TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се на спротивната страна од правдата, СДСМ докажува дека борбата против криминалот не познава ...

24Инфо - 22.07.2019

СДСМ со соопштение за јавност реагира на прес конференција на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ, по повод случајот „Рекет“. „ Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ.

Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните со тоа што велат дека Боки сам изнудувал рекет

Магазин - 22.07.2019

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата, стои во соопштението на ВМРО.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните сe жртви на криминалното работење на СДСМ

24Инфо - 22.07.2019

Граѓаните сe жртви на криминалното работење на СДСМ. Криминалниот октопод на СДСМ на чело со Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството. СДСМ го промовира и штити криминалот.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата

Скопје1 - 22.07.2019

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ „Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека ...

ВМРО -ДПМНЕ: Правдата да важи и за високите државни и партиски функционери

Сител - 21.07.2019

Правдата мора да важи подеднакво за сите, вклучувајќи ги и високите државни и партиски функционери од СДСМ. Република Македонија е жртва на криминалниот октопод на чие чело е аболицираниот Зоран Заев.

Арсовски: Никој не верува дека Заев не е вмешан во случајот Рекет

Нетпрес - 21.07.2019

„Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството. Граѓаните се жртви на криминалното работење на власта. Никој во Република Македонија не верува дека човекот кој е три пати амнестиран за тежок криминал, Зоран Заев, не е вмешан во најголмата ...

СДСМ покажа дека борбата против криминалот не познава партиска припадност

24Инфо - 21.07.2019

Единствениот криминален октопод е раководен од Будимпешта а ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се неговите пипци . Единствениот криминален октопод е раководен од Будимпешта а негова единствена цел е одбрана на криминалот на Никола Груевски и фамилијата.

СДСМ: Република Северна Македонија е правна држава во која владеат законите

PressingTV - 22.07.2019

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ.Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од Никола Груевски а ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се само неговите пипци кои очајно се ...

„Криминалниот октопод на СДСМ на чело со Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството“

Курир - 22.07.2019

Граѓаните сe жртви на криминалното работење на СДСМ. Криминалниот октопод на СДСМ на чело со Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -СДСМ го промовира и штити криминалот.

Кики и Фрики, Боки 13 и Кичеец се само пипците на октоподот каде главата е Заев

24Инфо - 22.07.2019

„Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата. Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Република Македонија е жртва на криминалниот октопод на чие чело е аболицираниот Зоран Заев

Опсервер - 21.07.2019

Република Македонија е жртва на криминалниот октопод на чие чело е аболицираниот Зоран Заев. Македонската граѓани се жртва на СДСМ кој своите криминални пипци ги рашири во секоја пора од општествениот живот.

Арсовски: Никој не верува дека Заев не е вмешан во случајот Рекет

24Инфо - 21.07.2019

„Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството. Граѓаните се жртви на криминалното работење на власта. Никој во Република Македонија не верува дека човекот кој е три пати амнестиран за тежок криминал, Зоран Заев, не е вмешан во најголмата ...

СДСМ: Мицкоски не може да го одбрани криминалот

МКД - 21.07.2019

Единствениот криминален октопод е раководен од Будимпешта, а ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се неговите пипци. Единствениот криминален октопод е раководен од Будимпешта, а негова единствена цел е одбрана на криминалот на Никола Груевски и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се на спротивната страна од правдата

Макфакс - 22.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се на спротивната страна од правдата, велат од СДСМ и додаваат дека тие докажуваат оти борбата против криминалот не познава партиски бои. „Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...

Заев е криминален октопод, а СДСМ промовира криминал, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 22.07.2019

Откако од СДСМ обвинија дека нема никаква промена во ВМРО-ДПМНЕ, а Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата, реагираа од опозицијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Русковска ги убедуваат граѓаните дека Боки 13 без поддршка од власта изнудувал милиони евра

ТВ21 - 22.07.2019

„Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата. Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на ...

Правдата да важи и за високите државни и партиски функционери

Канал5 - 21.07.2019

Правдата мора да важи подеднакво за сите, вклучувајќи ги и високите државни и партиски функционери од СДСМ. Република Македонија е жртва на криминалниот октопод на чие чело е аболицираниот Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалниот октопод на СДСМ на чие чело е аболицираниот Зоран Заев со своите пипци навлезе во сите пори на ...

Курир - 21.07.2019

Криминалниот октопод на СДСМ на чие чело е аболицираниот Зоран Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството. Граѓаните се жртви на криминалното работење на власта, ова денеска преку реакција го посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Покажавме дека борбата против криминалот не познава партиска припадност

iPortal - 21.07.2019

Единствениот криминален октопод е раководен од Будимпешта а ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се неговите пипци. – велат од СДСМ. Единствениот криминален октопод е раководен од Будимпешта а негова единствена цел е одбрана на криминалот на Никола ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се на спротивната страна од правдата, докажуваме дека борбата против криминалот не познава ...

MTM - 22.07.2019

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од Никола Груевски а ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се само неговите пипци кои очајно се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството мора да се ослободи од стегите на власта

Нетпрес - 22.07.2019

Граѓаните сe жртви на криминалното работење на СДСМ. Криминалниот октопод на СДСМ на чело со Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -СДСМ го промовира и штити криминалот.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на своја рака, без никаква ...

Курир - 22.07.2019

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата, ова денеска преку соопштение го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот Заев е на чело на криминален октопод

Точка - 21.07.2019

Македонските граѓани се жртва на СДСМ кој своите криминални пипци ги рашири во секоја пора од општествениот живот, велат од ВМРО-ДПМНЕ од каде додаваат дека аболицираниот Зоран Заев е на чело на овој криминален октопод.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните се жртви на криминалното работење на власта

MakPress - 21.07.2019

Криминалниот октопод на СДСМ на чие чело е аболицираниот Зоран Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството. Граѓаните се жртви на криминалното работење на власта. Никој во Република Македонија не верува дека човекот кој е три пати ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ застанаа на спротивната страна од правдата и одговорноста

А1 On - 22.07.2019

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од Никола Груевски а ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се само неговите пипци кои очајно се ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го промовира и штити криминалот

MakPress - 22.07.2019

Граѓаните сe жртви на криминалното работење на СДСМ. Криминалниот октопод на СДСМ на чело со Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството. СДСМ го промовира и штити криминалот.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата

Press24 - 22.07.2019

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ „Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е жртва на криминалниот октопод на чие чело е аболицираниот Зоран Заев.

MakPress - 21.07.2019

Република Македонија е жртва на криминалниот октопод на чие чело е аболицираниот Зоран Заев. Македонската граѓани се жртва на СДСМ кој своите криминални пипци ги рашири во секоја пора од општествениот живот.

ВМРО-ДПМНЕ: Трипати амнестираниот за криминал Зоран Заев е главата на најголемиот рекетарски октопод во историјата на ...

Денешен - 21.07.2019

Криминалниот октопод на СДСМ на чие чело е аболицираниот Зоран Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството, а граѓаните станаа жртви на криминалното работење на власта, реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се на спротивната страна од правдата, докажуваме дека борбата против криминалот не познава ...

Сител - 22.07.2019

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од Никола Груевски а ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се само неговите пипци кои очајно се ...

ВМРО-ДПМНЕ: За да се стави крај на безвластието во Македонија, Заев мора да си замине

PressingTV - 22.07.2019

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата, ова денеска преку соопштение го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Докажуваме дека борбата против криминалот не познава партиски бои

iPortal - 22.07.2019

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. – порачуваат од СДСМ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од Никола Груевски а ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се само неговите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Односот на СДСМ кон граѓаните и медиумите е срамен и понижувачки

Либертас - 22.07.2019

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Односот на СДСМ кон граѓаните и медиумите е срамен и понижувачки

ММС - 22.07.2019

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата. Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев како и во сите претходни случаи на милионски криминал, стои зад аферата „Рекет“

Република - 22.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста подвлекува дека „една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата“.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата

365 - 22.07.2019

„Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата. Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Односот на СДСМ кон граѓаните и медиумите е срамен и понижувачки

24 Вести - 22.07.2019

„Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата. Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: Зоран Заев стои зад аферата „Рекет“

МКД - 22.07.2019

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Рускоска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата, пишува опозициската ВМРО-ДПМНЕ во утринското соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи ги дека без помош од власта изнудувал милиони

Алфа - 22.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на своја рака, без никаква поддршка од власта и моќниците изнудувал милиони евра од бизнисмени Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кики и Фрики, Боки 13 и Зоки Кичеец се само пипците на овој криминал на столетието, пипците на октоподот ...

Опсервер - 22.07.2019

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата. Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Односот на СДСМ кон граѓаните и медиумите е срамен и понижувачки

Канал5 - 22.07.2019

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата. Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е главата на криминалниот октопод на СДСМ, а Кики, Фрики, Боки и Зоки се само пипците

Денешен - 22.07.2019

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев стои зад аферата „Рекет“

А1 On - 22.07.2019

„Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата. Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кики и Фрики, Боки 13 и Зоки Кичеец се само пипците на овој криминал на столетието

MakPress - 22.07.2019

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек во државата. Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на ...