TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сари: Потфрливме во Лион, вечерва бевме одлични и заслуживме повеќе

Gol.mk - 08.08.2020

Прстот на фановите на Јуве е вперен кон тренерот Маурицио Сари. Наследникот на Макс Алегри не го направи потребниот исчекор во Европа и јуве првпат по пет години е елиминиран во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Сари: Доколку не е елиминацијата, среќен сум со тимот!

Спортклуб - 08.08.2020

Маурицио Сари истакна по натпреварот со Лион дека очекувал многу повеќе од тоа што го покажале неговите избраници на терен. Јувентус победи, но тоа е пирова победа, бидејки Лион со победата од првиот меч (1:0), е патник во следната фаза од ЛШ.

Сари со изненадувачка изјава по елиминацијата од ЛШ: Очекував помалку од мојот тим!

24Фудбал - 08.08.2020

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари вели дека одиграле одличен меч против Лион, тој очекувал полошо издание на неговиот тим. Јувентус е елиминиран од Лигата на шампионите и тоа од Лион против кој беше реален фаворит по ждрепката.

„Јуве мора многу повеќе, игравме поинаку од вообичаениот стил на Сари“

Gol.mk - 08.08.2020

Малкумина во Јувентус се задоволни со титулата шампион на Италија, бидејќи Лигата на шампионите со години е приоритет. Но, „старата дама“ од година во година не успева да стори ништо значајно во елитното натпреварување.

Сити и Лион ги минаа Реал и Јувентус во Лигата на шампионите

Нетпрес - 08.08.2020

Фудбалерите на Манчестер Сити во петокот вечерта на својот стадион го совладаа Реал Мадрид со 2:1, со што го потведија пласманот во четврфиналето на Лигата на шампионите, додека истовремено Јувентис постигна идентична победа (2:1) дома над Лион, што ...

Варан го закопа Реал, Роналдо не успеа сам да го спаси Јуве

Макфакс - 07.08.2020

Два големи фудбалски имиња, Реал Мадрид и Јувентус во иста вечер ги завршија настапите во Лигата на шампиони за сезоната 2019/2020. Не успеаја ниту „кралевите“, ниту „Старата дама“ да ја поминат осминафиналната пречка наречена Манчестер Сити, ...

Бонучи: Знаевме дека Лион ќе игра вака…..

Дерби - 07.08.2020

Јувентус се соочи со уште едно големо разочарување во Лигата на шампионите, откако победата од 2:1 против Лион не беше доволна за пласман во четвртфиналето, пред се поради лошиот резултат на првиот меч во Франција.

Реал Мадрид и Јувентус се елиминирани од тимови кои немаат титула во ЛШ! (Видео)

Спортманија - 07.08.2020

Заврши сезоната за европските гиганти Јалова беше победата на Јувентус против Олимпик Лион од 2:1, затоа што тоа на крајот не беше доволно италијанскиот првак да се пласира во четвртфиналето од Лигата на шампиони.

Лига на шампиони: Сити го совлада Реал, Лион го исфрли Јувентус

Фокус - 07.08.2020

Англискиот клуб Манчестер Сити и францускиот клуб Лион ќе играат во завршницата од фудбалската Лига на шампиони откако вечер ја минаа осминафиналната фаза. Манчестер Сити и во реванш натпреварот на домашен терен го совлаша шпанскиот шампион Реал ...

И покрај вечерашниот неуспех, Роналдо ја испиша историјата на Јувентус

Канал5 - 07.08.2020

И покрај победата од 2: 1 против Лион во Торино , Јувентус нема да продолжи со натпреварите во Лигата на шампионите. Со голот против Лион во осмина финалето од Лигата на шампионите, 35-годишниот Кристијано Роналдо стана играч со најмногу голови во ...

Бонучи: Разочарани сме, штета, сантиметри одлучуваат во овие дуели

24Фудбал - 07.08.2020

Леонардо Бонучи вели дека знаеле дека Лион комплетно ќе игра затворено против нив, и жали што не искористиле уште една шанса повеќе. Јувентус за прв пат е елиминиран од француски клуб во Европа.

ЛШ: „Граѓаните“ го елиминираа Реал Мадрид, Јувентус на колена пред Лион (видео)

OhridNews - 07.08.2020

Екипите на Манчестер Сити и Лион се нови патници во четвртртфиналната завршницата во Лигата на Шампиони. Англискиот премиерлигаш Манчестер Сити го елиминираше Реал Мадрид додека Лион го помина составот на Јувентус.

ЛШ: Роналдо и со два гола не успеа да го однесе Јувентус на Ф8 во Лисабон (ВИДЕО)

SportMedia - 07.08.2020

Јалова победа од 2:1 за фудбалерите на Јувентус и нова елиминација од најквалитетното европско натпреварување. Со еден гол постигна на гостински терен, вкупните 2:2 од двомечот на Јуве и Лион им отиде во полза на Французите кои успеаја да се ...

ЛШ: Јувентус елиминиран, Варан го „уништи“ Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 07.08.2020

Познати се новите патници во четвртфиналето на фудбалската Лига на шампионите , тие се екипите на Манчестер сити и Лион кои си закажаа четвртфинална пресметка во Лисабон. После поразот на првиот натпревар од 1:0, Јувентус беше свесен дека мора да ...

ВИДЕО: Сензација на Лион, збогум за Роналдо и Јуве во ЛШ!

Gol.mk - 07.08.2020

Фудбалерите на Јувентус победија во реванш дуелот од осминафиналето над Лион со 2-1, на средбата пред празните трибини на „Алијан стадион“ во Торино. Сепак, поради гол на гости француската екипа славеше пласман понатаму и го елиминираше големиот ...

Аматерските грешки на Варан му пресудија на Реал, евроголот на Роналдо недоволен за четвртфинале на Јувентус (Видео)

Дерби - 07.08.2020

Од вечерашнтие два дуели во Лигата на шампионите добивме уште еден пар во четвртфиналето на завршниот турнир, а тоа ќе биде пресметката меѓу англискиот првак Манчестер Сити и француски Лион.

Роналдо првпат по 2010 исфрлен во осминафинале… Повторно од Олимпик Лион

Екипа - 07.08.2020

Кристијано Роналдо за првпат по сезоната 2009/2010 го заврши настапот во осминафиналето во Лигата на шампионите, откако Јувентус беше елиминиран од Олимпик Лион. Ситуацијата сама по себе е интересна бидејќи истиот противник го елиминираше ...

ВИДЕО: Елиминација за Реал Мадрид и Јувентус, Лион и Сити во завршницата на ЛШ

Sport M - 07.08.2020

Лион и Манчестер Сити обезбедија пласман во завршницата на Лигата на шампионите. Вечерва тие ги елиминираа своите противници, а особено голем успех направи францускиот тим бидејќи Јувентус важеше за еден од фаворитите за пехарот во ЛШ.

Роналдо не може сам, Лион го елиминираше Јувентус! (ВИДЕО)

24Фудбал - 07.08.2020

Кристијано Роналдо постигна два гола кои сепак не беа доволни за прогрес во четвртфинале, Лион загуби во Торино со 2-1 но се пласираше на Ф8 турнирот во Португалија. Лион приреди изненадување и го елиминираше Јувентус во осминафиналето од Лигата на ...

Еден Роналдо премалку за Лион, Сити само го докусури „кралот“ од Мадрид (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.08.2020

Екипите на Манчестер сити и на Лион се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите, откако денеска дојдоа до триумф над Реал Мадрид (2-1) односно до посакуваниот пораз со постигнат гол во гости (1-2) во дуелот со Јувентус.

Лион е џелатот на Роналдо – вторпат го праќа на одмор во истата фаза

Спортклуб - 07.08.2020

Иако постигна два гола, Кристијано Роналдо не успеа да го однесе Јувентус во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Првпат по точно 10 години Португалецот нема да биде дел од оваа фаза во елитното натпреварување, а интересно е тоа што вторпат ...

(ВИДЕО) Адиос Реал, чао Јувентус!

Спортклуб - 07.08.2020

Два од трите најголеми фаворити за трофејот во Лигата на шампионите, од пред почетокот на сезоната, испаднаа во ист ден. Втора година по ред, најтрофејниот тим во Лигата на шампионите го завршува својот пат во осминафиналната фаза од елитното ...

Сензација во Торино, се тресе столчето на Маурисио Сари (Видео)

СуперСпорт - 07.08.2020

Екипата на Лион си заврши одлична работа откако успеа да ја зачува предноста против Јувентус стекната од првиот натпревар. Францускиот тим загуби со 2:1, но со тоа ја зачува предноста од првиот натпревар и поради голот постигнат во гости се пласира ...

Јувентус уште ќе чека на ЛШ, Лион ќе игра во Лисабон, Варан трагичар за Реал 🎥

Спортски - 07.08.2020

После долга пауза вечерва се одиграа дел од реванш натпреварите во двомечите Јувентус – Лион и Манчестер Сити – Реал. Манчестер Сити вечерва на свој терен бранеше предност од првиот натпревар и успеа да забележа нова победа против „кралевите“.

Варан трагичар за Реал Мадрид, Лион ги натажи Роналдо и Јуве (ВИДЕО)

Екипа - 07.08.2020

Рафаел Варан е трагичар на ноќта во Лигата на шампионите. Францускиот стопер направи два кикса со кои му донесе победа на Манчестер Сити од 2-1 во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите. Прво во 9.

ВИДЕО: Роналдо недоволен за Јувентус, Лион е изненадување во Лигата на шампионите

Дриблинг - 07.08.2020

Јувентус не се пласираше во четвртфиналето во Лигата на шампионите иако го победи Лион со 2-1, недоволни за елиминација на клубот од Франција, првиот натрпревар заврши со победа на Лион 1-0.

Па што ако има 35 години, Кристијано Роналдо сруши рекорд на Јувентус стар 80 години

Sport M - 07.08.2020

Кристијано Роналдо со двата голови вечерва против Лион стигна до бројката 37 погодоци во сите конкуренции во оваа сезона. Со ова Португалецот, кој има 35 години, сруши клупски рекорд на Јувентус стар 80 години.

Роналдо е ѕвер, упати неодбранлива „бомба“ и тоа со левата нога, Варан е кошмар за Реал (Видео)

Спортманија - 07.08.2020

Ако некој може да го спаси Јуевнтус, тоа е Португалецот Кристијано Роналдо погоди во 60 минута за водство на Јувентус од 2:1 против Олимпик Лион и само ја зголеми неизвесноста на дуелот во Торино.

Реал и Јувентус елиминирани од Лигата на шампионите

Локално - 07.08.2020

Манчестер Сити го победи Реал Мадрид втор пат во низа со 2:1 и се квалификуваше за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Екипата на Пеп Гвардиола го постигна истиот резултат на првиот натпревар на „Сантијаго Бернабеу“, а најголем грешник за ...

Два пенали во Торино, Бензема ги врати „кралевите“ во живот

Макфакс - 07.08.2020

Полувреме е на двата реванш осминафинални натпревари во ЛШ, во Манчестер и во Торино, на двата истиот резултат 1-1. „Старата дама“ беше амбисот откако гостите од Лион поведоа со 0-1 сред Торино.

Манчестер сити и Лион изборија четвртфинале во Лигата на шампионите

Опсервер - 07.08.2020

Манчестер, 7 август 2020 () – Екипите на Манчестер сити и на Лион се пласираа во четвртфиналната фаза од фудбалската Лига на шампионите, откако вечерва ги елиминираа своите ривали Реал Мадрид, односно Јувентус.

(ВИДЕО) Ауууу, каква бомба: Роналдо ја скина пајажината!

Спортклуб - 07.08.2020

Од загубена позиција, Јувентус е на само еден гол од пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите, благодарение на Кристијано Роналдо. Португалецот израмни од пенал пред крајот на првото полувреме од мечот со Лион, а во 60.

ВИДЕО: Какво голчиште на Роналдо, Јувентус на гол од пласман во следната рунда

Дриблинг - 07.08.2020

Роналдо му носи пресврт на Јувентус, Португалецот постигна голчиште во 60 минута за 2-1 против Лион. Гостите поведа со голот на Депај од пенал, Роналдо погодиисто така од пенал, во вториот дел со лева го матира голманот на Лион на велемајсторски ...

Фантастичен гол на Роналдо, Јувентус е уште во игра! 🎥

Спортски - 07.08.2020

Јувентус вечерва игра против Лион во Лигата на шампионите и благодарение на Роналдо има активен резултат. Пред крајот на првото полувреме Роналдо од пенал изедначи на 1:1, а во 60 минута со фантастичен гол го доведе Јувентус до водство.

Мајсторија каква ретко се гледа: Роналдо со бомба го врати во живот тимот на Јувентус (Видео)

СуперСпорт - 07.08.2020

Екипата на Јувентус дојде до водство од 2:1 на натпреварот против Лион во Торино и дојде на еден гол до пласман во четвртфиналето. Кристијано Роналдо го постигна својот втор гол вечерва откако на феноменален начин го матираше Лопез по втор пат.

Еврогол на Роналдо – Јувентус се враќа во игра за четвртфинале (ВИДЕО)

Екипа - 07.08.2020

Кристијано Роналдо покажува зошто е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Тој го враќа во игра Јувентус во реваншот од осминафиналето од Лигата на шампионите против Олимпик Лион. Откако прво од пенал израмни на 1-1, во 60.

Реал не се предава, Јувентус мора да даде уште два гола (Видео)

Спортманија - 07.08.2020

Ќе биде неизвесно во второто полувреме На двата меча во Лигата на шампиони кои се играат вечерва, резултатот по првите 45 минути е 1:1. Тоа се резултати кои даваат најава за интересни 45 минути во вториот дел.

Речиси пола голови му се од пенал, ама Роналдо израмни рекорд стар 86 години

Спортклуб - 07.08.2020

Кристијано Роналдо го искористи сомнителниот пенал за да го израмни резултатот во дуелот со Лион и да го остави Јувентус во игра за пласман во четвртфиналето. Тоа е негов 36. гол во сезоната и со него израмни рекорд на Јувентус, стар 86 години.

Бернардески го испушти голот на сезоната во ЛШ

Оff.net - 07.08.2020

Лион го замрзна Јувентус стадиум со 0:1, а Роналдо од пенал израмни на 1:1, резултат со кој се отиде на пауза. Но Јувентус можеше да израмни порано, ако Бернардески го финишираше овој страшен соло продор во кој легна пола екипа со се голманот.

Јуве доби сомнителен пенал, Роналдо лесно изедначи против Лион (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.08.2020

Јувентус пред крајот на првото полувреме го изедначи резултатот на реванш-средбата од осминафиналето во Лигата на шампионите против Лион (1-1), откако Роналдо стрелаше од пенал во 43. минута.

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Лион и Сити се на едно полувреме до четврфиналето (ВИДЕО)

SportMedia - 07.08.2020

Извонредно продолжение на возбудувањата во Лигата на шампионите ни донесе првото полувреме на пресметките во Манчестер и Торино. Манчестер Сити и Реал (М) завршија со 1:1 по првите 45 минути, во ревија од шанси кои завршија со само два гола.

Грешките на Варан скапо го чинеа Реал, Роналдо не успеа да го спаси Јувентус

Н.Македонија - 07.08.2020

Манчестер сити и Лион се пласираа во четврт-финалето на фудбалската Лига на шампионите откако вечерва успеаја да ги елминираат Реал Мадрид, односно Јувентус. Стоперот на Реал, Рафаел Варан, направи две големи грешки кои резултираа со голови на Рахим ...

ВИДЕО: Каква акција на Бернардески, ја „измрда“ цела одбрана го легна и голманот на Лион…

Дриблинг - 07.08.2020

Федерико Бернардески имаше неверојатна соло акција која за жал не ја круниса согол против Лион. Дриблинзи во серија на Бернандески, го „легна“ и голманот на Лион но за жал не успеа да се запише во листата на стрелците.

ВИДЕО: Јувентус го возврати ударот, Роналдо погоди

Sport M - 07.08.2020

Нерешено 1:1 е на полувремето помеѓу Јувентус и Лион. Французите поведоа со голот на Депај во 12-та минута, а Роналдо исто така од пенал во 43-та израмни на 1:1. Сепак, на Јувентус му требаат уште два гола за да се пласира понатаму, бидејќи првиот ...

Бернардески можеше да даде гол што долго ќе се раскажуваше, но… (Видео)

Спортманија - 07.08.2020

Јувентус имаше голема шанса да израмни против Лион Федерико Бернардески ја имаше најголемата шанса за погодок на Јувентус во дуелот против Лион, но топката не влезе во голот. Играчот на Јувентус продре по страничкиот дел и успеа да го исфрли ...

ВИДЕО: Роналдо „го стресе“ Лион, но заслужи ли Јувентус пенал?

Gol.mk - 07.08.2020

Фудбалерите на Јувентус се вратија во осминафиналниот дуел против Лион , откако Кристијано Роналдо го реализираше казнениот удар. Пјаниќ изведуваше слободен удар, а топката го погоди Мемфис Депај в рака, но истата беше залепена до телото, што ...

ВИДЕО: Два пенали во Торино за нерешено меѓу Јувентус и Лион, 1-1 и во Манчестер по првиот дел

Дриблинг - 07.08.2020

Јувентус е во неповолна позиција по првото полувреме со Лион, резултатот 1-1 по првите 45 минути, голот за водство на гостите е дело на Депај во 12 минута од пенал кој со „паненка“ го реши голманот на „старата дама“.

Бернардески ја „мрдна“ одбраната на Лион, но не даде гол (ВИДЕО)

Екипа - 07.08.2020

Јувентус е во големи проблеми по 30. минути игра во реваншот од осминафиналето од Лигата на шампионите против Олимпик Лион. По поразот во првиот меч од 1-0, „старата дама“ има негатива и на вториот меч откако Мемфис Депај од пенал стрелаше за 0-1.

ВИДЕО: Мечевите само што почнаа паднаа два гола: Лион води во Торино, Реал Мадрид пред елиминација

Sport M - 07.08.2020

Вечерва се играат реванш-мечевите од 1/8 финалето од ЛШ. Во Торино Јувентус губи од Лион со 1:0 со голот на Депај од пенал во 12-та минута. На првиот меч славеше Јувентус 1:0. Во Манчестер, Сити со голот на Стерлинг во 9-та минута води против Реал ...

ВИДЕО: Сити води против Реал Мадрид, Лион од пенал го шокира Јувентус

Дриблинг - 07.08.2020

Брзи голови во Лигата на шампионите, Лион од пенал поведе против Јувентус, Сити има водство против Реал Мадрид. Лион со голот од пенал преку Депај во 14 минута поведе со 0-1, сега тимот од Франција има 2-0 предност со победата од првата средба.