TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бесими: Значителни трошоци се предвидени за НАТО - стандардите

МКД - 24.11.2020

„Здравје" е клучен збор за предлог-буџетот за 2021 година, бидејќи она што е најважно и најприоритетно е здравјето на граѓаните, здрава економија и здрави финансии и општество воопшто, рече во Собранието министерот Фатмир Бесими, кој притоа ...

Бесими: Клучен збор во Предлог-буџетот за 2021 година е здравје, најважно е здравјето, здрава економија и здрави ...

А1 On - 24.11.2020

„Здравје“ е клучен збор за предлог-буџетот за 2021 година, бидејќи она што е најважно и најприоритетно е здравјето на граѓаните, здрава економија и здрави финансии и општество воопшто. Ова го посочи министерот за финансии, Фатмир Бесими кој го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Овој буџет е строго партиски, а не народен и граѓански

Канал5 - 24.11.2020

Оваа власт на чело со Заев креираа уште еден огромен, нереален и неразвоен буџет. Овој буџет е строго партиски, а не народен и граѓански. Овој буџет покажува дека СДСМ не планира да ја помага економијата, не планира да го помогне реалниот сектор и ...

Мицевски: Буџетот не е народен и граѓански, туку партиски

Макфакс - 24.11.2020

Предлог буџетот е огромен, нереален и неразвоен. Овој буџет е строго партиски, истакна Никола Мицевски, координатор на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието. Според него, овој буџет покажува дека СДСМ не планира да ја помага економијата, не ...

Државата е тука за граѓаните, со Буџетот 2021 економијата и здравството се нашиот фокус

24Инфо - 24.11.2020

Прес-конференција, Јован Митрески, координатор на пратеничката група на СДСМ „ Предлог Буџетот кој денеска влегува во собраниска процедура е континуитет на одговорните, домаќински политики на Владата предводена од СДСМ.

Предлог-Буџетот за 2021 година предвидува вложувања во јавното здравство, спас на работните места и реализација на ...

24Инфо - 24.11.2020

Предлог-Буџетот за 2021 година, подготвен од Владата предводена од СДСМ, е структуиран да одговори и на здравствените и на економските предизвици од коронакризата, но истовремено нуди можности за рестарт на македонската економија.

Предлог-буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

Опсервер - 24.11.2020

– Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Собранието ќе расправа за над 500 амандмани на Буџетот за 2021 година

Акцент - 24.11.2020

Денес во Собранието започнува расправата по предлог Буџетот за 2021 година. Од 11 часот е закажана Комисијата за финансирање и буџет каде општиот претрес и претресот по амандманите по предлог Буџетот може да трае најмногу вкупно десет работни дена.

Предлог буџетот утре пред пратениците

Алсат-М - 23.11.2020

Предлог буџетот за 2021 година од утре е пред пратениците. Во следните десет дена пратениците на власта и опозицијата ќе расправаат на матичната комисија за финансирање и буџет. Доставени се вкупно 528 амандмани.

Од денеска започнува расправата за Предлог-буџетот, опозицијата со 528 амандмани

Фактор - 23.11.2020

Од денеска почнува собраниската расправа за Предлог-буџетот за 2021 година. Документот треба да биде изгалсан до крајот на годината - а со проекциите кои ги има треба да се обезбедат услови за функционирање на државата во една неизвесна година, но ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Алсат-М - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

СДСМ: Буџетот за 2021 обезбедува инвестиции во јавното здравство

Канал5 - 23.11.2020

Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот. Реализација на Буџетот е насочена кон заштита на здравјето на граѓаните, стопанството и ...

ВИДЕО | Марковска: За ставката здравство во Буџетот за 2021 се проектирани 40,8 милијарди денари

Слободен Печат - 23.11.2020

Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот. Реализација на Буџетот е насочена кон заштита на здравјето на граѓаните, стопанството и ...

(ВИДЕО) Маркоска: Буџетот за 2021 обезбедува инвестиции во јавното здравство и засилена реализација на капиталните ...

А1 On - 23.11.2020

„Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот. Реализација на Буџетот е насочена кон заштита на здравјето на граѓаните, стопанството и ...

(ВИДЕО) Маркоска: Буџетот за 2021 обезбедува инвестиции во јавното здравство и засилена реализација на капиталните ...

iPortal - 23.11.2020

Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот, изјави на денешната прес-конференција Даниела Маркоска, пратеничка од СДСМ.

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Канал5 - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

24Инфо - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

А1 On - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Бизнис Вести - 23.11.2020

Скопје, 23 ноември 2020 (МИА) – Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, ...

Поднесени се 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, најголемиот дел од ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Либертас - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Press24 - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Слободен Печат - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Кумановски м. - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

(ВИДЕО) Маркоска: Буџетот за 2021 обезбедува инвестиции во јавното здравство и засилена реализација на капиталните ...

Граѓански збор - 23.11.2020

Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот, изјави на денешната прес-конференција Даниела Маркоска, пратеничка од СДСМ.

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Независен - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

ММС - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Опозицијата достави 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

+инфо - 23.11.2020

Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од пратеничката група, а останатите над стотина се од Алијанса на Албанците и Алтернатива. Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Вечер Прес - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Бриф - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Опозицијата достави 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Нетпрес - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

iPortal - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Маркоска: Буџетот за 2021 обезбедува инвестиции во јавното здравство

MakPress - 23.11.2020

Владата предводена од СДСМ подготви Предлог Буџет за 2021 година кој е во насока на ефикасно справување со здравствените и економски последици од коронавирусот. Реализација на Буџетот е насочена кон заштита на здравјето на граѓаните, стопанството и ...

Доставени 528 амандмани за Буџетот за 2021 година

Опсервер - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Поднесени 528 амандмани за буџетот за 2021 година, 390 од нив од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 23.11.2020

Пратеничките групи доставиле 528 амандмани за Буџетот за 2021 година, за што комисиската расправа започнува утре и ќе трае во следните десет дена. Најголем дел од амандманите се поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа 390, како што информираат од ...

Почнува собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година

Слободен Печат - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Предлог-буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

Курир - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Предлог-буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

Независен - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Предлог-буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

24Инфо - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Предлог-буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

Frontline - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Предлог-буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

Бизнис Вести - 24.11.2020

Скопје, 24 ноември 2020 (МИА) – Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа ...

Предлог-буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

24 Вести - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Предлог-буџетот за 2021 година во Собрание

Скопје инфо - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Предлог-буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

А1 On - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Предлог-буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

Press24 - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Почнува собраниската расправа за предлог-буџетот за 2021: Поднесени се 528 амандмани

360 степени - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Предлог-буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

Канал5 - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Предлог - буџетот за 2021 година на расправа во Собранието

Сител - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...

Предлог-буџетот за 2021 година во Собранието, опозицијата поднесе 528 амандмани

МКД - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет и, согласно Деловникот, може да трае до 10 работни дена, по што со дополнување, доколку има прифатени амандмани, ќе се ...

Почнува собраниската расправа за предлог-буџетот за 2021, поднесени се 528 амандмани

Фокус - 24.11.2020

Собраниската расправа по Предлог-буџетот за наредната година почнува од денеска во матичната Комисијата за финансирање и буџет. Согласно Деловникот на Собранието, во Комисијата може да трае до 10 работни дена, потоа со дополнување, доколку има ...