TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Асани се врати во затвop без да го проба сендвичот…

365 - 14.10.2019

Затвopeникот Фидан Асани, кој денеска им побегна на полицајците од „Идризово“ додека си купувале и веројатно и нему му купувале сендвич, по само неколку часа, околу 17:30, е фатен во близина на селото Пресница во општина Липково, на пат кон ...

Уапсен затвореникот кој утрово им побегна на затворските полицајци додека нарачувале сендвичи

Сител - 14.10.2019

Попладнево полицијата го уапси затвореникот Фидан Асани кој утрово избега од затворското комбе додека затворските чувари чекале сендвичи пред сендвичарница во Автокоманда. Полицијата го пронашла бегалецот на пат кон косовска граница.

Пронајден затвореникот кој и побегна на затворската полиција кога го враќала од Клинички

Алсат-М - 14.10.2019

Тој е пронајден околу 17:30 часот во близина на село Пресница, општина Липково. Како што соопшти денеска ...

Криумчарот на мигранти кој им избега на затворските чувари фатен Кај липковското село Пресница

Сакам да кажам - 14.10.2019

Кај село Пресница, Oпштина Липково, денеска околу 17.30 часот полицијата го фатила избеганиот затвореник Фидан Асани. Асани, осуденик за разбојништво, криумчарење мигранти и предизвикување општа опасност, утринава на враќање од Клиничкиот центар им ...

Затвореник и избега на затворска полиција

Сител - 14.10.2019

Затвореник од КПУ Идризово избега при транспорт додека службениците од затворска полиција си купувале сендвичи. 38 годишниот Фидан Асани не употребил многу сила за да излезе од комбето во кое се превезувал, бидејќи немал лисици на рацете.

Во Липково фатен затвореникот кој избега денеска пред сендвичара

+инфо - 14.10.2019

Македонската полиција успела доцна попладнево во општина Липково да го уапси затвореникот кој денеска избега на враќање од Клиничкиот центар, јави Телма телевизија. Станува збор за 38-годишниот затвореник, Фидан Асани, кој, како што Плусинфо веќе ...

Пронајден затвореникот кој утрово им побегна на затворските чувари додека купувале сендвич

Макфакс - 14.10.2019

Пронајден е затвореникот кој утрово успеа да им помогне на затворските чувари додека купувале сендвич. Од МВР потврдија дека затвореникот бил пронајден околу 17.30 часот во близина на селото Пресница, во општина Липково.

Затвореник побегнал додека чуварите купувале плескавици

24 Вести - 14.10.2019

Фидан Исани, затвореник во Идризово, наместо во затвор од болница завршил на слобода. Додека полицијаците што го спроведувале купувале сендвичи.Затвореникот кој се наоѓал во комбето бил без лисици на рацете со што го искористил моментот.

Пронајден затвореникот кој и побегна на полицијата кога го враќала од Клинички

Локално - 14.10.2019

Полицијата го пронајде затвореникот кој денеска успеа да им побегне на полицајците кои го транспортирале на преглед, потврди МВР. Тој е пронајден околу 17:30 часот во близина на село Пресница, општина Липково.

Полицијата го приведе избеганиот Фидан Исеини во близина на село во општина Липково

Канал5 - 14.10.2019

Околу 17.30 часот во близина на село Пресница , општина Липково МВР го приведе Фидан Исеини ,кој им избега на полицајците додека тие купувале сендвич во скопската населба Автокоманда. Затвореникот Фидан Исени бил транспориран од Клиничкиот центар ...

Бегалецот Асани само пет часа виде што е слобода

Слободен Печат - 14.10.2019

Во близина на населбата Автокоманда тој се пожалил дека не му е добро и и побарал од стражарите да го запрат возилото. Фидан Асани (37) кој избега денеска околу 11.00 часот од затворско комбе во Автокоманда, од патрола на МВР е уапсен во селото ...

Пронајден затвореникот кој им избега на чуварите додека купуваа сендвичи

ТВ21 - 14.10.2019

38 годишниот Ф.И кој денеска на пладне им избега на затворските чувари додека купували сендвич, вечерва е пронајден и приведен од страна на полицијата, дознава CENTAR.mk Според информации на горенаведениот портал, полицијата го пронашла кај селото ...

Centar дознава: Предмалку уапсен затвореникот кој им побегна на затворската полиција

Centar - 14.10.2019

Не траеше долго слободното движење на пребеганиот затвореник, кој утрово избега од затворското комбе. Centar.mk ексклузивно открива дека македонската полиција успешно го фати пребеганиот затвореник Фидан Исени (38).

Предмалку уапсен затвореникот кој и побегна на затворската полиција

Либертас - 14.10.2019

Не траеше долго слободното движење на пребеганиот затвореник, кој утрово избега од затворското комбе. Македонската полиција успешно го фати пребеганиот затвореник Фидан Исени (38), пренесе ...

Фатен е затвореникот кој утрово им избега на полицајците

Фактор - 14.10.2019

Уапсен e затвореникот кој утрово им побегна на затворските полицајци, додека нарачувале сендвичи. Полицијата го уапси затвореникот Фидан Асани(37) кој утрово избега од затворското комбе додека затворските чувари чекале сендвичи пред сендвичарница во ...

Затвореник од Идризово избегал додека затворската полиција си купувала сендвичи

Сител - 14.10.2019

Затвореник од Идризово им избегал на затворските стражарите при транспорт од комплексот Клиники кон Идризово. Стражарите застанале на враќање да си купат сендвичи на бензиска по што осуденикот Фидан Асани избегал од комбето.

Чуварите на кои утринава им избега затвореник ќе бидат суспендирани

Нова ТВ - 14.10.2019

Затворските чувари на кои утринава им избега затвореник ќе бидат суспендирани. Исто така ќе биде спроведена истрага дали имале намера да дозволат затвореникот Фидан Исени, осуден на затворска казна од 7 години и шест месеци за повеќе кривични дела, ...

Криумчар на мигранти избегал Додека чуварите од затворот „Идризово“ му купувале сендвич со плескавица

Сакам да кажам - 14.10.2019

МВР со помош на затворската полиција од „Идризово“ го бара низ Скопје и околината скопјанецот Фидан Асани, осуденик за разбојништво, криумчарење мигранти и предизвикување општа опасност, кој избегал утринава на враќање од Клиничкиот центар.

Избега затвореник при транспорт, чуварите застанале да си купат сендвичи

Фокус - 14.10.2019

Пред повеќе од еден час затвореникот Фидан Исени успаеал да им избега на двајцата чувари, кој од Клиничкиот центар требале да го вратат назад во затворот „Идризово“. Затвореникот го искористил невниманието на чуварите, кои според директорот на ...

Избега затвореник од Идризово на враќање од преглед во Клинички центар

еМагазин - 14.10.2019

На 14.10.2019 во 11.30 часот од страна на затворските служби во КПУ Идризово во СВР Скопје било пријавено дека околу 11.10 часот на ул.„Благоја Стефковски“ избегал затвореникот Ф.И.(37), кој тие го пренесувале од Клинички центар кон КПУ Идризово, ...

Затвореник од Идризово избегал за време на транспорт од Клинички кон затворот

Сител - 14.10.2019

Фидан Асани, 1980, затвореник во Идризово, утрово со возило на затворот бил пренесуван од Клинички кон затворот. Кај Автокоманда наводно му се слошило и побарал да застанат. Застанале на бензинска.

14 октомври: Оптимизам за ЕУ, бегство на осуденик, Јанева вратена во притвор, Боки 13 во болница…

CivilMedia - 14.10.2019

Оптимизмот во владата останува. Премиерот Зоран Заев убеден дека на министерскиот состанок во Луксембург, кој почнува утре, а ќе трае до 18-ти, земјите членки на ЕУ ќе одредат датум за почеток на преговори со Македонија.

Затвореник им избегал од комбе на двајца полицајци

OhridNews - 14.10.2019

Денес, околу 11 часот, затвореник во Идризово, успеал да им избега на двајца чувари, кои го враќале назад во затвор од скопскиот Клинички центар каде бил на преглед. Инцидентот се случил кога двајцата затворски чувари застанале на паркинг во близина ...

Обид за убиство, тешка повреда, криумчарење - Долгото досие на избеганиот затвореник

Press24 - 14.10.2019

Затвореникот кој денеска успеа да и избегал на македонската полиција додека беше пренес уван од Клиничкиот Центар во Скопје до затворот Идризово, бил осуден на 7 години и 7 месеци затвор за повеќе тешки кривични дела.

Затвореник побегнал од затворско комбе!

Алфа - 14.10.2019

Опасен затвореник од Идризово избега денеска од затворското комбе кога чуварите го враќале од клиниката во затворот. Малку наивно за да се поверува дека немало договор за бегството на затвореникот, кој имал и компањони.

Затвореник им избегал на чуварите од Идризово при враќање од Клинички центар

Телма - 14.10.2019

Околу 11 часот, затвореникот Фидан Исени им избегал на двајцата чувари кои од Клинички центар го носеле назад во затворот ...

Затвореник им избегал на чуварите од Идризово

Независен - 14.10.2019

Пред неколку часа затворник од Идризово избегал при транспорт од комплексот Клиники кон Идризово. Се работи за Фидан Асани, осуденик на 7 години казна затвор за сторени кривични дела предизвикување општа опасност, насилство и за криумчарење мигранти.

Фатен избеганиот затвореник од Идризово

Press24 - 14.10.2019

Фатен е бегалецот од затворот Идризово , денеска околу 17 часот и 30 минути во близина на селото Пресница, општина Липково. Затвореник и избегал на полицијата додека бил пренесуван од Клиничкиот Центар во Скопје до затворот Идризово, откако чуварите ...

Фатен затвореникот кој избега додека чуварите купувале сендвичи

Expres - 14.10.2019

Затвореникот, кој утрово избега од затворското комбе, додека стражарите кои го приведуваа купувале сендвичи во скопска Автокоманда е – уапсен.. Порталот Centar.mk ексклузивно открива дека полиција успешно го фати пребеганиот 38.годишен затвореник ...

Затвореник им „кидна“ на чуварите додека го враќале од болница во Идризово

+инфо - 14.10.2019

Затвореник од затворот во Идризово пред околу два часа им избегал на двајца затворски чувари кои го превезувале од Клиничкиот центар кон затворот. Бегството се случило кога за време на трансферот чуварите застанале во близина на бензинска станица во ...

Затвореник избегал додека го пренесувале од Клинички кон Идризово

Press24 - 14.10.2019

Затвореник и избегал на полицијата додека бил пренсуван од Клиничкиот Центар во Скопје до затворот Идризово. 39-годишниот затвореник Фидан Асани од Идризово, со возило на затворот бил пренесен на скопските Клиники.

Затвopeник од Идризово им избегал на чуварите додека купувале сендвичи

365 - 14.10.2019

Фидан Асани, ocyденик на 7 години и 7 месеци казна затвоp за кpиyмчapeње мигpaнти, нacилcтво и предизвикување општа опacност, утрово ѝ побегнал на затвopcката полиција додека го транспортирале од комплексот Клиники „Мајка Тереза“ кон Идризово, каде ...

Затворските чувари од „Идризово“ застанале да купат сендвичи, па им избегал затвореникот

Точка - 14.10.2019

37-годишен затвореник од затворот во Идризово успеал да им побегне на своите чувари кои го враќале од болница каде што бил на редовна здравствена проверка. Имено, станува збор за затвореникот Фидан Исеини кој издржувал затворска казна од 7 години и ...

Додека чуварите купувале сендивичи, спектакуларно им избегал затвореник

Слободен Печат - 14.10.2019

Настанот се случил утринава кога затвореникот Фидан Асани од болница бил стражарно пренесуван во затвор. Триесет и деветодишниот затвореник Фидан Асани од К.П.Д. „Идризово“ спектакуларно избегал во скопска Автокоманда. Настанот се случил утринава.

Филмско бегство на затвореник од Идризово

Нетпрес - 14.10.2019

Затвореник од казнено-поправната институци „Идризово“ денеска им побегнал на затворските чувари кога бил вреќана во установата од блонички преглед. Од Министерството за внатрешни работи за НетПрес потврдија дека од страна на затворската полиција е ...

Спектакуларно „киднапиран“ затвореник од Идризово

Слободен Печат - 14.10.2019

Настанот се случил утринава кога затвореникот Фидан Асани од болница бил стражарно пренесуван во затвор. Пријатели на 39-годишниот затвореник Фидан Асани од К.П.Д. „Идризово“ спектакуларно го „киднапирале“ во скопска Автокоманда.

На пат кон Издризово: Полицајците на кои им избега затвореник застанале да си купат сендвичи во населбата Маџари

Република - 14.10.2019

Ф.И.(37), кој тие го пренесувале од Клинички центар кон КПУ Идризово. МВР презема мерки за расчистување на случајот. Како што претходно беше објавено, затвореникот успеал да им побегне на своите чувари кои го враќале од болница каде што бил на ...

Затвореник од Идризово избегал при враќање од Клинички

ТВ21 - 14.10.2019

Денеска околу 11 часот, затвореникот Фидан Исени им избегал на двајцата чувари кои од Клинички центар го носеле назад во затворот Идризово, јавува Телма. Засега не е познато како Исени успеал да го избеде бегството, кога бил чуван од две лица при ...

Додека стражарите си купувале појадок опасен затвореник избегал од комбето

Фактор - 14.10.2019

Немарност ги чинела стражарите бегство на затвореник кој бил осуден на 7 години и 7 месеци казна за повеќе кривични дела. Фидан Асани успеал да им избега на затворските стражари кога се враќале од клиничките центри кон Идризово.

Чуварите на кои им избега затвореник додека купуваа сендвич, ќе бидат суспендирани

Курир - 14.10.2019

На враќање од Клиника, затвореник од КПУ „Идризово“ избегал од возилото со кое затворската полиција го транспортирала на преглед. Според Управата, затворската полиција ја прекршила постапката.

ФОТО: Ова е затвореникот кој избега од Идризово

Курир - 14.10.2019

Фидан Исеини Бреза е затвореникот кој попладнево избега од затворската полиција при транспортот од болница до затворот во ...

Затвореник од Идризово избегал од полициско комбе, го враќале од болница

Курир - 14.10.2019

37 годишен затвореник од затворот во Идризово, пред неполн час на чуден начин упеал да избега од затворската полиција, објави тв Алфа. Затвореникот кој излежува казна затвор во времетраење од 7 години и 7 месеци, при враќање од болницата, каде бил ...

Затвореник од Идризово избегал за време на транспорт од Клинички кон затворот

4NEWS - 14.10.2019

Фидан Асани, 1980, затвореник во Идризово, утрово со возило на затворот бил пренесуван од Клинички кон затворот. Кај Автокоманда наводно му се слошило и побарал да застанат. Застанале на бензинска.

Избега затвореник, чуварите застанале да си купат сендвичи

Вечер Прес - 14.10.2019

Пред повеќе од еден час затвореникот Фидан Исени успаеал да им избега на двајцата чувари, кој од Клиничкиот центар требале да го вратат назад во затворот „Идризово“. Затвореникот го искористил невниманието на чуварите, кои според директорот на ...

Фокус: Избега затвореник при транспорт, чуварите застанале да си купат сендвичи

ММС - 14.10.2019

Пред повеќе од еден час затвореникот Фидан Исени успаеал да им избега на двајцата чувари, кој од Клиничкиот центар требале да го вратат назад во затворот „Идризово“. Затвореникот го искористил невниманието на чуварите, кои според директорот на ...

Затвореник од Идризово избегал од комбето додека полицајците си купувале сендвичи

Либертас - 14.10.2019

Затвореник од Идризово им избегал на полицијата при транспорт од комплексот Клиники кон Идризово. Полицајците застанале на враќање да си купат сендвичи на бензиска по што осуденикот Фидан Асани избегал од комбето.

Затвореник среде бел ден им побегна на чувари кои застанале да си купат сендвичи

МКД - 14.10.2019

Затвореникот Фидан Исени успаеал да им избега на двајцата чувари, кој од Клиничкиот центар требале да го вратат назад во затворот „Идризово". Информацијата за МКД.мк ја потврди директорот на затоворот, Боби Мојсовски.

Чуварите застанале да купат сендвичи, затвореник од „Идризово“ им побегнал од комбето

Република - 14.10.2019

Триесет и седум годишен затвореник од затворот во Идризово успеал да им побегне на своите чувари кои го враќале од болница каде што бил на редовна здравствена проверка. Имено, станува збор за затвореникот Фидан Исеини кој издржувал затворска казна ...

Додека полицајците купувале сендивичи, избегал затвореник од Идризово

24Инфо - 14.10.2019

Денеска околу 11 часот, затвореникот Фидан Исени им избегал на двајцата чувари кои од Клинички центар го носеле назад во затворот Идризово, јавува Телма. Бегството се случило кога за време на трансферот чуварите застанале во близина на бензинска ...

Избега затвореник при транспорт, чуварите застанале да си купат сендвичи

Бриф - 14.10.2019

Пред повеќе од еден час затвореникот Фидан Исени успаеал да им избега на двајцата чувари, кој од Клиничкиот центар требале да го вратат назад во затворот „Идризово“. Затвореникот го искористил невниманието на чуварите, кои според директорот на ...