TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Талат Џафери има коефициент на интелегенција како Ајнштајн, можеби и поголем, вели братот на техничкиот премиер

еМагазин - 29.01.2024

од владејачката ДУИ е избран за премиер на техничката влада која ќе има мандат од 100 дена. На македонската јавност и се познати многу детали за Џафери, а нови во интервју за косовската откри неговиот брат , кој меѓудругото вели дека брат му има ...

Талат Џафери има коефициент на интелигенција како Алберт Ајнштајн, а можеби и поголем – го фали неговиот брат

360 степени

ВИДЕО: Талат Џафери има коефициент на интелегенција како Алберт Ајнштајн, а можеби и поголем – го фали неговиот брат

Курир

📽️ АЈНШТАЈН Е АЈНШТАЈН, ТАЛАТ Е ЦВАЈНШТАЈН Техничкиот премиер е поинтелигентен од големиот научник?!

+инфо

Братот на Џафери: Талат има коефициент на интелегенција како Алберт Ајнштајн, а можеби и поголем

Република

Талат Џафери е можеби поинтелигентен и од Алберт Ајнштајн, вели неговиот брат

Скопје1

Братот на Џафери: Талат има коефициент на интелигенција како Алберт Ајнштајн, а можеби и поголем

Lider

Денешен Фактор

ДУИ го слави изборот на Џафери за технички премиер со црвени вратоврски

360 степени - 28.01.2024

Видеа од славјето на социјалната мрежа „тик-ток“, објавува Бленди Февзиу – водител на популарното ТВ-шоу „Мислење“ (Опиниони) на ТВ Клан Албанија, кој е еден од четворицата ВИП гости на ДУИ за кои порталот „Икс“ објави дека цел ден се превезуваат со ...

(ВИДЕО) ДУИ на прослава: Не играа фудбал, туку носеа црвени вратоврски со порака – Премиер Албанец 28.01.2024!

Lider

ВИДЕО| ДУИ го славеше назначувањето на Џафери за премиер со црвени вратоврски

Нетпрес

Талат Џафери избран за технички премиер, ВМРО-ДПМНЕ не гласаше

24 Вести

Mакедонија одбројува до изборот на новата политичка влада, до тогаш власта ќе биде во рацете на Џафери

Алфа

Кој е Талат Џафери? – 62-годишник од гостиварско Форино, прв премиер Албанец

ТВ21

ЕДНО Е ПРЕД КАМЕРИ, ДРУГО ВО РЕАЛНОСТА Џафери не се грижи што министрите од ВМРО-ДПМНЕ не се сликаа со него

+инфо

ТВ21 Алфа Република Скопје1 24Инфо Фактор Независен Во Центар

Антонио Милошевски: Дезертер не може да ја води државата, Македонците се станари во својата држава

Во Центар - 28.01.2024

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен шеф на дипломатијата на Македонија, Антонио Милошоски, остро го критикуваше именувањето на Талат Џафери за премиер на техничката влада, велејќи дека тој дезертирал од македонската армија и не може да биде добар ...

Милошоски: Еден дезертер даде оставка, друг дезертер ќе стане премиер

МКД

ЕДЕН ДЕЗЕРТЕР СТАНУВА, ДРУГ СЕДНУВА ВО ПРЕМИЕРСКАТА ФОТЕЛЈА Милошоски смета дека ни Ковачевски ни Џафери нема да ја направат Македонија успешна

+инфо

„НЕ ОЧЕКУВАЈТЕ НИ ОД ТАЛАТ ДА БИДЕ ПОДОБАР ОД КОВАЧЕВСКИ И ДА РАБОТИ ЗА МАКЕДОНИЈА„: Молошоски од собраниската говорница

Фактор

Милошоски: Македонскиот народ стана кираџија – еден дезертер замина од премиерската функција, друг дезертер да седне

Скопје1

Милошоски: Еден дезертер си даде оставка, друг дезертер ќе седне во премиерската фотелја

4NEWS

Милошоски: Дезертер ќе биде премиер на државата

Во Центар

Фокус Алсат-М Курир Zoom Денешен Канал5 Press24 Нетпрес

Крмов: Џафери од министер за одбрана до премиер – СДС и ДПМНЕ ги понижија бранителите и државата

А1 On - 28.01.2024

Инфериорниот пристап на СДС, најеклататно ги демонстрира овие 7 години изборот на претседател на Собрание. Овие 7 години СДС секогаш настапуваше од позиција на слабост и инфериорност, иако имаше мнозинство.

[Видео] Новиот министер од ВМРО-ДПМНЕ се ракуваше со премиерот Џафери

Антропол

Нова Алтернатива иронично им честита на „најголемите македонски“ партии ДПМНЕ и СДСМ за нивниот успех од Талат Џафери да направат човек за сите времиња

4NEWS

СДС за да владее на поклон ја даде државата на ДУИ, Талат Џафери од ДУИ стана премиер поради слабата СДС, реагира ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја даде државата на ДУИ за да остане на власт

Во Центар

ВМРО-ДПМНЕ: Талат Џафери од ДУИ стана премиер поради слабата СДСМ

Бизнис Вести

Ова се имињата: Џафери го достави предлог составот на третата пржинска Влада, на листата и кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

МКД Алсат-М Курир Локално +инфо Макфакс Опсервер 360 степени

Европски сојуз за промени: Да се испита зошто Груби доделил пари на невладини организации блиски до ДУИ

Р.С.Европа - 28.01.2024

Европскиот сојуз за промени бара Финансиската полиција и Основното јавно обвинителство да откријат кои се вистинските причини поради кои Артан Груби им доделил средства на невладини организации блиски до ДУИ, под какво образложение биле пуштени тие ...

Сулејмани: ДУИ корумпира невладини организации и можеби пак парите им се враќаат

МКД

Европскиот сојуз за промени бара да се испита дали Груби им доделил пари на невладини организации блиски до ДУИ

Република

Европски сојуз за промени: Дали Артан Груби врши перење пари со невладините организации на ДУИ?

Макфакс

Европски сојуз за промени: Дали Артан Груби врши перење пари со невладините организации на ДУИ?

Опсервер

Европскиот сојуз за промени бара да се испита дали Груби им доделил пари на невладини организации блиски до ДУИ

Во Центар

Европски сојуз за промени: Дали Артан Груби врши перење пари со невладините организации на ДУИ?

MTM