TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕУ подготвува нови санкции „за да го натераат Кремљ да плати“

Р.С.Европа - 28.09.2022

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен предложи нов сет санкции за Русија. Ваквата најава следи по таканаречените референдуми во четири украински региони за приклучување кон Русија, што од страна на Западот и Обединетите нации ...

ЕУ ги објави новите санкции кон Русија: Ќе го натераме Путин да плати

Канал5

ЕУ предлага нови санкции за „Кремљ да плати за ескалацијата на конфликтот“

Локално

ЕК предложи нов пакет санкции против Русија

Фокус

ЕУ најави нови санкции против Русија: „Путин скапо ќе плати за ова“

Макфакс

Европскиот парламент ќе бара од ЕУ да ги прекине пристапните преговори со Србија

ТВ21 - 28.09.2022

Европскиот парламент (ЕП) ќе побара од Европската унија (ЕУ) да ги прекине пристапните преговори со Србија додека Србија не воведе санкции кон Русија. Ова се наведува во нацрт-извештајот за новата стратегија на ЕУ во процесот на проширување, до кој ...

Европскиот парламент ќе бара прекин на преговорите на ЕУ со Србија

360 степени

Европскиот парламент ќе бара прекин на преговорите на ЕУ со Србија?

Локално

Европскиот парламент ќе бара од ЕУ да ги прекине пристапните преговори со Србија

4NEWS

Европскиот парламент ќе побара прекин на преговорите на ЕУ со Србија

Frontline

Европскиот парламент ќе побара од ЕУ да ги прекине пристапните преговори со Србија додека не воведе санкции кон Русија

Бизнис Вести

Европскиот парламент ќе побара од ЕУ да ги прекине пристапните преговори со Србија додека не воведе санкции кон Русија

А1 On

Фактор 365

ЕК предложи нов пакет санкции против Русија

Курир - 28.09.2022

Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен, попладнево го презентираше новиот пакет санкции по нелегалните референдуми во Украина, јави дописничката на МИА од Брисел. Како што изјави фон дер Лајен, новите санкции предвидуваат нови ...

ЕК предложи нов пакет санкции против Русија

Република

ЕК предложи нов пакет санкции против Русија

Бизнис Вести

ЕК предложи нов пакет санкции за Русија

365

ЕК предложи нов пакет санкции против Русија

Бриф

Падна одлука: ЕК со нови казни кон Русија

Press24

ЕК предложи нов пакет санкции против Русија

Кајгана

Frontline Нова ТВ 24Инфо А1 On Lider Нетпрес Опсервер

ЕУ пратеници: Не можеме да ги продолжиме преговорите ако Србија не ѝ воведе санкции на Русија

МКД - 28.09.2022

Втората најбројна пратеничка група во Европскиот парламент се огласи преку својот официјален профил на Твитер и го осуди потпишувањето на Планот за консултации на министерствата за надворешни работи на Србија и Русија за следните две години.

ЕВРОПРАТЕНИЦИ СО ЗАКАНА КОН БЕЛГРАД: Нема натаму преговори со ЕУ за Србија ако не и воведе санкции на Русија!

Денешен

Пратениците на ЕУ: Не можеме да ги продолжиме преговорите доколку Србија не воведе санкции кон Русија

Во Центар