TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

А1 On - 21.02.2020

Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор во ...

Додик му порача на Изетбеговиќ: Ќе мора да ме трпи, го повикувам да разговараме(ВИДЕО)

Магазин - 21.02.2020

Членот на претседателството на БиХ, Милорад Додик, го повика водачот на Демократската акција (СДА) Бакир Изетбеговиќ да разговара за начините на кои домашните судии ќе заменат тројца странски судии во Уставниот суд во БиХ.

Додик: Ова е една од најтешките и најделикатните ситуации за Република Српска по Дејтонскиот договор

Локално - 21.02.2020

Милорад Додик, членот на Претседателството на БиХ и лидер на СНСД, по состанокот на Извршниот комитет на таа партија во Бања Лука, објави дека ќе го испрати законот за Уставниот суд на БиХ во редовната парламентарна постапка, чија основна цел е ...

Балкан-егзит како рециклиран кошмарен сон

Н.Македонија - 21.02.2020

„Гудбај БиХ, велком РС-егзит“ (Збогум Босна, добре дојде РС-егзит!), повика Милорад Додик на посебната седница на Народното собрание на Република Српска, која беше свикана неделава, по најновата криза во Босна и Херцеговина предизвикана со одлуките ...

Амбасадорот на САД во БиХ: нови санкции ако се поткопува Дејтон

Р.С.Европа - 21.02.2020

Американскиот амбасадор во Босна и Херцеговина Ерик Нелсон изјави дека на српскиот член во Претседателството на БиХ Милорад Додик му го пренел ставот на САД дека мора да се почитува територијалниот интегритет и суверенитет на БиХ.

Говедарица: Ѓукановиќ му се закани на Додик со забрана за влез во Црна Гора

Локално - 21.02.2020

Висок претставник на Демократската партија (СДС), Вукота Говедарица, вели дека црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ го предупредил членот на претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, дека на сите членови на неговата партија и на ...

Американскиот амбасадор во БиХ: Го предупредив Додик за потенцијалните последици

Локално - 21.02.2020

Американскиот амбасадор во Босна и Херцеговина, Ерик Нелсон, рече дека му укажал на членот на српското претседателство, Милорад Додик за потенцијалните последици од непочитување на Дејтонскиот договор, како ги гледа истите на економски план, ...

Нелсон: Го предупредив Додик на потенцијални последици

Сител - 21.02.2020

Американскиот амбасадор во БиХ, Ерик Нелсон изјави дека на српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик му укажал на потенцијалните последици од непочитување на Дејтонскиот договор, како на пример врз економијата, заминување на младите и ...

СДА: Кризата во БиХ ќе исчезне кога ќе заминат Додик и СНСД

А1 On - 20.02.2020

Партијата за демократска акција (СДА) на Бакир Изетбеговиќ денеска го посочи членот на Претседателството на БиХ и лидер на СНСД, Милорад Додик, како главен генератор на кризата во таа земја, по повод неговата изјава „дека кризата ќе исчезне кога БиХ ...

Додик: Вештачката криза ќе престане, тогаш кога БиХ ќе исчезне

Локално - 20.02.2020

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик изјави дека не очекува санкции кон себе, но и против некои други претставници на Република Српска. Тој го изјави ова по состанокот со српските претставници во заедничките институции на БиХ, ...

Додик: Блокадата продолжува, „РС-егзит“ е се уште можен

Опсервер - 20.02.2020

– Членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик потврди денеска дека блокадата за одлучување во телата на државната власт ќе продолжи се додека не се измени составот на Уставниот суд на БиХ, повторно заканувајќи се со „егзит“ на Република Српска ...

Додик повторно се закани со РС-егзит и побара исполнување на барањата

Слободен Печат - 20.02.2020

Додик денеска повтори дека следен чекор, доколку не се исполнат барањата на РС, би можел да биде отцепување на тој ентитет од БиХ. Членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик потврди денеска дека блокадата за одлучување во телата на државната ...

Додик: Блокадата продолжува, „РС-егзит“ е се уште можен

А1 On - 20.02.2020

Членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик потврди денеска дека блокадата за одлучување во телата на државната власт ќе продолжи се додека не се измени составот на Уставниот суд на БиХ, повторно заканувајќи се со „егзит“ на Република Српска ...

Додик: Блокадата продолжува, „РС-егзит” е се уште е во игра

24Инфо - 20.02.2020

Членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик потврди денеска дека блокадата за одлучување во телата на државната власт ќе продолжи се додека не се измени составот на Уставниот суд на БиХ, повторно заканувајќи се со „егзит” на Република Српска ...

Додик: Блокадата продолжува, „РС-егзит“ е се уште можен

MakPress - 20.02.2020

Членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик потврди денеска дека блокадата за одлучување во телата на државната власт ќе продолжи се додека не се измени составот на Уставниот суд на БиХ, повторно заканувајќи се со „егзит“ на Република Српска ...

Додик: Блокадата на БиХ продолжува, отцепување на Република Српска е можно

Р.С.Европа - 20.02.2020

Членот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик потврди денеска дека блокадата за одлучување во телата на државната власт ќе продолжи се додека не се измени составот на Уставниот суд на БиХ, повторно заканувајќи се со отцепување на ...

СДА: Кризата во БиХ ќе исчезне кога ќе заминат Додик и СНСД

24Инфо - 20.02.2020

– Партијата за демократска акција (СДА) на Бакир Изетбеговиќ денеска го посочи членот на Претседателството на БиХ и лидер на СНСД, Милорад Додик, како главен генератор на кризата во таа земја, по повод неговата изјава „дека кризата ќе исчезне кога ...

Изетбеговиќ го посочи Додик како главен виновник за кризата во БиХ

Слободен Печат - 20.02.2020

Со оглед на тоа што на сите им е јасно, освен на Додик, дека тој веќе една деценија е главен генератор на политичката криза, единствената вистина е дека кризата ќе исчезне кога тој и СНСД ќе заминат од политичката сцена во Босна и Херцеговина – се ...

СДА: Кризата во БиХ ќе исчезне кога ќе заминат Додик и СНСД

Нетпрес - 20.02.2020

Партијата за демократска акција (СДА) на Бакир Изетбеговиќ денеска го посочи членот на Претседателството на БиХ и лидер на СНСД, Милорад Додик, како главен генератор на кризата во таа земја, по повод неговата изјава „дека кризата ќе исчезне кога БиХ ...

СДА: Кризата во БиХ ќе исчезне кога ќе заминат Додик и СНСД

Опсервер - 20.02.2020

Партијата за демократска акција (СДА) на Бакир Изетбеговиќ денеска го посочи членот на Претседателството на БиХ и лидер на СНСД, Милорад Додик, како главен генератор на кризата во таа земја, по повод неговата изјава „дека кризата ќе исчезне кога БиХ ...

СДА: Кризата во БиХ ќе исчезне кога ќе заминат Додик и СНСД

MakPress - 20.02.2020

Партијата за демократска акција (СДА) на Бакир Изетбеговиќ денеска го посочи членот на Претседателството на БиХ и лидер на СНСД, Милорад Додик, како главен генератор на кризата во таа земја, по повод неговата изјава „дека кризата ќе исчезне кога БиХ ...

Додик: Блокадата продолжува, „РС-егзит“ е се уште можен

Сител - 20.02.2020

Членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик потврди денеска дека блокадата за одлучување во телата на државната власт ќе продолжи се додека не се измени составот на Уставниот суд на БиХ, повторно заканувајќи се со „егзит“ на Република Српска ...

Додик: Блокадата продолжува, „РС-егзит“ е се уште можен

4NEWS - 21.02.2020

Членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик потврди денеска дека блокадата за одлучување во телата на државната власт ќе продолжи се додека не се измени составот на Уставниот суд на БиХ, повторно заканувајќи се со „егзит“ на Република Српска ...

Нелсон: Го предупредив Додик на потенцијални последици

Опсервер - 21.02.2020

– Американскиот амбасадор во БиХ, Ерик Нелсон изјави дека на српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик му укажал на потенцијалните последици од непочитување на Дејтонскиот договор, како на пример врз економијата, заминување на младите ...

Нелсон: Го предупредив Додик на потенцијални последици

А1 On - 21.02.2020

Американскиот амбасадор во БиХ, Ерик Нелсон изјави дека на српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик му укажал на потенцијалните последици од непочитување на Дејтонскиот договор, како на пример врз економијата, заминување на младите и ...

Нелсон: Разговарав со Додик за евентуалните последици од непочитување на Дејтонскиот договор

Слободен Печат - 21.02.2020

Тој нагласи дека Дејтонскиот устав бил добра почетна точка, но потребни се модификации. Американскиот амбасадор во БиХ, Ерик Нелсон изјави дека на српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик му укажал на потенцијалните последици од ...

Нелсон: Го предупредив Додик на потенцијални последици

24Инфо - 21.02.2020

Американскиот амбасадор во БиХ, Ерик Нелсон изјави дека на српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик му укажал на потенцијалните последици од непочитување на Дејтонскиот договор, како на пример врз економијата, заминување на младите и ...

Нелсон го предупредил Додик на потенцијални последици

Нетпрес - 21.02.2020

Американскиот амбасадор во БиХ, Ерик Нелсон изјави дека на српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик му укажал на потенцијалните последици од непочитување на Дејтонскиот договор, како на пример врз економијата, заминување на младите и ...

Нелсон: Го предупредив Додик на потенцијални последици

MakPress - 21.02.2020

Американскиот амбасадор во БиХ, Ерик Нелсон изјави дека на српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик му укажал на потенцијалните последици од непочитување на Дејтонскиот договор, како на пример врз економијата, заминување на младите и ...

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

Либертас - 21.02.2020

– Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор ...

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

Опсервер - 21.02.2020

Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор во ...

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

Локално - 21.02.2020

Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор во ...

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

24Инфо - 21.02.2020

– Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор ...

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

Вечер - 21.02.2020

Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор во ...

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

+инфо - 21.02.2020

Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор во ...

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

Денешен - 21.02.2020

Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор во ...

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

Курир - 21.02.2020

Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор во ...

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

MakPress - 21.02.2020

Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор во ...

Додик: Состојбата во БиХ е една од најтешките од потпишувањето на Дејтонскиот договор

Фокус - 21.02.2020

Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор во ...

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

Press24 - 21.02.2020

Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една од најтешките и најделикатните од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор во ...

Додик: Ситуацијата во БиХ е најтешка од времето на Дејтонскиот мировен договор

Слободен Печат - 21.02.2020

Тој информира дека во наредните денови ќе има разговори за предложениот закон со претставници на политичките партии во Република Српска и Федерацијата БиХ. Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи ...