TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aсистенции на Дончиќ за кои брујат во САД: „Тој ја руши логиката“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 02.03.2021

Лука Дончиќ уште еднаш ја одушеви американската кошаркарска јавност, со неговата фантастична партија на натпреварот против Орландо Меџик. Словенечиот ас одигра моќно и за само една асистенција не впиша нов „трипл-дабл“, а за она што го правеше на ...

Дончиќ со магична асистенција без гледање ги збудале „магичните“ од Орландо (ВИДЕО)

Sport 1 - 02.03.2021

Лука Дончиќ, одигра феноменално во синоќешната победа на Далас маверикс против Орландо меџик (130-124), во меч кој ќе се памети и по неговата магична асистенција во финишот од натпреварот Словенечкиот интернационалец имаше фантастична прегледност на ...

Асистенцијата на Дончиќ за која зборуваат сите во НБА-лигата 🎥

СуперСпорт - 02.03.2021

Лука Дончиќ во победата на Далас против Орландо (130-124) постигна 33 поени, 10 скокови и девет асистенции, па за малку ќе запишеше трипл-дабл. Дончиќ беше одличен на паркетот и лесно им асистираше на кошаркарите со атрактивни потези, а една од ...

ВИДЕО: Оваа асистенција на Дончиќ се прераскажува, Словенецот повторно блескаше

Дриблинг - 02.03.2021

Лука Дончиќ беше на чекор до трипл-дабл , запиша 33 поени, 10 скокови и 9 асистенции во победата на Далас против Орландо со 130-124. Младиот Словенец повторно беше најефикасен играч на натпреварот, оваа аситенција е неверојатна на Дончиќ, привлече ...

Дончиќ и Јокиќ ги предводеа Далас и Денвер до победи, и на двајцата им фалеше по една асистенција за трипл-дабл (ВИДЕО)

МКД - 02.03.2021

Лука Дончиќ беше главен во победата на Далас на гостувањето кај Орландо од 130-124, доминантна партија имаше и Никола Јокиќ, Денвер со 118-112 триумфираше во Чикаго. Далас оствари важна победа на гостувањето кај Орландо Меџик, а лидер на тимот и ...

Картичка со ликот на Дончиќ продадена за речиси пет милиони долари

Слободен Печат - 02.03.2021

Изминатиот викенд е исплатена рекордна сума за спортска картичка за колекционери. За сликичката на дебитантот Лука Дончиќ се исплатени неверојатни 4.6 милиони долари. Станува збор за колекционерска картичка од сетот за сезоната 2018/19 во која ...

ВИДЕО: Јокиќ растура во НБА

Слободен Печат - 02.03.2021

Центарот на Денвер нагетс одигра уште еден одличен натпревар. Денвер нагетс славеше со 118:112 против Чикаго булс, а повторно во главната улога беше центарот Никола Јокиќ со нова МВП партија.

Јокиќ, Дончиќ, Богдановиќ, Вучевиќ – Балканска доминација во НБА лигата

Точка - 02.03.2021

Играчите од прсоторите на поранешна Југославија блескаа изминатата ноќ во НБА лигата. Никола Јокиќ, Бојан Богдановиќ и Лука Дончиќ ја минаа границата од 30 поени, додека на Никола Вучевиќ му недостигаше еден поен за да дојде до оваа бројка.

Дончиќ има очи и на грбот, полн е со трикови, погледнете ја асистенцијата на сезоната (Видео)

Спортманија - 02.03.2021

Американците го споредуваат Лука со Меџик Џонсон и Пит Маравич. Натпреварот кој Далас маверикс го доби против Орландо меџик со 130-124 мина во знакот на Лука Дончиќ, кој за малку не направи трипл-дабл (33 поени, 10 скока и девет асистенции), но ...

Лука Дончиќ тргна на влез, во Орландо уште ја бараат топката (видео)

Екипа - 02.03.2021

Лука Дончиќ имаше свое шоу на гостувањето во Орландо, а најубавиот потег асот на Далас го имаше во последната четвртина од натпреварот со „магичните“. Словенецот тргна на влез под противничкиот кош, а кога ја навлече врз себе одбраната на Орландо ...

ВИДЕО: Дончиќ извонреден со дабл-дабл, Далас запиша победа

Дриблинг - 02.03.2021

Лука Дончиќ беше на чекор до трипл-дабл , запиша 33 поени, 10 скокови и 9 асистенции во победата на Далас против Орландо со 130-124. Младиот Словенец повторно беше најефикасен играч на натпреварот, а вкупно шест играчи од Далас запишаа двоцифрен ...

Нови брутални партии на Јокиќ, Дончиќ и Вучевиќ ја одбележаа НБА ноќта

Спортклуб - 02.03.2021

Синоќа се одиграа седум натпревари во најсилната кошаркарска лига на светот, во кои имаше неколку интересни резултати. Во големата балканска пресметка помеѓу Никола Вучевиќ од една и Лука Дончиќ од друга страна, беше виде вистинска пресметка На ...

Нови трикови од циркузот на Лука Дончиќ

Оff.net - 02.03.2021

Во првиот меч како 22-годишен откако прослави роденден во неделата, Лука Дончиќ уфрли 33 поени со 10 скока и 9 асистенции во победата на Далас Маверикс над Орландо Меџик 130-124. Лука имаше и пар луцидни ...

Дончиќ и Јокиќ газат сѐ пред себе, Харден херој во триумфот на Бруклин (ВИДЕО)

Sport 1 - 02.03.2021

Балканските кошаркарски ѕвезди, Лука Дончиќ и Никола Јокиќ, беа во главна улога во синоќешната програма од НБА-лигата, откако со блескави партии им донесоа победи на своите екипи и тоа со учинок кој беше на граница на трипл-дабл ефект.

ВИДЕО: Нови брутални партии на Јокиќ и Дончиќ, Харден со моќен „хет-трик“ ги реши Спарси

Gol.mk - 02.03.2021

Балканските ѕвезди Никола Јокиќ и Лука Дончиќ повторно се во центарот на вниманието на кошаркарската јавност во Соединетите американски држави, откако со нови брутални партии им донесоа значајни победи на своите екипи.

Тренерот на Денвер им се пушти на судиите поради Јокиќ (ВИДЕО)

SportMedia - 02.03.2021

Зад Никола Јокиќ е уште една фантастична вечер во НБА-лигата. Српскиот центар постигна дабл-дабл од 39 поени, 14 скока и 9 асистенции во победата на Денвер над Чикаго од 118-112. Булси се обидуваа на секој начин да го сопрат Јокиќ, кој на овој дуел ...

Незапирливите Јокиќ и Дончиќ донесоа победа на своите екипи

Екипа - 02.03.2021

Никола Јокиќ и Лука Дончиќ ги одбележаа синоќешните дуели во НБА-лигата откако со беспрекорни изданија донесоа победи на Денвер нагетс, односно Далас маверикс. Особено импресивно делуваше Јокиќ, кој беше доминантен во Чикаго (112-118 за Денвер) и го ...

Дончиќ ја доби пресметката со Вучевиќ, Јокиќ повторно блескаше, Харден и Дурант го срушија Сан Антонио 🎥

Спортски - 02.03.2021

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни седум натпревари. Никола Вучевиќ и Лука Дончиќ во балканскиот дуел имаа вистинска револверска пресметка. На крајот гостите славеа со 124:130. Дончиќ натпреварот го заврши со 33 поени, 10 скокови и 9 ...

Нова брутална партија на Дончиќ и Јокиќ (ВИДЕО)

SportMedia - 02.03.2021

Големата балканска битка меѓу Никола Вучевиќ и Лука Дончиќ му припадна на Словенецот, кој со неговиот Далас славеше против Орландо со 130-12. Ова беше дуел во кој паднаа голем број поени. Дончиќ беше на асистенција до трипл-дабл.

ФОТО: Картичка со автограм на Дончиќ продадена за речиси 5 милиони долари

Дриблинг - 01.03.2021

Кога станува збор за колекционерство, Американците се светски рекордери, не жалат пари за се и сешто, така беше и за една картичка со автограм на Словенецот Лука Дончиќ. Таканаречна „trading card“ со потпис на Лука Дончиќ е продадена за 4,6 милиони ...

Сликичка на Дончиќ се продаде за – четири милиони долари! 📸

СуперСпорт - 01.03.2021

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ игра одлично во НБА-лигата, а една негова сликичка од дебитантската сезона беше продадена за рекордни четири милиони долари, што е многу повеќе од највисоката цена достигната за кошаркарска сликичка.

Ненормална работа: За сликичка од Лука Дончиќ платил 4.600.000 долари

SportMedia - 01.03.2021

Колекционерот Ник Фиорело за сликичка со ликот на Лука Дончиќ од 2018 година платил 4.600.000 долари. Врамената сликичка (или картичка) со ликот и потписот на кошаркарот на Далас првично ја купил Волил Сан кој платил 400.000 долари, а сега тој ја ...

Апсолутно лудило: Сликичка од Лука Дончиќ продадена за вртоглава сума на пари

Спортклуб - 01.03.2021

Словенечкото чудо продолжува да соборува рекорди во НБА иако овој последниот нема многу врска со неговите изданија на кошаркарските терени. Вчера, на неговиот 22. роденден, продадена е сликичка од дебитантската сезона на Лука Дончиќ во НБА… Целиот ...

Колекционерска картичка со автограм од Лука Дончиќ продадена за 4,6 милиони долари

Оff.net - 01.03.2021

Американците со децении негуваат посебен однос кон колекционерство на картички со потпис од познати бејзбол играчи, кошаркари, фудбалери, рагбисти. Една таква картичка со потпис од Дончиќ продадена за страшна ...

Лука Дончиќ е највреден! Картичка од Словенецот продадена за 4.6 милиони долари!

Денар - 01.03.2021

Лука Дончиќ како да е создаден да поставува рекорди. Најмногу на кошаркарскиот терен, а сега и кај лудите колекционери на спортски картички. На неговиот 22. роденден, негова руки-картичка со автограм е продадена за астрономски 4.6 милиони долари, ...

ВИДЕО: Дончиќ извонреден со дабл-дабл, Далас запиша победа

Курир - 02.03.2021

Лука Дончиќ беше на чекор до трипл-дабл, запиша 33 поени, 10 скокови и 9 асистенции во победата на Далас против Орландо со 130-124. Младиот Словенец повторно беше најефикасен играч на натпреварот, а вкупно шест играчи од Далас запишаа двоцифрен ...

Колекционерска картичка на Лука Дончиќ продадена за рекордна сума (ФОТО)

Sport 1 - 01.03.2021

Лука Дончиќ е вистинска сензација во НБА-лигата. Навивачите го обожаваат младиот Словенец, кој ги полуде со своите игри откако беше драфтуван во најдобрата лига во светот пред две ипол години.