TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се урна трибина на преполн стадион во Чиле, десетици повредени (ВИДЕО)

Канал5 - 30.09.2022

Страшни сцени можеа да се видат денеска на познатиот стадион „Монументал“ во главниот град на Чиле, Сантијаго. Навивачите на екипата на Коло Коло се собраа на стадионот пред големото дерби кое в недела ќе се одигра против големиот ривал Универсидад ...

Драма во Чиле: Се сруши конструкција на легендарниот Монументал, десетици повредени (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.09.2022

Драма во Чиле во пресрет на големото дерби помеѓу Коло Коло и Универсидад Католика, се сруши конструкција на легендарниот „Монументал“, има десетици повредени но за среќа нема жртви. Овој викенд во Чиле се игра големото дерби помеѓу Коло Коло и ...

Се урна кров на стадион во Чиле, за среќа, нема жртви (ВИДЕО)

МакФудбал - 30.09.2022

Десетици навивачи на чилеанскиот Коло Коло беа повредени откако се урна покривот на стадионот Монументал за време на тренингот пред нивниот натпревар против Универзидад Католика. Навивачите стоеја на трибината и веројатно со нивното скокање ...

ВИДЕО: Се урна трибина полна со навивачи на познатиот „Монументал“ во Чиле

Слободен Печат - 30.09.2022

Застрашувачка ситуација се случи на стадионот на познатиот чилеански клуб Коло Коло кога под притисок на навивачите се урнал еден дел од трибината. На стадионот „Монументал“ , кој има околу 45.000 седишта, домашните навивачи го следеа отворениот ...

ВИДЕО: Погледнете како се сруши дел од легендарниот стадион во Чиле, детали од несреќата

Фактор - 30.09.2022

Според првите информации од Чиле, десетина навивачи на Коло Коло се здобиле со повреди, а за среќа нема жртви, откако се сруши конструкцијата на легендарниот стадион „Монументал“ во Сантијаго.

Драма во Чиле: падна кровна конструкција на преполниот стадион на Коло-Коло (Видео)

Спортманија - 30.09.2022

Голема среќа е што нема загинати навивачи на Коло-Коло во инцидентот кој се случи на стадионот „Монументал“ во Сантијаго де Чиле. Тоа што требаше да биде фешта на тренинг со огномети како најава за дербито со Универзидад Католика, за малку ќе се ...

Се сруши конструкцијата на легендарниот „Монументал“ во Чиле, десетици повредени, за среќа нема жртви (ВИДЕО)

Екипа - 30.09.2022

Десеттици навивачи на чилеанскиот Коло Коло се повредени откако се сруши конструкцијата на легендарниот стадион „Монументал“ во Сантијаго за време на тренингот пред натпреварот со Универзидад Католика.

Страшни сцени од Чиле: Покривот на „Монументал“ попушти и ги шокираше еуфоричните навивачи (Видео)

Дерби - 30.09.2022

Фудбалот се доживува со поинакви и посебни страсти во Јужна Америка, нешто за што сме добиле потврда во повеќе наврати, без разлика дали станува збор за натпревари од Аргентина, Бразил, Уругвај, Чиле или Колумбија.

Се сруши трибина на култен стадон во Чиле: Најмалку десет повредени навивачи (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.09.2022

Попладнево на стадионот „Монументал“ во Чиле се случи несреќа откако се сруши дел од една од трибините на која имаше илјадници навивачи на Коло Коло. Тие го бодреа својот тим на тренинг во пресрет на големото дерби против Католика Универзидад.

Малку фалеше за трагедија: Падна конструкција на познатиот стадион 🎥

Спортски - 30.09.2022

Неверојатна сцена се случи денес на познатиот „Монументал стадион“ во главниот град на Чиле, Сантијаго. Навивачите на екипата на Коло Коло се собраа на стадионот пред големото дерби во недела кое ќе го играат против големиот ривал Универсидад ...

Се сруши дел од легендарниот Монументал, за среќа нема загинати (ВИДЕО)

SportMedia - 30.09.2022

Големото дерби од чилеанскиот шампипонат, помеѓу екипите на Коло Коло и Универзитад Католика, за малку што не заврши со трагични последици. Играно беше на легендарниот Монументал, а од преголема оптовареност на трибината каде што беа домашните ...

Структурата на познатиот стадион се урна, неколку навивачи се повредени

Sport M - 30.09.2022

Неверојатни сцени се случија денеска на познатиот стадион „Монументал“ во главниот град на Чиле, Сантијаго. Навивачите на Коло Коло се собраа на стадионот пред големото дерби кое ќе се одигра в недела против големиот ривал Универзидад Католика.

Луди моменти во Чиле – се урна дел од трибината на отворен тренинг на Коло-Коло

TopSport - 30.09.2022

Отворениот тренинг на чилеанскиот фудбалски гигант Коло-Коло можеше да заврши трагично, откако дел од трибината на „Естадио Монументал“ се урна, повредувајќи неколку навивачи. Фановите на еден од најпознатите чилеански клубови ги поздравија своите ...

Луди моменти во Чиле – се урна дел од трибината на отворен тренинг на Коло-Коло

Макфакс - 30.09.2022

Отворениот тренинг на чилеанскиот фудбалски гигант Коло-Коло можеше да заврши трагично, откако дел од трибината на „Естадио Монументал“ се урна, повредувајќи неколку навивачи. Фановите на еден од најпознатите чилеански клубови ги поздравија своите ...

Луди моменти во Чиле – се урна дел од трибината на отворен тренинг на Коло-Коло

А1 On - 30.09.2022

Отворениот тренинг на чилеанскиот фудбалски гигант Коло-Коло можеше да заврши трагично, откако дел од трибината на „Естадио Монументал“ се урна, повредувајќи неколку навивачи. Фановите на еден од најпознатите чилеански клубови ги поздравија своите ...

(ВИДЕО) Се урна трибина на стадион во Чиле

Фокус - 30.09.2022

Страшни сцени можеа да се видат на познатиот стадион „Монументал“ во главниот град на Чиле, Сантијаго. Навивачите на екипата на Коло Коло се собраа на стадионот пред големото дерби кое в недела ќе се одигра против големиот ривал Универсидад Католика.

Драма во Чиле: Се сруши конструкција на легендарниот „Монументал“, десетици повредени (ВИДЕО)

МКД - 30.09.2022

Драма во Чиле во пресрет на големото дерби помеѓу Коло Коло и Универсидад Католика, се сруши конструкција на легендарниот „Монументал", има десетици повредени но за среќа нема жртви. Овој викенд во Чиле се игра големото дерби помеѓу Коло Коло и ...