријавиле за бесплатна вакцина против грип

Канал5 - 21.11.2019

Околу шест илјади граѓани се пријавиле преку системот „Мој Термин“ за бесплатна вакцина против грип. Од утре стартува бесплатното вакцинирање против грип во оваа категорија се граѓаните над 65 години бебиња од шест месеци до пет години, бремени жени.

Бесплатна вакцинација во пунктовите Букурешт, Чаир и Ѓорче Петров

24 Вести - 21.11.2019

Од утре во вакциналните пунктови во Букурешт, Чаир и Ѓорче Петров ќе почне бесплатна вакцинација против грип. Во секој пункт ќе има п0 800 дози кои се наменети за пензионерите, хронично болни, трудници и деца до 6 година.

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре

Канал5 - 21.11.2019

Станува збор за вакцини од реномирани странски производители, меѓу кои 27.000 вакцини се од „Mylon Abot", а 1.000 вакцини од „Sanofi". Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, ...

Филипче: Oд утре почнува бесплатната вакцинација против грип (ВИДЕО)

+инфо - 21.11.2019

Ја подобруваме достапноста на бесплатните вакцини против сезонски грип и од оваа година, покрај 10-те Центри за јавно здравје, во вакцинацијата ги вклучивме и трите поликлиники: Букурешт, Чаир и Ѓорче Петров при Здравствениот дом во Скопје.

Од утре во вакциналните пунктови во Букурешт, Чаир и Ѓорче Петров

Сител - 21.11.2019

Од утре во вакциналните пунктови во Букурешт, Чаир и Ѓорче Петров тимовите ќе боцкаат и со бесплатните вакцини против грип. Во секој пункт ќе има пи 800 дози кои се наменети за пензионерите, хронично болни, трудници и деца до 6 година.

Oд утре бесплатана вакцинација против грип за пензионерите

ММС - 21.11.2019

Од петок ќе почне вакцинацијата со бесплатните вакцини против грип. Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче и директорот на Здравствен дом-Скопје, Виктор Исјановски, денеска информираа дека бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува ...

Јагма за бесплатните вакцини против грип, денеска се закажува дури за 2 декември

+инфо - 21.11.2019

Телефоните во ординација постојано ѕвонат и веќе се резервирани сите термини за ноември, од денеска почнавме да ги закажуваме пациентите за вакцинација за декември. За хронично болните не даваме потврди, тоа најмногу ги интересираа овие пациенти, ...

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип за пензионерите од петок

Сител - 20.11.2019

Со еден месец задоцнување, од петок конечно ќе почне вакцинацијата со бесплатните вакцини против грип. 28.000 дози кои на тендер ги набави Министерството за здравство оваа година им се достапни на сите пензионери над 65 години, хронично болни, ...

Започна вакцинацијата против грип во Гостивар

Gostivarpress.mk - 20.11.2019

Имунизацијата на населението против вирусот на грип во гостиварскиот регион започна вчера (19 ноември). За сега, достапни се само комерцијалните вакцини, односно оние кои граѓаните ги плаќаат од свој џеб, по цена од 650 денари.

Голем интерес за вакцинирање против сезонски грип во Куманово

Kumanovo News - 20.11.2019

Од Центарот за јавно здравје во Куманово велат дека вчера дошле близу 100 граѓани, а денеска поради дождливото време нивниот број е помал, но сепак интересот е голем. „Како и секоја година најголем е интересот на граѓаните од ризичните групи и ...

До денеска пријавување за бесплатна вакцина против грип

Kumanovo News - 20.11.2019

Вакцинацијата има за цел да ги заштити граѓаните во периодот кога се очекува највисока активност на грипот, а тоа е во месец фебруари 2020 година. За оваа сезона се набавени 28.000 вакцини кои ќе се даваат бесплатно, додека пак останатите 21.000 кои ...

Од утре бесплатни вакцини против грип за пензионерите

24Инфо - 21.11.2019

Од петок ќе почне вакцинацијата со бесплатните вакцини против грип. За пензионерите обезбедени се 28.000 дози кои на тендер ги набави Министерството за здравство. Вакцини имследуваат оваа година на сите пензионери над 65 години, хронично болни, ...

Од утре бесплатни вакцини против грип за пензионерите

Република - 21.11.2019

Од петок ќе почне вакцинацијата со бесплатните вакцини против грип. За пензионерите обезбедени се 28.000 дози кои на тендер ги набави Министерството за здравство. Вакцини имследуваат оваа година на сите пензионери над 65 години, хронично болни, ...

Од утре во вакциналните пунктови во Букурешт, Чаир и Ѓорче Петров

4NEWS - 21.11.2019

Од утре во вакциналните пунктови во Букурешт, Чаир и Ѓорче Петров тимовите ќе боцкаат и со бесплатните вакцини против грип. Во секој пункт ќе има пи 800 дози кои се наменети за пензионерите, хронично болни, трудници и деца до 6 година.

Oд утре бесплатана вакцинација против грип за пензионерите

Вечер Прес - 21.11.2019

Од петок ќе почне вакцинацијата со бесплатните вакцини против грип. За пензионерите обезбедени се 28.000 дози кои на тендер ги набави Министерството за здравство. Вакцини имследуваат оваа година на сите пензионери над 65 години, хронично болни, ...

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре

Мета - 21.11.2019

Министерот за здравство Венко Филипче и директорот на Здравствен дом-Скопје, Виктор Исјановски информираа дека бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре. За оваа сезона се набавени вкупно 28 илјади вакцини, кои се бесплатни и ...

Министерот Филипче: Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре

А1 On - 21.11.2019

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче и директорот на Здравствен дом-Скопје, Виктор Исјановски, денеска информираа дека бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре, 22 ноември.

Oд утре бесплатана вакцинација против грип за пензионерите

Фокус - 21.11.2019

Од петок ќе почне вакцинацијата со бесплатните вакцини против грип. Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче и директорот на Здравствен дом-Скопје, Виктор Исјановски, денеска информираа дека бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува ...

Oд утре почнува бесплатната вакцинација против грип

Нетпрес - 21.11.2019

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче и директорот на Здравствен дом-Скопје, Виктор Исјановски, денеска информираа дека бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре.

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре

Курир - 21.11.2019

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и хронично болни, почнува утре во центрите за јавно здравје, каде ќе се одвива во две ...

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре

Алсат-М - 21.11.2019

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и хронично болни, почнува утре во центрите за јавно здравје, каде ќе се одвива во две ...

Филипче: Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре, набавени се 28.000 вакцини

Слободен Печат - 21.11.2019

Станува збор за вакцини од реномирани странски производители, меѓу кои 27.000 вакцини се од „Mylon Abot", а 1.000 вакцини од „Sanofi". Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, ...

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре

24Инфо - 21.11.2019

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и хронично болни, почнува утре во центрите за јавно здравје, каде ќе се одвива во две ...

Филипче: Од утре почнува бесплатна вакцинација против сезонски грип

МКД - 21.11.2019

За бесплатната вакцинација против сезонски грип која почнува од утре набавени се вкупно 28 илјади вакцини, кои се бесплатни и наменети за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца на возраст од 6 месеци до 5 години, бремени жени, како и ...

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре

Локално - 21.11.2019

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и хронично болни, почнува утре во центрите за јавно здравје, каде ќе се одвива во две ...

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре

MTM - 21.11.2019

Министерот за здравство, Венко Филипче и директорот на Здравствен дом-Скопје, Виктор Исјановски, денеска информираа дека бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре. За оваа сезона се набавени вкупно 28 илјади вакцини, кои се ...

Филипче: Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре

Скопје1 - 21.11.2019

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче и директорот на Здравствен дом-Скопје, Виктор Исјановски, денеска информираа дека бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре (петок, 22.11.2019 година).

Стартува бесплатното вакцинирање против сезонски грип

iPortal - 21.11.2019

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и хронично болни, почнува утре.

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре

Опсервер - 21.11.2019

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и хронично болни, почнува утре во центрите за јавно здравје, каде ќе се одвива во две ...

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре

Скопје инфо - 21.11.2019

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и хронично болни, почнува утре во центрите за јавно здравје, каде ќе се одвива во две ...

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре

еМагазин - 21.11.2019

Министерот за здравство Венко Филипче и директорот на Здравствен дом-Скопје, Виктор Исјановски информираа дека бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре. За оваа сезона се набавени вкупно 28 илјади вакцини, кои се бесплатни и ...

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре

CivilMedia - 21.11.2019

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и хронично болни, почнува утре во центрите за јавно здравје, каде ќе се одвива во две ...

Од утре бесплатно вакцинирање против сезонски грип

Фактор - 21.11.2019

Од утре почнува бесплатната вакцинација против сезонски грип. За таа цел се набавени вкупно 28 илјади вакцини, кои се бесплатни и наменети за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца на возраст од 6 месеци до 5 години, бремени жени, ...

Од утре, бесплатната вакцинација против сезонски грип

Нова ТВ - 21.11.2019

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и хронично болни, почнува утре во центрите за јавно здравје, каде ќе се одвива во две ...

Од утре бесплатни вакцини против грип за постари од 65 години

Сакам да кажам - 21.11.2019

Од утре почнува бесплатното вакцинирање против сезонски грип за лица на 65 години, објави министерот за здравство Венко Филипче. Тој вели дека се набавени 28.000 вакцини, кои се бесплатни и наменети за: лица над 65 години, лица со хронични ...

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува утре

Либертас - 21.11.2019

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и хронично болни, почнува утре во центрите за јавно здравје, каде ќе се одвива во две ...

Бесплатната вакцинација против сезонски грип за лица над 65 години почнува од утре

Република - 21.11.2019

Од утре почнува бесплатното вакцинирање против сезонски грип за лица на 65 години, објави министерот за здравство Венко Филипче. Тој вели дека се набавени 28.000 вакцини, кои се бесплатни и наменети за: лица над 65 години, лица со хронични ...

Од утре почнува бесплатната вакцинација против сезонски грип

MakPress - 21.11.2019

Бесплатно вакцинирање против сезонски грип со кое се опфатени постари лица на возраст над 65 години, бремени жени, деца на возраст од шест месеци до пет години и хронично болни, почнува утре во центрите за јавно здравје, каде ќе се одвива во две ...

Од утре бесплатни вакцини против грип за пензионерите

Пулс24 - 21.11.2019

Од петок ќе почне вакцинацијата со бесплатните вакцини против грип. За пензионерите обезбедени се 28.000 дози кои на тендер ги набави Министерството за здравство. Вакцини имследуваат оваа година на сите пензионери над 65 години, хронично болни, ...