TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Пирло пред отказ, новиот тренер на Јувентус „фатен“ во Торино?

Слободен Печат - 15.05.2021

„Бјанконерите“ се во огромен проблем и лесно може да се случи да не ги гледаме во Лигата на шампионите следната сезона, а од трофеите сезонава можат да го освојат само Купот на Италија каде во финалето играат против Аталанта.

Голема криза во Јувентус, клубот бара од играчите четири месеци да не земаат плата

Канал5 - 14.05.2021

Според пишувањето на La Gazzette dello Sport, Јувентус побарал од своите играчи да прифатат одложување на платите. Наводно, станува збор за период од четири месеци, од март до јуни. Медиуми уште во април пишуваа дека тоа е опција, но тогаш никој од ...

Лукаку никогаш не му дал гол на Јувентус

24Фудбал - 14.05.2021

Ромелу Лукаку има 62 гола во дресот на Интер, но никогаш не погодил против Јувентус, утре има нова шанса да го урне тоа. Утре од 18 часот Јувентус го пречекува Интер во нова епизода од Дербито на Италија.

Ќе има ли утре шпалир од Јувентус за Интер?

Спортски - 14.05.2021

Eкипата на Интер ја прекина деветгодишната фоминација на Јувентус во Серија А. „Нероаѕурите“ предводени од Антонио Конте одиграа одлична сезона и на крајот заслужено дојдоа до Скудетото. Конте и Интер утре ќе гостуваат во Торино кај Јувентус, а ...

Ќе има ли шпалир од Јувентус за Интер?

Спортклуб - 14.05.2021

Интер ја прекина доминацијата на Јувентус во италијанското првенство и стигна до првата шампионска титула во Серија А по пауза од 11 години. До трофејот стигна на четири кола пред крајот на првенството, а викендов гостува токму кај Јувентус во ...

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Кајгана - 14.05.2021

Предводникот на Јувентус призна дека Интер завршил подобра работа сезонава и воедно повеќе ја посакувал титулата која и успеа да ја освои. Во пресрет на утрешната мега-пресметка, популарното Дерби д'Италија помеѓу Јувентус и Интер, двајцата тренери ...

Пирло: Интер ја заслужи титулата, но ние можевме повеќе

Дерби - 14.05.2021

Јувентус се подготвува за утрешното дерби со новиот шампион Интер, а домаќините мора да одат на победа доколку сакаат да ги задржат теоретските шанси за пласман во Лигата на шампионите. Пирло и денеска му ја честитал титулата на следниот противник, ...

Јувентус побарале од фудбалерите да прифатат одложување на исплатата на платите

Дриблинг - 14.05.2021

Според Ла Газета Дело Спорт, Јувентус побарал од своите играчи да прифатат одложување на исплаќање на платите. Наводно се работи за период од четири месеци, од март до јуни. Истиот медиум тврди дека уште во април се пишувало дека тоа е опција, но ...

„Газета“: Пирло сигурно заминува од Јувентус

Спортски - 14.05.2021

Сезонава заврши доминацијата на Јувентус во италијанското првенство и не само што „старата дама“ не успеа да стигне до шампионската титула туку во последните кола Јувентус го чека тешка борба за место во Лигата на шампионите.

Ќе има ли шпалир од Јувентус за Интер?

Курир - 14.05.2021

Интер ја прекина доминацијата на Јувентус во италијанското првенство и стигна до првата шампионска титула во Серија А по пауза од 11 години. До трофејот стигна на четири кола пред крајот на првенството, а викендов гостува токму кај Јувентус во ...

ГДС: Роналдо останува во Јувентус, има неколку причини за тоа

24Фудбал - 14.05.2021

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Кристијано Роналдо ќе ја одработи последната година од договорот со Јувентус и нема да го напушти клубот по крајот на сезоната. Во последно време често се пишува за иднината на Кристијано Роналдо и негово ...

ГДС: Роналдо и следната сезона ќе игра во Јувентус

МКД - 14.05.2021

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Кристијано Роналдо ќе ја одработи последната година од договорот со Јувентус и нема да го напушти клубот по крајот на сезоната. Во последно време често се пишува за иднината на Кристијано Роналдо и негово ...

Гатузо заминува, Наполи преговара со Спалети

Спортски - 14.05.2021

Италијанските медиуми пренесуваат дека на крајот на сезоната ќе има тренерска смена во Наполи. На крајот од 2019. година, Наполитанците го отпуштија Карло Анчелоти и на негово место го поставија Џенаро Гатузо , кој е на добар пат да ја оствари целта ...

Ла Газета Дело Спорт открива што ќе биде со Пирло следната сезона

Дриблинг - 14.05.2021

Андреа Пирло имаше многу тешка прва сезона како тренер на првиот тим на Јувентус. Рано испадна од Лигата на шампионите, низ првенството можеби и ќе остане без пласман во европската елита, а единствена светла точка е пласманот во финалето на Купот, ...

Јувентус и годинава ги моли играчите да почекаат за плата

SportMedia - 14.05.2021

Минатата година тимот на Јувентус, како и скоро сите други европски гиганти ги замоли своите играчи, а овие секако прифатија да им биде одложена исплатата на платите поради финансиската криза.

Пирло не сака да го преземе младиот тим на Јувентус

Локално - 14.05.2021

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло ја одби понудата на клубот да го води младиот тим (до 23 години) следната сезона, објави италијанскиот весник „Газета дело спорт“. Пирло го презеде Јувентус оваа сезона, што е негово прво тренерско искуство во ...

Јувентус на се или ништо против Интер, ако не го победи најомразениот ривал, ја губи Лигата на шампионите

Дриблинг - 14.05.2021

Јувентус утре го пречекува Интер, супер дербито на Италија се игра од 18 часот , меч за престиж за клубот од Милано кој ја потврди шампионската круна, но не и за „старата дама“. Доколку Јувентус не го победи Интер ризикува да не обезбеди пласман на ...

Дали Роналдо со една објави откри каде ќе игра следната сезона?

Спортски - 14.05.2021

Иднината на Кристиано Роналдо е главна тема на Апенините во последно време. „Газета дело Спорт“ тврди дека соиграчите се свртеле против Португалецот и дека тој не комуницира со никого во соблекувалната.

Новата објава на Роналдо го „откри“ неговиот клуб за новата сезона?

Sport M - 14.05.2021

Постојат многу шпекулации за заминувањето на Кристијано Роналдо на крајот на сезоната од Јувентус. Наводно и соблекувална е против Португалецот, што Старата дама сигурно нема да дозволи да биде така и во новата сезона.

Роналдо со објава на Инстаграм го откри својот клуб за следната сезона? 📸

СуперСпорт - 14.05.2021

Постојат многу шпекулации за иднината на Кристијано Роналдо, кој наводно ќе си замине од Јувентус на крајот на сезоната. „Газета дело Спорт“ објави дека фудбалерите на „Старата дама“ не се во добри односи со Роналдо и тие сметаат дека тој има ...

И тимските колеги му свртија грб на Роналдо

Вечер Прес - 14.05.2021

Кристијано Роналдо ужива во преголемата слобода која ја доби од клубот, но тимските колеги од Јувентус повеќе не се пријателски настроени кон него како во минатото. Ваквата информација беше пласирана од најтиражниот спортски весник во Италија – ...

Јувентус побара од играчите да се согласат на одложување на платата за четри месеци

Курир - 14.05.2021

Сè уште актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус доживува финансиски проблеми поради ефектите од пандемијата на коронавирус. Торинскиот клуб ги замоли играчите да се согласат на 4-месечно одложување на исплатата на платата.

Јувентус побара од играчите да се согласат на одложување на платата за четри месеци

iPortal - 14.05.2021

Сè уште актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус доживува финансиски проблеми поради ефектите од пандемијата на коронавирус. Торинскиот клуб ги замоли играчите да се согласат на 4-месечно одложување на исплатата на платата.

Јувентус побара од играчите да се согласат на одложување на платата за четри месеци

Опсервер - 14.05.2021

– Сè уште актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус доживува финансиски проблеми поради ефектите од пандемијата на коронавирус. Торинскиот клуб ги замоли играчите да се согласат на 4-месечно одложување на исплатата на платата.

Јувентус пред колапс, нема пари за плати

+инфо - 14.05.2021

Одговорот на играчите не е познат, но се шпекулира дека дел од нив нема да се согласат на ваквото барање од управата. Сè уште актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус доживува финансиски проблеми поради ефектите од пандемијата на ...

Јувентус побара од играчите да се согласат на одложување на платата за четри месеци

MakPress - 14.05.2021

Сè уште актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус доживува финансиски проблеми поради ефектите од пандемијата на коронавирус. Торинскиот клуб ги замоли играчите да се согласат на 4-месечно одложување на исплатата на платата.

Јувентус побара од играчите да се согласат на одложување на платата за четри месеци

Sport M - 14.05.2021

Сè уште актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус доживува финансиски проблеми поради ефектите од пандемијата на коронавирус. Торинскиот клуб ги замоли играчите да се согласат на 4-месечно одложување на исплатата на платата.

Буфон ќе го напушти Јувентус, но може да остане во Серија А?

Спортски - 13.05.2021

Пред неколку дена легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон потврди дека ќе го напушти Јувентус на крајот од сезната. Буфон заминува од Јувентус, но и покрај тоа што има 43 години не размислува на пензија.