TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Само 11% од заболените од Ковид-19 во Македонија завршиле во болница

еМагазин - 22.01.2021

Податоците на (ИЈЗ) заклучно со 17 јануари покажуваат дека 11% од заболените од Ковид-19 во Македонија завршиле во болница. “Од случаите кои се епидемиолошки истражени (n=72.129; 81,1%), 11,0% (n=8.029) се/биле хоспитализирани во текот на болеста, а ...

Вкупно 1.029 импортирани случаи на Ковид-19 во Македонија

еМагазин

32% од заболените со Ковид-19 во Македонија имале контакт со потврден случај

еМагазин

Стабилизација на епидемијата со Ковид-19 во земјата, преполовен бројот на хоспитализирани

Frontline - 22.01.2021

Речиси сите епидемиолошки параметри според кои се евалуира состојбата со епидемијата бележат тренд на намалување, односно зголемување во однос на бројката на оздравени случаи, соопшти вчера Министерството за здравство.

Епидемијата се стабилизира, но не треба да се опуштаме бидејќи сè ќе биде бадијала, велат епидемиолозите

Мета

МЗ: Бележиме стабилизација на епидемијата во земјата

Сител

МЗ: Бележиме стабилизација на епидемијата во земјата

Бизнис Вести

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Бележиме стабилизација на епидемијата во нашава земја

Денешен

МЗ: Епидемијата се стабилизира, но нема опуштање

+инфо

МЗ: Бележиме стабилизација на епидемијата во земјата

24Инфо

Фокус iPortal Frontline Опсервер Независен Либертас OhridNews Опсервер

Скопје падна под 7.000 активни - ЕВЕ КАКВА Е СОСТОЈБАТА ВО ДРУГИТЕ ГРАДОВИ

Вечер - 22.01.2021

Речиси сите епидемиолошки параметри според кои се евалуира состојбата со епидемијата бележат тренд на намалување, односно зголемување во однос на бројката на оздравени случаи, соопшти вчера Министерството за здравство.

Опадна бројот на заразени од коронавирус во Македонија - Скопје дојде до 7000 кативни случаи

Press24

Ковид статистика: Скопје падна под 7.000 активни случаи

Скопје инфо

Речиси 12.000 активни случаи - ВО СКОПЈЕ 7.027, ЕВЕ ЈА СОСТОЈБАТА ВО ДРУГИТЕ ГРАДОВИ

Вечер

Филипче: Епидемијата се стабилизира

Вечер Прес - 21.01.2021

„Повеќе од еден месец бележиме стабилизација на епидемијата во земјата“, објави денес министерот за здравство, Венко Филипче. Според него, согласно извештаите на ИЈЗ, бележиме тренд на зголемување на бројката на оздравени пациенти, како и намалување ...

Филипче: Бројот на активни ковид-случаи е намален за 46 проценти

Нова ТВ

Филипче: Бројот на активни ковид-случаи е намален за 46 проценти

Локално

Венко Филипче се пофали на твитер: Сме блескале со малите бројки на заразени од коронавирус

Во Центар - 21.01.2021

Повеќе од еден месец бележиме стабилизација на епидемијата во земјата. Во споредба со месец декември, бројот на активни случаи е намален за 46 отсто. За 51отсто е намален и бројот на хоспитализирани пациенти.