TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телото кое беше најдено во Вардар е на 68 годишна скопјанка

Скопје инфо - 04.11.2019

На 02.11.2019 во Скопје од реката Вардар е извадено телото на Ф.В.(68) од Скопје. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на ...

Идентификувана жената чие безживотно тело беше извлечено од реката Вардар во Скопје

Press24 - 03.11.2019

Вчера од реката Вардар во скопската населба Аеродром беше извлечено безживотно женско тело. Како што ифнормира МВР, станува збор за 68-годишната Ф.В. од Скопје. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.ж Според ...

Идентификувана жената чие безживотно тело беше извлечено од Вардар

24Инфо - 03.11.2019

Скопјанката Ф.В.(68) е жената чие мртво тело беше пронајдено вчера во водите на реката Вардар во населбата Аеродром, информираше МВР. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

(ВОЗЕНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)Пронајдена мртва жена во Вардар!

Магазин - 03.11.2019

Женско тело вчера беше извлечено од водите на реката Вардар во Скопје, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица. Жената не била пријавена за исчезната. Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Пронајдена мртва жена во Вардар

Фокус - 02.11.2019

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА појаснуваат дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Пронајдено женско тело во водите на Вардар

А1 On - 02.11.2019

Жена на возраст од околу 60-70 години утринава била пронајденa мртва во водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица. Надлежните служби го извлекле телото кое не давало знаци на живот.

Женско тело извлечено од водите на Вардар во Скопје

ТВ21 - 02.11.2019

Женско тело утринава било извлечено од водите на реката Вардар во Скопје, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица, пренесува „ А1он “. Жената не била пријавена за исчезната. Допрва ќе се утврдува идентитетот и причината за смртта на ...

Извлечен труп на жена од Вардар во Центар

Фактор - 02.11.2019

Женски труп утрово бил извлечен од Вардар во центарот на Скопје, поточно во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица. Се претпоставува дека безживотно тело е на жена на возраст од 60-70 години, затоа што полицијата засега нема никакви ...

Пронадено женско тело во Вардар

Република - 02.11.2019

Безживотно тело на жена на 60-70 години утрово било извадено до водите на реката Вардар во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица, јавува А1он. Жената не била пријавена за исчезната, а кај себе немала документи за идентификација, така ...

Безживотно женско тело извлечено од реката Вардар во Скопје

Press24 - 02.11.2019

Жена на возраст од околу 60-70 години утринава била пронајденa мртва во водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица, објави „ А1он “. Како што информираат од порталот, надлежните служби го извлекле телото кое не ...

Пронајдено женско тело во водите на Вардар

Либертас - 02.11.2019

Жена на возраст од околу 60-70 години утринава била пронајденa мртва во водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица. Надлежните служби го извлекле телото кое не давало знаци на живот.

Женско тело извлечено од водите на Вардар во Скопје

4NEWS - 02.11.2019

Женско тело утринава било извлечено од водите на реката Вардар во Скопје, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица, пренесува „ А1он “. Жената не била пријавена за исчезната. Допрва ќе се утврдува идентитетот и причината за смртта на ...

Женско тело извлечено од водите на Вардар во Скопје

Скопје1 - 02.11.2019

Женско тело утринава било извлечено од водите на реката Вардар во Скопје, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица, пренесува „ А1он “. Жената не била пријавена за исчезната. Допрва ќе се утврдува идентитетот и причината за смртта на ...

(Вознемирувачко видео) Изваден женски труп од Вардар

24Инфо - 02.11.2019

Жена на возраст од околу 60-70 години утринава била пронајденa мртва во водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица. Надлежните служби го извлекле телото кое не давало знаци на живот.

Пронајдено женско тело во Вардар

Н.Македонија - 02.11.2019

Безживотно тело на жена на возраст од 60-70 години утрово било извадено од водите на реката Вардар во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица. Жената не била пријавена за исчезната, а кај себе немала документи за идентификација, така што ...

Безживотно женско тело извлечено од реката Вардар (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Курир - 02.11.2019

Безживотно тело на жена на 60-70 години утрово било извадено до водите на реката Вардар во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица, јавува 24 инфо . Жената не била пријавена за исчезната, а кај себе немала документи за идентификација, ...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Безживотно женско тело извлечено од реката Вардар

Нетпрес - 02.11.2019

Безживотно тело на жена на 60-70 години утрово било извадено до водите на реката Вардар во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица, јавува 24 инфо . Жената не била пријавена за исчезната, а кај себе немала документи за идентификација, ...

Безживотно тело на жена пронајдено во водите на Вардар

МКД - 02.11.2019

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА потврдиле дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Пронајдено безживотно тело на жена во Вардар

+инфо - 02.11.2019

Жената, како што објавија некои медиуми, не била пријавена за исчезната и кај себе немала документи за идентификација. Допрва ќе се работи на утврдување на нејзиниот идентитет. Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката ...

Пронајдено безживотно тело во Вардар

Локално - 02.11.2019

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Пронајдено безживотно тело во водите на Вардар

Вечер Прес - 02.11.2019

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Детали за удавената жена во Вардар: МВР потврдува дека не била пријавена за исчезната (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Курир - 02.11.2019

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Безживотно тело на жена денеска извадено од водите на реката Вардар

iPortal - 02.11.2019

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Нема вилдиви траги на насилство кај жената чие тело беше извлечено од Вардар

Нетпрес - 02.11.2019

Нема траги на насилство кај жената чиешто безживотно тело претходно во саботата беше извадено од Вардар во градското подрачје близи центарот на градот, а претстои утврдување на нејзиниот идентитет.

Мртва жена, родена 1951 година, извадена од Вардар во Скопје

Денешен - 02.11.2019

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Пронајдено безживотно тело во водите на Вардар

Опсервер - 02.11.2019

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Мртво тело на жена пронајдено во водите на Вардар

Слободен Печат - 02.11.2019

Од МВР појаснуваат дека се работи за повозрасна жена, родена во 1951 година. Од водите на Вардар во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје, било извадено безживотно женско тело, информираат од МВР.

Не е познат идентитетот на жената чие тело беше извадено од Вардар

Република - 02.11.2019

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Безживотно тело извадено од Вардар во Аеродром

MakPress - 03.11.2019

Безживотно тело на жена било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Безживотно женско тело извадено од водите на Вардар

Пулс24 - 03.11.2019

Вчера утрото безживотно тело на жена било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА потврдиле дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Пронајдена мртва жена во Вардар

Бриф - 03.11.2019

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за МИА појаснуваат дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година.

Идентификувана починатата жена пронајдена вчера во Вардар

24Инфо - 03.11.2019

Скопјанката Ф.В.(68) е жената чие мртво тело беше пронајдено вчера во водите на реката Вардар во населбата Аеродром, информираше МВР. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Идентификувана жената чие безживотно тело беше извлечено од Вардар

Макфакс - 03.11.2019

Скопјанката Ф.В.(68) е жената чие мртво тело беше пронајдено вчера во водите на реката Вардар во населбата Аеродром, информираше МВР. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Идентификувана жената чие безживотно тело беше извлечено од Вардар

Н.Македонија - 03.11.2019

Скопјанката Ф.В.(68) е жената чие мртво тело беше пронајдено вчера во водите на реката Вардар во населбата Аеродром, информираше МВР. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Откриен идентитетот на жената чие тело вчера беше извлечено од Вардар

Република - 03.11.2019

Скопјанката Ф.В.(68) е жената чие мртво тело беше пронајдено вчера во водите на реката Вардар во населбата Аеродром, информираше МВР. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Идентификувана жената чие безживотно тело беше извлечено од Вардар

Точка - 03.11.2019

Скопјанката Ф.В.(68) е жената чие мртво тело беше пронајдено вчера во водите на реката Вардар во населбата Аеродром, информираше МВР. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Познат е идентитетот на безживотното тело кое беше извлечено од Вардар

Либертас - 03.11.2019

Скопјанката Ф.В.(68) е жената чие мртво тело беше пронајдено вчера во водите на реката Вардар во населбата Аеродром, информираше МВР. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Откриен идентитетот на жената која што вчера се удави во Вардар

Курир - 03.11.2019

Скопјанката Ф.В.(68) е жената чие мртво тело беше пронајдено вчера во водите на реката Вардар во населбата Аеродром, информираше МВР. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Откриен идентитетот на жената која се удави во Вардар

Слободен Печат - 03.11.2019

Скопјанката Ф.В.(68) е жената чие мртво тело беше пронајдено вчера во водите на реката Вардар во населбата Аеродром, информираше МВР. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.