TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Француските медиуми со поддршка за „Шарли Ебдо“: Заедно да ја браниме слободата на печатот

Слободен Печат - 23.09.2020

Во знак на солидарност со „Шарли Ебдо” повеќе од сто француски медиуми од пишаниот и аудиовизуелниот и дигитален печат, изутринава испратија повик за одбрана на правото слободно говорење, пишување и карикатурирање, јави дописникот на МИА.

Ал каеда му се заканува на Шарли ебдо, медиумите објавија апел до луѓето: Потребни сте ни

МКД - 23.09.2020

Стотина медиуми објавија денес во Франција отворено писмо во кое се повикува на мобилизација за слободата на изразувањето во знак на поддршка на сатиричниот неделник Шарли ебдо кој повторно доби закани од исламистичката терористичка мрежа Ал каеда, ...

Француските медиуми го поддржаа Шарли Ебдо во реобјавувањето на карикатурите на Мухамед

Оff.net - 23.09.2020

Сатиричниот весник реши одново да ги објави карикатурите кои доведоа до вооружен масакар на неговата редакција. Истите овие што тогаш масакрираа најавија дека и тие ќе го репризираат својот дел.