TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со песна од Тамара Тодевска моќно на сцената на „Ѕвездите на Гранд“: Скопјанката Андријана ќе ве наежи со настапот

Женски магазин - 29.11.2021

Скопјанката Андријана Петрушовска Ани го воодушеви жирито на „Ѕвездите на Гранд“ со настапот во вториот круг од натпреварувањето, кое се прикажуваше викендов. Особено радува фактот што 22-годишната Андријана за овој настап избрала и една македонска ...

„Маестрална“ - Девојка од Скопје го воодушеви жирито на „Ѕвездите на Гранд“ со песна од Тамара Тодевска (видео)

Црнобело - 29.11.2021

„Првата песна фантастична, маестрална, без грешка...“ ѝ кажа Марија Шерифовиќ на Андријана за изведбата на песната од Тамара. Ментор на талентираната скопјанка е Ѓорѓе Давид. Андријана Петрушовска (22) од Скопје имаше спектакуларен настап со песната ...

Згодната македонска кандидатка „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“: Aндријана Петрушовска воодушеви со својот глас и стас ...

Вистина.мк - 29.11.2021

Започна вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“, а во првата емисија настапуваше македонската претставничка Андријана Петрушовска (21) од Скопје. Aтрактивната Македонка се претстави со песните „Брод што тоне“ и „Мили мили“ и ги освои сите шест гласови ...

(ВИДЕО) Македонка го воодушеви жирито на Гранд

Скопје1 - 28.11.2021

Во вчерашната емисија на Ѕвездите на Гранд, македонката Андријана Петрушовска го воодушеви жирито. Оваа талентирана скопјанка се претстави со песните „Брод што тоне“ од Тамара Тодевска и „Мили, мили“ од Сара Јо.