TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Царовска: Изграден спортско адреналински парк во Карпош, инвестиција од 55 милиони денари

Press24 - 18.08.2020

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања Мила Царовска, заедно со раководителот на Секторот за соработка во Делегацијата на Европската Унија, Никола Бертолини и градоначалникот Стефан Богоев, денес извршија увид на ...

Царовска, Бертолини и Богоев во посета на спортско адреналинскиот парк во Карпош

Опсервер - 18.08.2020

Скопје, 18 август 2020 () – Во тек се завршните активности за реализација на спортско адреналинскиот парк во општина Карпош. Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска денеска изврши увид во овие активности и истакна дека паркот се гради на ...

Спортско – адреналинскиот парк во Карпош пред отворање (ФОТО)

Локално - 18.08.2020

Завршен е содржинскиот дел од Спортско – адреналинскиот парк во Карпош, при што деновиве се очекува да се изврши технички прием и пуштање во употреба на оваа зелена и рекреативна зона. По тој повод денеска, градоначалникот на Општина Карпош, Стефан ...

Завршен содржинскиот дел од спортско-адреналинскиот парк во Карпош

Опсервер - 18.08.2020

Скопје, 18 јули 2020 () – Содржинскиот дел од Спортско – адреналинскиот парк во Карпош е завршен и деновиве се очекува да се изврши технички прием и пуштање во употреба, информираат од Општина Карпош.

Спортско - адреналинскиот парк во Карпош пред оторање

MakPress - 18.08.2020

Завршен е содржинскиот дел од Спортско – адреналинскиот парк во Карпош, при што деновиве се очекува да се изврши технички прием и пуштање во употреба на оваа зелена и рекреативна зона. По тој повод денеска, градоначалникот на Општина Карпош, Стефан ...

ВИДЕО: Спортско – адреналинскиот парк во Карпош пред отворање

А1 On - 18.08.2020

Завршен е содржинскиот дел од Спортско – адреналинскиот парк во Карпош, при што деновиве се очекува да се изврши технички прием и пуштање во употреба на оваа зелена и рекреативна зона. По тој повод денеска, градоначалникот на Општина Карпош, Стефан ...

Завршен содржинскиот дел од спортско-адреналинскиот парк во Карпош

Канал5 - 18.08.2020

Содржинскиот дел од Спортско – адреналинскиот парк во Карпош е завршен и деновиве се очекува да се изврши технички прием и пуштање во употреба, информираат од Општина Карпош. Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев, при денешната посета, ...

Царовска: Изграден спортско адреналински парк во Карпош, инвестиција од 55 милиони денари

24Инфо - 18.08.2020

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања Мила Царовска, заедно со раководителот на Секторот за соработка во Делегацијата на Европската Унија, Никола Бертолини и градоначалникот Стефан Богоев, денес извршија увид на ...

Завршен содржинскиот дел од спортско-адреналинскиот парк во Карпош

Вечер Прес - 18.08.2020

Содржинскиот дел од спортско – адреналинскиот парк во Карпош е завршен и деновиве се очекува да се изврши технички прием и пуштање во употреба, информираат од Општина Карпош. Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев, при денешната посета, ...

Општина Карпош наскоро ќе добие нов адреналински парк

iPortal - 18.08.2020

– Во тек се завршните активности за реализација на спортско адреналинскиот парк во општина Карпош. Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска денеска изврши увид во овие активности и истакна дека паркот се гради на локација која одамна била ...

ЦАРОВСКА НА УВИД: Со 55 милиони денари градиме адреналински парк во Карпош

Денешен - 18.08.2020

Во тек се завршните активности за реализација на спортско адреналинскиот парк во општина Карпош. Вицепремиерката за економски прашања во заминување, Мила Царовска денеска изврши увид во овие активности и истакна дека паркот се гради на локација која ...

Царовска, Бертолини и Богоев во посета на спортско адреналинскиот парк во Карпош

Frontline - 18.08.2020

Во тек се завршните активности за реализација на спортско адреналинскиот парк во општина Карпош. Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска денеска изврши увид во овие активности и истакна дека паркот се гради на локација која одамна била ...