TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репрезентативниот десен бек Тодороски замина на печалба во Азербејџан

Sport 1 - 10.08.2022

Македонскиот репрезентативен десен бек Тодор Тодороски замина во Азербејџан и ќе игра за Сумгаит, откако ја прифати понудата на овој клуб после разделбата со словачки Серед по завршување на сезоната.

Тодор Тодороски потпиша за Сумгаит

МакФудбал - 10.08.2022

Македонскиот репрезентативец Тодор Тодороски потпиша за Сумгајт, прволигашот од Азербејџан. Тој замина од Серед и реши да ја прифати понудата за преселба во Азербејџан. Тодороски претходно во кариерата настапуваше за Вардар, Металург, Кожуф, 11 ...

Официјално: Тодоровски продолжува во Азербејџан

Спортски - 10.08.2022

Десниот бек на македонската фудбалска репрезентација Тодор Тодоровски е нов фудбалер на Сумгаит од Азарбејџан. 23-годишниот Тодоровски летово се раздели со Серед и беше во потрага по нов клуб.

Тодороски се пресели во Азербејџан

24Фудбал - 10.08.2022

Македонскиот репрезентативец, Тодор Тодороски во следната сезона ќе игра за Сумгаит од Азербејџан откако ја прифати понудата на овој клуб по заминувањето од словачки Серед. Сумгаит е петта странска дестинација за Тодороски кој претходно покрај за ...

Тодороски кариерата ја продолжува во азербејџански Сумгаит

Екипа - 10.08.2022

Македонскиот репрезентативец Тодор Тодороски својата кариера ја продолжува во азербејџанскиот прволигаш Сумгаит. 23-годишниот Тодоровски, кој игра на десната бековска позиција, летово се раздели со Серед по што се одлучи да ја прифати понудата на ...

Официјално: Тодороски во дресот на Сумгаит!

SportMedia - 10.08.2022

Десниот бек на на А-репрезентацијата на Македонија, Тодор Тодороски (23) е нов член на Сумгаит, еден од најдобрите клубови во Азербејџан. Откако се раздели со Серед ова лето, и покрај неколку други понуди, Тодороски ја прифати онаа од Сумгаит, па ...

Тодор Тодороски прифати богата понуда од Азербејџан!

Gol.mk - 10.08.2022

Македонскиот фудбалски репрезентативец Тодор Тодороски како слободен агент бараше нов клуб, но потрагата е завршена, откако се завршени преговорите со една од најдобрите екипи од Азербејџан.