TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Затворено интернет кафе во Скопје, приведени 10 лица

Алсат-М - 25.02.2021

Поради непочитување на протоколите за заштита од ширење на заразни болести сопственик на интернет кафе во Скопје заработи кривична пријава. Како што се наведува од МВР: На 24.02.2021 во 22.00 часот, додека вршеле контроли во угостителски објекти, ...

Затворено интернет кафе во Бутел, приведени 10 лица

Сител - 25.02.2021

Интернет кафе во скопската населба Бутел вчера е затворено во 22 часот, од како при полициска контрола биле затекнати 10 лица во објектот кој работел после 21 часот. Лицата биле приведени.

Интернет-кафе во Бутел работело и после 21 часот, сите што биле внатре се приведени

Скопско Ехо - 25.02.2021

Интернет – кафе во скопската населба Бутел вчера е затворено и десет лица се приведени кои биле затекнати внатре при полициска контрола во 22 часот. Тие биле приведени во Полициската станица Чаир и по целосно документирање на случајот ќе биде ...

Затворено интернет кафуле во Бутел, приведени десет лица

24Инфо - 25.02.2021

На 24.02.2021 во 22.00 часот, додека вршеле контроли во угостителски објекти, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Тале Христов” констатирале дека интернет кафе работи и вo објектот има 10 лица.

Затворено интернет кафе во Бутел

Курир - 25.02.2021

На 24.02.2021 во 22.00 часот, додека вршеле контроли во угостителски објекти, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Тале Христов“ констатирале дека интернет кафе работи и вo објектот има 10 лица.

Затворено интернет кафе во Бутел

Скопје инфо - 25.02.2021

На 24.02.2021 во 22.00 часот, додека вршеле контроли во угостителски објекти, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Тале Христов“ констатирале дека интернет кафе работи и вo објектот има 10 лица.

Затворено интернет кафе во Скопје, еве зошто

Скопје1 - 25.02.2021

На 24.02.2021 во 22.00 часот, додека вршеле контроли во угостителски објекти, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Тале Христов“ констатирале дека интернет кафе работи и вo објектот има 10 лица.

Затворено интернет кафе во Бутел, приведени 10 лица

Либертас - 25.02.2021

Интернет кафе во скопската населба Бутел вчера е затворено во 22 часот, од како при полициска контрола биле затекнати 10 лица во објектот кој работел после 21 часот. Лицата биле приведени.

Затворено интернет кафе во Бутел, приведени 10 лица

Канал5 - 25.02.2021

Интернет кафе во скопската населба Бутел вчера е затворено во 22 часот, од како при полициска контрола биле затекнати 10 лица во објектот кој работел после 21 часот. Лицата биле приведени.

Полиција „упадна“ во интернет кафе во Бутел- приведени 10 лица, а локалот затворен

Press24 - 25.02.2021

Десет лица биле уапсени во интернет кафе во скопската населба Бутел вчера, а локалот е затворен во 22 часот, од како при полициска контрола биле затекнати 10 лица во објектот кој работел после 21 часот.

Затворено интернет кафе во Скопје

MakPress - 25.02.2021

На 24.02.2021 во 22.00 часот, додека вршеле контроли во угостителски објекти, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Тале Христов“ констатирале дека интернет кафе работи и вo објектот има 10 лица.

Затворено интернет кафе во Бутел, приведени 10 лица

Опсервер - 25.02.2021

– Интернет кафе во скопската населба Бутел вчера е затворено во 22 часот, од како при полициска контрола биле затекнати 10 лица во објектот кој работел после 21 часот. Лицата биле приведени.

Затворено интернет кафе во Бутел, приведени 10 лица

iPortal - 25.02.2021

Интернет кафе во скопската населба Бутел вчера е затворено во 22 часот, од како при полициска контрола биле затекнати 10 лица во објектот кој работел после 21 часот. Лицата биле приведени.

Затворено интернет кафе во Скопје, приведени 10 лица

Во Центар - 25.02.2021

Поради непочитување на протоколите за заштита од ширење на заразни болести сопственик на интернет кафе во Скопје заработи кривична пријава. Како што се наведува од МВР: На 24.02.2021 во 22.00 часот, додека вршеле контроли во угостителски објекти, ...

Затворено интернет кафе во Бутел, приведени 10 лица

Граѓански збор - 25.02.2021

Интернет кафе во скопската населба Бутел вчера е затворено во 22 часот, од како при полициска контрола биле затекнати 10 лица во објектот кој работел после 21 часот. Лицата биле приведени.

Затворено интернет кафе во Скопје, приведени 10 лица

Кајгана - 25.02.2021

МВР соопшти дека во Скопје се приведени 10 лица присутни во интернет кафе кое работело по дозволеното време. На 24 февруари во 22:00 часот, додека вршеле контроли во угостителски објекти, полициски службеници од СВР Скопје на ул.