TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СКАНДАЛ НА ЕВРОВИЗИЈА Во шест земји откриени неправилности, исклучени од гласање

+инфо - 16.05.2022

Иако сѐ изгледаше одлично на малите екрани за време на спектакуларното финале, вистинска драма всушност се одвивала зад сцената пред самото гласање, објави белгискиот јавен сервис ВРТ. Викендов се одржа 66.

За кого гласаше Македонија на Евровизија

еМагазин

СКАНДАЛ НА ЕВРОВИЗИЈА: Кај шест земји забележани неправилности во гласањето

Попара

Драма на Евровизија: Во шест земји откриени неправилности, исклучени од гласање

ТВ21

Шест земји мамеле во финалето, им ги укинале бодовите па организаторите сами направиле пресметка?!

Слободен Печат

Шест земји мамеле во финалето на Евровизија: бодовите од жирито им биле укинати, организаторите сами ги пресметале?

Во Центар

ЕБУ: Идентификувани неправилни шеми на гласање на Евровизија

Локално

Вечер Прес Курир Нетпрес 360 степени Либертас 4NEWS Фокус Република

АНДРЕА ЗА МАЛКУ ЌЕ СЕ ПЛАСИРАЛА ВО ФИНАЛЕТО Била на 11-то место во втората полуфинална вечер

+инфо - 16.05.2022

Како што покажуваат податоците од гласањето, објавени на официјалната страница на Евровизија, Андреа го го освоила 11-тото место. Македонската претставничка на Евровизија, Андреа Коевска се натпреваруваше во втората полуфинална вечер со песната ...

Андреа за малку ќе се пласирала во финалето на Евровизија, во втората полуфинална вечер била на 11 место

еМагазин

За едно место ни „побегна“ финалето: Андреа на 11-тото место на втората полуфинална вечер на Евровизија

Слободен Печат

Андреа Коевска за само една позиција не се пласирала во финалето на Евровизија

Макфакс

ЗА МАЛКУ ВО ФИНАЛНАТА ВЕЧЕР На Андреа ѝ недостасувале 20 поени во полуфиналето

+инфо

Андреа за влакно останала без финале на Евровизија (ВИДЕО)

Press24

Андреа за влакно останала без финале, споделувајќи ја евровизиската судбина на претходниците

Н.Македонија

Независен Скопје инфо Сакам да кажам Точка Centar

Кој и дал најмногу, а кој најмалку гласови на Андреа

еМагазин - 16.05.2022

Македонската претставничка на Евровизија, со песната „Circles“ го освои 11. место на втората полуфинална вечер. Според податоците објавени на официјалната страна на таа освоила вкупно 76 поени, 56 од жири и 20 од телевоитинг.

Стотици поени, жири: Ако ве збуни гласањето на Евровизија, еве објаснување

ТВ21

Андреа го освоила 11. место на втората полуфинална вечер на Евровизија

360 степени

Македонската публика и жирито имаа различен вкус, познати се сите детали од гласањето за Евровизија

Спортманија

Војна на Твитер меѓу Македонија и Србија поради гласовите на нашето жири (ФОТО)

Press24

Како гласаше македонското жири на Евровизија

еМагазин

Пет работи кои го одбележаа големото финале на Евровизија во Торино

Локално

Fashionel Zoom Курир Press24 Нова ТВ Република 4NEWS Курир