TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Моќна политичка порака на Мадона, која непријатно ги изненади организаторите на Евровизија

Фокус - 19.05.2019

Иако фановите низ светот ја повикуваа Мадона да ја бојкотира Евровизија, сепак кралицата на попот настапи на синоќешната манифестација за избор на песна. Таа го изведе познатиот хит од 1989 година „Like А Prayer“, со хор од 35 вокали, како и новиот ...

(Видео) Мадона заработила два милиони долари од Евровизија

Макфакс - 19.05.2019

Пристигнувањето на Мадона на евровизиското финале во Тел Авив беше најавувано со недели. Организаторите за настапот на Мадона тврдеа дека ќе биде историски, но истовремено и хистеричен. Според пишувањата на израелските медиуми, договорот за овој ...

Холандија е победник на „Евросонг“, Северна Македонија заврши на осмото место

Алсат-М - 19.05.2019

Холандија е победник на најпознатиот музички фестивал познат како „Евровизија“, со што следната година ќе организатор на овој спектакл. Со баладата „Аркаде“ во изведба на Данкан Лоренс, Холандија освои најмногу бодови од сите 25 ученици.

Израелска министерка за настапот на Мадона: Не треба да се меша политиката во една културна манифестација

Скопје1 - 19.05.2019

Министерка за култура на Израел, Мириса Регев го нарече „грешка” присуството на палестинските знамиња на грбовите на танчерите на Мадона за време на финалето на ...

Мадона полудена од критиките, па на сите им врати на Инстаграм ФОТО

+инфо - 19.05.2019

Поп дивата Мадона не остана должна по крииките што ги доби за својот настап на евровизиската вечер и тоа дека пеела фалш. Таа на Инстаграм објави фотографија на која ги покрива ушите и во стилот на нејзиниот заштитен знак за најновиот материјал ...

Мадона испеја фалш и се вмеша во политика ВИДЕО

+инфо - 19.05.2019

Мадона на Евровизија пеше фалш во настап кој, како шо пишуваат светските медиуми, чинел милион евра. Мадона, на евровизиската грандиозна бина изведе две песни, хитот „ Like a prayer”, кој годинава го слави 30 роденден и новата песна „ Future” на ...

Субверзија на Мадона на Евросонг, настапот на бил како на пробата

А1 On - 19.05.2019

Организаторите на натпреварот за Песна на Евровизија се плашеа некој од натпреварувачите под притисок на меѓународното движење за бојкот да се фокусира на политиката во својот настап. Но на крајот тоа го направи Мадона додека ја пееше песната ...

Израелски министер ja критикуваше Мадона и нејзиниот настап на "Евровизија" 2019

MTM - 19.05.2019

Израелската министерка за култура Мириса Регев го опиша како "грешка" присуството на палестинските знамиња на грбовите на танчерите на Мадона за време на финалето на "Евровизија-2019", објауваат медиумите.

Видео – фото: Настап од два милиони долари!!!

Канал5 - 19.05.2019

Кралицата на светскиот поп Мадона конечно ги израдува фановите и обожавателите на Евросонг. Светската музичка ѕвезда имаше свое деветминутно шоу на сцената во Тел Авив. На евровизиската грандиозна бина Мадона изведе две песни, хитот „ Like a ...

Aлбанската претставничка на Евросонг покажа двоглав орел (ФОТО)

PressingTV - 19.05.2019

Албанската претставничка Јонида на почетокот на вчерашниот Евросонг не пропушти да го покаже традициналниот знак. Таа на сцената во Тел Авив пред официјалниот почеток кога учесниците излегуваа од т.н авион со вкрстени раце го покажа двоглавиот орел.

(Видео) Лош настап на Мадона, пренесуваат светските медиуми

Репортер - 19.05.2019

Поп-кралицата Мадона разочара со настапот на Евросонг, пишуваат светските медиуми. Долгоочекуваното шоу на Мадона заврши со дебакл, пишува „Метро“, а „Би-би-си“ вели дека настапот на пејачката предизвикал мешани реакции во јавноста.

Какви скандали се случија на Евровизија?

Фактор - 19.05.2019

Неколку скандали се случија на Евровизија 2019 во Израел. Јонида Малиќи, претставничка на Албанија на Евроонг, за време на поединечното претставување на земјите учеснички на Евровизија, со рацете покажа „двоглав орлел“, симбол на албанскиот народ, ...

Холандија среде Израел музички ја „покори“ Европа (и Австралија)

Таратур - 19.05.2019

Да, токму така како во насловот на кратко може да се опише финалниот исход од овогодинешното издание на „Евровизија“ кое се одржа во Тел Авив. Нашата претставничка Тамара Тодевска , која е прва пејачка што ја претставуваше нашата земја под новото ...

(ВИДЕО) Мадона разочара на Евровизија

еМагазин - 19.05.2019

На големо разочарување на нејзините фанови, поп кралицата Мадона (60) на финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел имаше лош настап. Фалшираше, а и не приреди спектакал како што секогаш се очекува од нејзе.

„После настапот на Мадона, XXL седат дома и викаат: „Фаул„: Твитер реакции за настапот на поп кралицата на Евровизија

еМагазин - 19.05.2019

Разочарувачки настап на поп кралицата Мадона (60) во финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел. Освен Тамара, македонските твитерџии најмногу твитеа за неа. Ви пренесуваме дел од реакциите: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ “СЈО да го преслуша телевоутингот„: Твитер ...

Мадона фалшираше на Евровизија

Сакам да кажам - 19.05.2019

Поп кралицата Мадона фалшираше на специјалниот настап на финалето на Евровизија вечерва во Тел Авив. Мадона е специјална гостинка на Евровизија, за чиј настап медиумите пишуваат дека е вреден 1.3 милиони долари.

Мадона со спектакуларен настап на Евровизија ја најави светската турнеја и новиот албум

24 Вести - 19.05.2019

Единствена и неповторлива, 37 години присутна на светската музичка сцена. Мадона имаше спектакуларен настап на Евровизија каде се појави како почесен гостин. На 60 години, таа покажа дека уште долго ќе владее на сцената.

Евровизиското шоу на Мадона добро за очи, лошо за уши

Женски магазин - 19.05.2019

По бројни шпекулации дали воопшто ќе настапи и што ќе отпее, Мадона конечно се појави на евровизиската сцена. Спектакуларното шоу го почна со хитот Like a prayer кој оригинално го сними пред три децении, но вокално не беше на висина на задачата.

Мадона: Не ја потценувајте моќта на музиката

Женски магазин - 18.05.2019

Поп-ѕвездата Мадона им посака среќа на сите евровизиски претставници. За неа сите се победници. Се пошегува дека не успеала баш да ужива во убавините на Израел. - Од хотел на проба. Но, не се жалам, ја видов плажата.

Мадона со експлозивен настап на евровизиската сцена - музичката легенда во полн сјај (видео)

Црнобело - 18.05.2019

Музичката икона приреди настап за паметење. Мадона беше јаготката на шлагот на славењето на музиката на оваа Евровизија 2019. Мадона се појави на финалната ноќ на Евровизија 2019. Бомбастична,енергична и своја, таа блесна во полн сјај.

Мадона се „журкаше“ во Тел Авив

Слободен Печат - 18.05.2019

Папараците го проследија движењето на поп дивата до локалот, сместен на крајбрежниот медитерански булевар, каде се одржаа гламурозни забави поврзани со „Евровизија“. Кралицата на поп музиката Мадона, која ќе пее како гостин во финалето на ...

(ФОТО) Мадона подготвена за историски настап на „Евросонг“

Женски магазин - 18.05.2019

Некрунисаната кралица на поп-музиката, Мадона, е подготвена за најскапиот настап во евровизиската историја. Американската ѕвезда сподели две фотографии на „Инстаграм“ на која ја следат 13, 7 милиони фанови како најава за шоуто кое допрва треба да го ...

Србите лути: Го имаме првиот скандал на Евровизија!

Република - 18.05.2019

Јонида Малиќи, претставничка на Албанија на Евроонг, за време на поединечното претставување на земјите учеснички на Евровизија, со рацете покажа „двоглав орлел“, симбол на албанскиот народ, поради што предузвика бура од реакции кај српските медиуми.

Мадона се забавуваше во ноќен клуб во Тел Авив

+инфо - 18.05.2019

Таа објаснувајќи ја својата одлука да пее на сцената на Евровизија, истакна дека нема да отстапи од линијата за заштита на човековите права и се надева дека ќе има „нов пат кон мирот". Мадона, која вечерва ќе пее како гостин во финалето на ...

По седум години, Македонија учествува во финалната вечер на Евровизија

Алсат-М - 18.05.2019

По седум години Македонија учествува во финалната вечер на европскиот фестивал на песната Евросонг кој вечерва се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска со песната „Прауд“ ќе пее на финалето осма по ред.

Мадона посети ноќен клуб во Тел Авив

Локално - 18.05.2019

Кралицата на поп музиката Мадона, која ќе пее како гостин во финалето на „Евровизија-2019“ вечерва, синоќа посети ноќен клуб во Тел Авив. Папараците го проследија движењето на поп примата до локалот, сместен на крајбрежниот медитерански булевар, ...

Полициски кордон околу Евровизиската сала во Тел Авив

Макфакс - 18.05.2019

Додека пејачи ги прават последните подготовки за вечерашните настапи на Евровизија во Тал Авив, израелската полиција формираше кордон, за згплемено ниво на безбедност, околу сдалата во која ќе се одвива натпреварувањето, со цел да се оневозможат ...

Најскапиот настап во евровизиската историја: Кој е човекот што ја донесе Мадона во Израел?

Женски магазин - 18.05.2019

Мадона вечерва ќе има свое шоу на „Евросонг“ во арената „Експо“ во Тел Авив. Организаторите не откриваат детали за настапот на поп-ѕвездата, а се очекува да отпее две песни, хитот Like a prayer и новиот сингл Future.

Израелската полиција формираше кордон околу објектот во кој се одржува Евровизија поради можен напад

Скопје1 - 18.05.2019

Додека пејачите се подготвуваат за вечерашниот настап на Евровизија во Тел Авив, израелската полиција формира кордон со висок безбедносен степен околу објектот во кој се одржува фестивалот за да спречи напади или протести на луѓето што ја ...

Најскапиот настап во евровизиската историја: Кој е човекот што ја донесе Мадона во Израел?

Фактор - 18.05.2019

Мадона вечерва ќе има свое шоу на „Евросонг“ во арената „Експо“ во Тел Авив. Организаторите не откриваат детали за настапот на поп-ѕвездата, а се очекува да отпее две песни, хитот Like a prayer и новиот сингл Future.

(ВИДЕО) Мадона подготвена за вечерашниот настап на Евровизија

Независен - 18.05.2019

Поп-иконата Мадона вечерва ќе настапи во финалниот дел од Евровизија, чиј домаќин е биде на Тел Авив. Кралицата на попот, Мадона, во оваа пригода ќе промовира нов сингл како најава за 14. албум кој ќе биде објавен во текот на летото.

Водителката на Евросонг ги покажа гаќичките (ФОТО)

PressingTV - 18.05.2019

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите и направија чест да ја води Евровизијата во Тела Авив.

Мадона нема да заработи од Евровизија, сама плаќа за настапот

Репортер - 18.05.2019

Мадона нема да заработи од вечерашниот настап на Евровизија, туку ќе додаде свои пари за да има совршен настап во Тел Авив, пишува британскиот весник „ Сан “. Иако канадско-израелскиот милионер Саливан Адамс даде еден милион долари за таа да испее ...

НЕ Е САМО МАДОНА: И овие ЅВЕЗДИ ќе се појават на евровизиската сцена

Слободен Печат - 18.05.2019

Кулминацијата на шоуто ќе ја донесе Мадона, која ќе настапи со безвременската „Like a Prayer“ и новата песна „Future“. Вечерашното финале на Евровизија се отвора со настап на минатогодишната победничка Нета, која успеа да го донесе фестивалот во Тел ...

Мадона за две песни на Евросонг добива два милиони долари , 135 лица задолжени за нејзиниот настап

Скопје24 - 18.05.2019

За само две песни што ќе ги отпее утре на финалната вечер на Евросонг во Тел Авив , музичката ѕвезда Мадона ќе добие два милиона долари, што е највисока исплата во историјата на овој фестивал.

По критиките што ги доби за својот настап, Мадона се огласи на Инстаграм

Скопје1 - 19.05.2019

Поп дивата Мадона не остана должна по критиките што ги доби за својот настап на евровизиската вечер и тоа дека пеела фалш. Таа на Инстаграм објави фотографија на која ги покрива ушите и во стилот на нејзиниот заштитен знак за најновиот материјал ...

Евросонг - кич, уметност, култ или политика?

Deutsche Welle - 18.05.2019

Евросонг, сосем логично, е и политичка манифестација, што и отсекогаш беше, смета Бернд Ригерт. Но, ако не смее да се пее во Израел, не смее ни да се игра Светско фудбалско првенство во Катар.

Настапот на Мадона не и се бендиса на израелска министерка, а има и причина

Фактор - 19.05.2019

Министерка за култура на Израел, Мириса Регев го нарече „грешка" присуството на палестинските знамиња на грбовите на танчерите на Мадона за време на финалето на Евровизија. „Тоа е грешка, не треба да се меша политиката во една културна ...

Перформанс за паметење: Мадона пееше и го бакнуваше подот, а танчерката дојде со гас маска

Убавина и Здравје - 19.05.2019

Мадона пееше и го бакнуваше подот, а танчерката дојде со гас маска. Мадона се појави на сцената во костим од Жан Пол Готие кој лично дојде да го проследи нејзиниот настап. Спектакуларното шоу го почна со хитот Like a prayer кој оригинално го сними ...

МАДОНА СЕПАК СЕ ПОЈАВИ ВО ЕВРОВИЗИСКАТА САЛА: Кој е нејзиниот фаворит?

Слободен Печат - 19.05.2019

Поп дивата им посака среќа на сите евровизиски претставници. Поп-ѕвездата Мадона, и покрај бројните шпекулации за нејзиното појавување на овогодинешната Евровизија во Тел Авив, сепак дојде во салата „Експо“ и им посака среќа на сите евровизиски ...

Мадона посети ноќен клуб во Тел Авив

MTM - 18.05.2019

Кралицата на поп музиката Мадона, која вечерва ќе пее како гостин во финалето на "Евровизија-2019", посети ноќен клуб во Тел Авив, сместен на крајбрежниот медитерански булевар, каде се одржуваа гламурозни забави поврзани со "Евровизија".

Полициски кордон околу Евровизиската сала во Тел Авив

24Инфо - 18.05.2019

Додека пејачите ги прават последните подготовки за вечерашните настапи на Евровизија во Тал Авив, израелската полиција формираше кордон, за зголемено ниво на безбедност, околу сдалата во која ќе се одвива натпреварувањето, со цел да се оневозможат ...

ФОТО: Целиот свет ги виде гаќичките на водителката на Евровизија

Курир - 18.05.2019

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите и направија чест да ја води Евровизијата во Тела Авив.

Израелската министерка за настапот на кралицата на попот: Со должно почитување, ама ова на Мадона не и требаше

Република - 19.05.2019

Министерка за култура на Израел, Мириса Регев го нарече „грешка” присуството на палестинските знамиња на грбовите на танчерите на Мадона за време на финалето на Евровизија. изјави Регев на редовната неделна седница на Министерскиот совет.

Мадона: Сите сте победници!

+инфо - 19.05.2019

Таа им посака среќа на сите евровизиски претставници. Поп-ѕвездата Мадона го исполни ветувањето и се појави во слободниот дел од програмата на Евровизија 2019. Таа им посака среќа на сите евровизиски претставници.

Целиот свет ги виде гаќичките на водителката на Евровизија

24Инфо - 18.05.2019

Целиот свет ги виде гаќичките на водителката на Евровизија Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите и направија чест да ја води Евровизијата во Тела ...

Мадона: Сите сте победници

Либертас - 19.05.2019

Поп-ѕвездата Мадона го исполни ветувањето и се појави во слободниот дел од програмата на Евровизија 2019. Таа им посака среќа на сите евровизиски претставници. – Прво сакам да кажам дека сите сте победници.