TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски: Нема застанување додека не ја направиме Македонија дел од Европа

ТВ21 - 23.04.2024

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски, на вечерашниот митинг на СДСМ и Коалицијата во скопската населба Сопиште уште еднаш ги повика жителите утре да излезат на изборите и да донесат правилна одлука.

Ковачевски: Време е за конечната одлука за нашата иднина, нема откажување додека Европа не ја донесеме во Македонија

Рацин

Ковачевски: Македонија заслужува да биде дел од европското семејство, и ние заслужуваме да бидеме дел од Европа

Бриф

МАКЕДОНИЈА МОРА ДА ИМА ЕВРОПСКА ИДНИНА Ковачевски порача дека тоа може да го стори само СДСМ

+инфо

Ковачевски: Првиот круг избори е еднакво важен, заокружете го бројот 1

Канал5

Спасовски: На 24ти започнува победата на европска Македонија!

24Инфо

СДСМ: В среда, на 24 април граѓаните со својот глас за Пендаровски избираат европска иднина

А1 On

Скопје1 Тера А1 On Бриф Денешен Република Либертас Република

Ковачевски: Само СДСМ може да ги обедини граѓаните зад идејата за европска иднина

24Инфо - 23.04.2024

„Само СДСМ и Коалицијата за европска Македонија може да го предводи обединувањето на граѓаните и на државата зад една заедничка идеја – идејата за европска иднина. Само СДСМ ја има има обединувачката моќ да ги поврзе сите луѓе во државата и само ...

Ковачевски: Ќе има ветинг, ќе излезе на виделина кој работел чесно, а кој ја злоупотребувал позицијата за да се богати на грбот на граѓаните

360 степени

Ковачевски: ДПМНЕ нуди етнички тензии и изолација, СДСМ нуди пат кон ЕУ

24Инфо

Ковачевски: Ова не е Македонија на закани, конфликти и нетрпеливост од 2001-та, ова е Македонија од 2024-та насочена кон ЕУ

Локално

Ковачевски: Ова не е Македонија на закани, конфликти и нетрпеливост од 2001-та, ова е Македонија од 2024-та насочена кон ЕУ

Бриф

Ковачевски: Само СДСМ може да ги обедини граѓаните зад идејата за европска иднина

Фокус

СДСМ: Изборите не се за бисквити и гурабии, туку за иднината, заканувачките пораки се враќање назад 20 години

Скопје1 - 23.04.2024

,,Претстојните избори се клучни за иднината на државата и на граѓаните. Овие избори не се за бисквити и гурабии, туку за иднината. Заканувачките тонови и пораки се враќање назад 20 години.

Ковачевски: Закани и блокади нѐ враќаат во минатото, никој не смее да си поигрува со иднината

Канал5

Ковачевски: Овие избори не се за бисквити и гурабии, туку се клучни за иднината

Макфакс

Ковачевски: Овие избори не се за бисквити и гурабии, туку се клучни за иднината

Опсервер

Ковачевски: Закани и блокади не враќаат назад во минатото, никој не смее да си поигрува со иднината на државата

А1 On

Закани и блокади не враќаат назад во минатото, никој не смее да си поигрува со иднината на државата, порача Ковачевски од Свети Николе

ММС

Ковачевски: Закани и блокади не враќаат назад во минатото, никој не смее да си поигрува со иднината на државата

Либертас

Точка Zoom Frontline +инфо Скопје инфо Денешен 365 Рацин

Ковачевски со порака до албанската заедница и до Мицкоски: Нашето меѓунационално единство е сѐ уште кревко и не можеме ...

360 степени - 22.04.2024

„Сакам да и порачам на албанската заедница. Ова е и ваша земја. Никој не може да ви ги земе правата. Тие се запишани во Уставот. Но, вие имате и одговорност. Ако се надевате дека некое незадоволство ќе се претвори во насилство, се лажете.

Ковачевски кон Албанците: Ова е и ваша земја, никој не може да ви ги земе правата, нема да се дозволи незадоволство да се претвори во насилство

24Инфо

Ковачевски кон Мицкоски и Ахмети: Овие избори не се за бисквити и гурабии, ова ме потсетува на она што се случи 2001-ва

Локално

Ковачевски: Овие избори се клучни, не се бисквити и гурабии

Фокус

Ковачевски: Заканувачките тонови ме потсетуваат на нешто што се случи пред повеќе од 20 години по планините, тоа воопшто не е смешно

ММС

Ковачевски: Заканувачките тонови ме потсетуваат на нешто што се случи пред повеќе од 20 години по планините, тоа воопшто не е смешно

Бриф

Ковачевски кон Албанците: Ова е и ваша земја, никој не може да ви ги земе правата, нема да се дозволи незадоволство да се претвори во насилство

Бриф

Рацин Независен

Ковачевски: Нема откажување, само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во општеството

Канал5 - 22.04.2024

Само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во нашето општество. Само со ЕУ можеме да ги подобриме состојбите во сите сегменти на општеството. Од ова, нема откажување!, порача претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски од предизборниот митинг на ...

Ковачевски: Нема откажување, само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во општеството

Макфакс

Ковачевски: Нема откажување, само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во општеството

Опсервер

Ковачевски: Нема откажување, само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во општеството

Press24

Ковачевски: Нема откажување, само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во општеството

Курир

Ковачевски: Нема откажување, само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во општеството

Република

Ковачевски: Нема откажување, само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во општеството

Точка

24Инфо