TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хрватска влегува во период на политичка нестабилност

МКД - 17.04.2024

Владејачката Хрватска демократска заедница (ХДЗ) освои најмногу гласови на парламентарните избори, но, според излезните анкети, ќе има помалку пратенички места отколку во досегашниот состав на парламентот поради што ќе биде приморана на напорни ...

Партијата ХДЗ освои најмногу мандати на хрватските парламентарни избори

360 степени

Пристигнаа првите резултати од изборите во Хрватска: ХДЗ освои 58 мандати, СДП и партнерите 44

Локално

ДИК на Хрватска почна да објавува привремени резултати од изборите: Скок на ХДЗ

Либертас

Избори во Хрватска – објавени првите излезни анкети: ХДЗ и натаму во предност

Вечер Прес

Избори во Хрватска: Јандроковиќ: ХДЗ по трет е убедлив победник на изборите

Либертас

Објавени првите излезни анкети од изборите во Хрватска

Либертас

А1 On МКД Независен Либертас Сакам да кажам Телма Канал5 Локално

ХДЗ во Хрватска слави, овации за резултатите, толпата извикува „победа!“

4NEWS - 17.04.2024

Хрватска денеска го избра 11-тото свикување на хрватскиот Сабор. Гласачките места се затворени во 19:00 часот, првите резултати ќе бидат објавени во 21:00 часот. Според ажурираните податоци што ги објави ДИК, вака изгледаат неофицијалните резултати ...

Парламентарни избори во Хрватска: Милановиќ го доведува во прашање речиси сигурниот трет мандат на Пленковиќ

МКД

Хрватска гласа за нов состав на парламентот на најнеизвесните избори од независноста на земјата

360 степени

ХДЗ со убедливо водство на парламентарните избори во Хрватска

Р.С.Европа

Хрватска се подготвува за изборна пресметка меѓу претседателот и премиерот

Призма

Во Хрватска се одржуваат парламентарни избори

Макфакс

Избори во Хрватска: Двајца кандидати, без големи програмски разлики

Deutsche Welle

Телма Фокус ТВ21 Бизнис Вести Независен Бриф Слободен Печат 24 Вести

Парламентарните избори во Хрватска ќе ги следат 5.333 набљудувачи

Курир - 16.04.2024

Парламентарните избори во Хрватска утре ќе ги следат вкупно 5.333 набљудувачи, соопшти Државната изборна комисија (ДИК). За следење на работата на изборните комисии и избирачките одбори на избирачките места во Хрватска се пријавени 5.246 набљудувачи.

Парламентарните избори во Хрватска ќе ги следат 5.333 набљудувачи

Lider

Парламентарните избори во Хрватска ќе ги следат 5.333 набљудувачи

Нетпрес

Хрватска излегува на парламентарни избори: Регистрирани се 5.333 набљудувачи

Република

Парламентарните избори во Хрватска ќе ги следат 5.333 набљудувачи

MakPress