TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети: Америка е при нас цел еден век

Press24 - 21.11.2019

Со свечена академија и со откривање на статуата на поранешниот американски претседател Вудро Вилсон пред општинската зграда, општина Чаир вчера ја одбележа 100-годишнината од Версајскиот договор, кој го означи завршувањето на Првата светска војна.

На поставена биста на Вилсон во Чаир – блокирани улици, возила среде булевар

ТВ21 - 21.11.2019

Блокирани улици, полиција, автомобили паркирани на сред улица. Вака изгледаше пречекот на политичарите во о.Чаир по повод поставувањето на бистата на поранешниот претседател на САД, Вудро Вилсон.

Поставена бистата на американскиот претседател Вилсон во Чаир

Сител - 21.11.2019

Албанскиот и македонскиот народ се многу благодарни на американскиот претседател Вудроу Вилсон за зачувувањето на етничките и територијалните интереси на балканските народи. Со овие зборови градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу ја почна ...

Во Чаир откриен споменик на Водроу Вилсон

Алсат-М - 21.11.2019

Во општина Чаир беше откриен споменикот на поранешниот претседател на САД, Вудроу Вилсон. На Церемонијата беа присутни државни функционери и претставници на амбасадата на САД во Скопје. „Претседателот Вилсон беше визионер, дипломат и човек кој имал ...

Во Чаир поставена биста на поранешниот американски претседател Вудро Вилсон

Макфакс - 21.11.2019

Пред зградата на Општина Чаир денеска беше откриена бистата на поранешниот американски претседател Вудро Вилсон, по повод 100-годишнината од Парискиот мировен договор. Претседателот на Собранието, Талат Џафери, рече дека Вилсон бил визионер, ...

Општина Чаир постави биста од американскиот претседател Вудро Вилсон

Сакам да кажам - 21.11.2019

Во дворот на Општина Чаир беше поставена биста од американскиот претседател Вудро Вилсон. Бистата е поставена во чест на 100-годишнината од потпишувањето на Версајскиот договорот, со кој беше означен крајот на Првата светска војна.

Вудро Вилсон стигна пред Општина Чаир

Вечер Прес - 21.11.2019

Со свечена академија и со откривање на статуата на поранешниот американски претседател Вудро Вилсон пред општинската зграда, општина Чаир вчера ја одбележа 100-годишнината од Версајскиот договор, кој го означи завршувањето на Првата светска војна.

Општина Чаир ќе одржи свечена академија во чест на Вудроу Вилсон

MakPress - 20.11.2019

По повод 100 годишнината на Версајскиот договор со што беше означен крај на Првата Светска Војна, Општина Чаир утре организира Свечена академија во чест на познатата историска личност од тој период, американскиот претседател Вудроу Вилсон, а ќе биде ...

Свечена академија и статуа во Општина Чаир во чест на Вудроу Вилсон

ММС - 21.11.2019

По повод 100 годишнината на Версајскиот договор, со што беше означен крај на Првата Светска Војна, Општина Чаир денеска организира Свечена академија во чест на познатата историска личност од тој период, американскиот претседател Вудроу Вилсон, а ќе ...

Поставена бистата на американскиот претседател Вудро Вилсон во Чаир

Слободен Печат - 21.11.2019

Градоначалникот на Општина Чаир, пред присутните, меѓу кои и делегација од родниот град на Вилсон, Стаунтон во САД, изјави дека претседателот беше голем дипломат и интелектуалец. Албанскиот и македонскиот народ се многу благодарни на американскиот ...

Поставена бистата на американскиот претседател Вилсон во Чаир

CivilMedia - 21.11.2019

Албанскиот и македонскиот народ се многу благодарни на американскиот претседател, Вудроу Вилсон, за зачувувањето на етничките и територијалните интереси на балканските народи. Со овие зборови градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу ја почна ...

Во Чаир поставена биста на поранешниот американски претседател Вудро Вилсон

Точка - 21.11.2019

Пред зградата на Општина Чаир денеска беше откриена бистата на поранешниот американски претседател Вудро Вилсон, по повод 100-годишнината од Парискиот мировен договор. Претседателот на Собранието, Талат Џафери, рече дека Вилсон бил визионер, ...

Поставена бистата на американскиот претседател Вилсон во Чаир

Опсервер - 21.11.2019

Албанскиот и македонскиот народ се многу благодарни на американскиот претседател Вудроу Вилсон за зачувувањето на етничките и територијалните интереси на балканските народи. Со овие зборови градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу ја почна ...

Поставена бистата на американскиот претседател Вилсон во Чаир

Нетпрес - 21.11.2019

Албанскиот и македонскиот народ се многу благодарни на американскиот претседател Вудроу Вилсон за зачувувањето на етничките и територијалните интереси на балканските народи. Со овие зборови градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу ја почна ...

На поставена биста на Вилсон во Чаир – блокирани улици, возила среде булевар

4NEWS - 21.11.2019

Блокирани улици, полиција, автомобили паркирани на сред улица. Вака изгледаше пречекот на политичарите во о.Чаир по повод поставувањето на бистата на поранешниот претседател на САД, Вудро Вилсон.

Поставена бистата на американскиот претседател Вилсон во Чаир

+инфо - 21.11.2019

Албанскиот и македонскиот народ се многу благодарни на американскиот претседател Вудроу Вилсон за зачувувањето на етничките и територијалните интереси на балканските народи. Со овие зборови градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу ја почна ...

Ахмети: Америка, стоеше до нас и го добивме тоа што што го баравме

+инфо - 21.11.2019

Со свечена академија и со откривање на статуата на поранешниот американски претседател Вудро Вилсон пред општинската зграда, општина Чаир вчера ја одбележа 100-годишнината од Версајскиот договор, кој го означи завршувањето на Првата светска војна.

Во Чаир поставена биста на американскиот претседател Вилсон

MakPress - 22.11.2019

Албанскиот и македонскиот народ се многу благодарни на американскиот претседател Вудроу Вилсон за зачувувањето на етничките и територијалните интереси на балканските народи. Со овие зборови градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу ја почна ...

Вo Чаир поставена биста на американскиот претседател Вудроу Вилсон

МКД - 22.11.2019

Албанскиот и македонскиот народ се многу благодарни на американскиот претседател Вудроу Вилсон за зачувувањето на етничките и територијалните интереси на балканските народи. Со овие зборови градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу вчера ја почна ...