Детал кој не го видовте: Игуаин се занесе во славјето со навивачката (видео)

Спортски - 23.04.2019

Напаѓачот на Челзи, Гонзало Игуаин синоќа постигна прекрасен гол против Барнли, кој за негова жал не беше доволен за победа на „сините“. Игуаин после голот беше пресреќен, па го прослави на интересен начин.

Го имаше ли Игуаин најслаткото славје на сезоната?

Оff.net - 23.04.2019

Кога велиме слатко, не мислиме на гол во 95-та минута туку на она што го мислат навивачите на Твитер, а така и изгледа на камера. Челси синоќа одигра разочарувачки 2:2 против Барнли во битката за ЛШ, а Игуаин за убавиот гол ...

(ВИДЕО) Игуаин доби „награда“ при прославата на голот: Заврши во градите на една навивачка

Спортклуб - 23.04.2019

Напаѓачот на Челзи Гонало Игуаин синоќа постигна фантастичен гол против Барнли во мечот од 35. коло во Премиер лигата. Популарниот Пипита мрежата на гостите ја затресе во првото полувреме, а по погодокот беше и повеќе од среќен, па голот го прослави ...