TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маричиќ: Од позиција на членка на НАТО да разговараме за отвореното прашање со Бугарија

Локално - 03.07.2020

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша Договорот од Преспа. Дека сакаме да ја одржиме стабилноста на овие договори коишто ни го ...

Граѓаните се навикнати ВМРО-ДПМНЕ да е изгубена во евроинтеграциите

24Инфо - 03.07.2020

Националниот координатор за европски интеграции на земјва, Бојан Маричиќ во вечерашната емисија Еуро фокус на ТВ Телма, зборуваше и за исчекорите кои државата ги направи по децениското тапкање во место кога станува збор за евроинтеграциите.

Маричиќ: Премиерот после овие избори сигурен сум дека ќе го даде СДСМ

24Инфо - 03.07.2020

Во вечерашната емисија Еуро фокус на ТВ Телма, во дебатата Бојан Маричиќ, национален координатор за европски интеграции ги изнесе меѓу другото и своите ставови и околу новиот мандатар и формирањето на новата влада по изборите кои ќе се одржат на 15 ...

Маричиќ: Во изминатите три години го одблокиравме нашиот пат кон ЕУ, жално е што опозицијата не се израдува на ниту ...

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Во изминатите три години ние го одблокиравме нашиот пат кон ЕУ. Морам да признам дека навистина, жалосно што опозицијата не успеа да се приклучи и да се израдува кон ниту еден успех на нашата земја во изминатите три години, ...

Маричиќ: Жалосно е што опозицијата не успеа да се приклучи кон ниту еден успех на земјава во изминатите 3 години

Frontline - 03.07.2020

Имаме Предлог-преговарачка рамка, ќе следува утврдување на таа рамка наесен и формален почеток со меѓувладина конференција до крајот на годината. Не знам каков датум очекуваат?, вели Маричиќ.

Маричиќ: Жалосно што опозицијата не успеа да се приклучи кон ниту еден успех на нашата земја во изминатите 3 години

Локално - 03.07.2020

Бојан Маричиќ советник за евроинтеграции во Владата и член на комисијата за надворешни работи во СДСМ во Еурофокус на ТВ Телма рече дека опозицијата се обидувала во изминатите три години да ги негира очигледните успеси во интеграциите на земјата.

Маричиќ: Жалосно е што опозицијата не успеа да се приклучи и да се израдува кон ниту еден успех на нашата земја

24Инфо - 03.07.2020

Во вечерашната емисија Еуро фокус на ТВ Телма, во дебатата Бојан Маричиќ кој е национален координатор за европски интеграции во Владата и порача на опозициската ВМРО ДПМНЕ дека не се израдувала на ниту еден успех кој нашата држава го направи на ...

Маричиќ: Жално е што опозицијата не се израдува на ниту еден успех

Фокус - 03.07.2020

Во изминатите три години ние го одблокиравме нашиот пат кон ЕУ. Морам да признам дека навистина, жалосно што опозицијата не успеа да се приклучи и да се израдува кон ниту еден успех на нашата земја во изминатите три години, рече вечерва во емисијата ...

Маричиќ: Во изминатите три години го одблокиравме нашиот пат кон ЕУ, жално е што опозицијата не се израдува на ниту ...

Либертас - 03.07.2020

– Во изминатите три години ние го одблокиравме нашиот пат кон ЕУ. Морам да признам дека навистина, жалосно што опозицијата не успеа да се приклучи и да се израдува кон ниту еден успех на нашата земја во изминатите три години, рече вечерва во ...

Маричиќ: Жално е што опозицијата не се израдува на ниту еден успех за земјава на патот кон ЕУ

360 степени - 03.07.2020

За нашата држава, до пред три години, стратешките определби на НАТО и ЕУ беа чиста апстракција, нешто за што можевме само да сонуваме, вели главниот преговарач со ЕУ за технички прашања Во изминатите три години ние го одблокиравме нашиот пат кон ЕУ.

Маричиќ: Го одблокиравме патот кон ЕУ, жално е што опозицијата не се израдува на ниту еден успех

Независен - 03.07.2020

На дневна основа ќе се координираме со преговарачкиот тим на Европската комисија, вели Бојан Маричиќ (Фото. Б. Грданоски) Во изминатите три години ние го одблокиравме нашиот пат кон ЕУ. Морам да признам дека навистина, жалосно што опозицијата не ...

Маричиќ: Жално што опозицијата не успеа да се приклучи кон ниту еден успех на нашата земја во изминатите 3 години:

Бриф - 03.07.2020

Бојан Маричиќ советник за евроинтеграции во Владата и член на комисијата за надворешни работи во СДСМ во Еурофокус на ТВ Телма рече дека опозицијата се обидувала во изминатите три години да ги негира очигледните успеси во интеграциите на земјата.

Маричиќ: Жално е што опозицијата не се израдува на ниту еден успех

Слободен Печат - 03.07.2020

Во изминатите три години ние го одблокиравме нашиот пат кон ЕУ. Морам да признам дека навистина, жалосно што опозицијата не успеа да се приклучи и да се израдува кон ниту еден успех на нашата земја во изминатите три години, рече вечерва во емисијата ...

Маричиќ: Во изминатите три години го одблокиравме нашиот пат кон ЕУ, жално е што опозицијата не се израдува на ниту ...

Граѓански збор - 03.07.2020

Во изминатите три години ние го одблокиравме нашиот пат кон ЕУ. Морам да признам дека навистина, жалосно што опозицијата не успеа да се приклучи и да се израдува кон ниту еден успех на нашата земја во изминатите три години, рече вечерва во емисијата ...

Маричиќ: Од позиција на членка на НАТО да разговараме за отвореното прашање со Бугарија

Бриф - 03.07.2020

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша Договорот од Преспа. Дека сакаме да ја одржиме стабилноста на овие договори коишто ни го ...

Маричиќ: Жално е што опозицијата не се израдува на ниту еден успех за земјава на патот кон ЕУ

iPortal - 03.07.2020

Во изминатите три години ние го одблокиравме нашиот пат кон ЕУ. Морам да признам дека навистина, жалосно што опозицијата не успеа да се приклучи и да се израдува кон ниту еден успех на нашата земја во изминатите три години, рече вечерва во емисијата ...

(ВИДЕО) Маричиќ: Дефинирањето на македонскиот јазик како официјален е резултат на принципиелното поставување на ЕК кон ...

Frontline - 02.07.2020

По повод разрешување на дилемите дали со промена на името се менува јазикот и индентитетот, а со усвојувањето на македонскиот јазик, како таков без никакви дополнителни објаснувања и фусноти од Европската комисија, Фронтлајн разговараше со Бојан ...