TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ најавува изградба на студентски дом во Штип

24 Вести - 10.09.2016

Опозициската СДСМ најавува дека по изборите во декември и како што велат, по промената на власта, ќе изградат студентски дом во Штип. Домот со капацитет од 300 легла ќе биде изграден до крајот на 2017 година, велат од ...

СДСМ: Доцна е за Груевски и МОН, СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип до крајот на 2017

А1 On - 10.09.2016

Соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ и на Министерството за образование, како и скапите кампањи во преплатените медиуми нема да ја променат состојбата на терен. А таа е поразителна. По 10 години власт, студентите се уште учат во мизерни услови.

(ВИДЕО) Атанасов: Владата на СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип до крајот на 2017 година

Либертас - 10.09.2016

Изјава за медиуми Петар Атанасов, Претседател на Комисијата за образование на СДСМ Штип, 10.09.2016 Почитувани граѓани, Новата влада на СДСМ ќе ги има студентите на врвот на листата на приоритети.

СТУДЕНТИ ова е листа на примени во државните студентски домови- проверете дали сте меѓу нив

Курир - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република ...

СДСМ: Условите за сместување на студентите од Штипскиот универзитет се несоодветни

Lider - 10.09.2016

И по девет години од формирањето на Универзитетот „Гоце Делчев“ власта нема решение за сместувањето на студентите, обвини денеска претседателот на Комисијата за образование на СДСМ Петар Атанасов.

Листа на кандидати (бруцоши) кои се примени во Државните студентски домови и други објекти за сместување за академската ...

Факултети - 09.09.2016

Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце Делчев”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Кузман Јосифовски Питу”, за академската 2016/2017 година ...

СДСМ: Доцна е за Груевски и МОН, СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип до крајот на 2017

Либертас - 10.09.2016

Соопштение на СДСМ – реакција на соопштението на МОН: Соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ и на Министерството за образование, како и скапите кампањи во преплатените медиуми нема да ја променат состојбата на терен. А таа е поразителна.

Атанасов: Новата влада за една година ќе изгради модерен студентски дом во Штип

+инфо - 10.09.2016

СДСМ најавува дека домот ќе биде со капацитет од 300 легла, а ќе биде готов до крајот на 2017 година. Додека Спиро Ристовски и Никола Груевски се уште размислуваат за потребата од студентски дом, ние гарантираме дека после промената на власта во ...

Во самостојна Македонија дипломирале вкупно 147.442 студенти

еМагазин - 09.09.2016

Во изминативе години, бројот на дипломирани студенти во високообразовните установи значително се зголеми. Во периодот 1991-2015 дипломирале вкупно 147. 442 студенти, покажуваат најновите податоци на Државниот завод за статистика.

СДСМ: Доцна е за Груевски и за МОН, СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип

+инфо - 10.09.2016

Она што ВМРО-ДПМНЕ не го направи за 9 години во Штип, новата влада ќе го заврши до крајот на 2017, порачува опозицијата. Соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ и на Министерството за образование, како и скапите кампањи во преплатените медиуми нема да ја ...

(ВИДЕО) Атанасов: Владата на СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип

Репортер - 10.09.2016

Изјава за медиуми Петар Атанасов, Претседател на Комисијата за образование на СДСМ Штип, 10.09.2016 Почитувани граѓани, Новата влада на СДСМ ќе ги има студентите на врвот на листата на приоритети.

Листа на студенти примени во државните студентски домови

Република - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република Македонија. Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце ...

СДСМ: Ќе изградиме нов студентски дом во Штип

Стандард - 10.09.2016

Соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ и на Министерството за образование, како и скапите кампањи во преплатените медиуми нема да ја променат состојбата на терен. А таа е поразителна, реагира СДСМ. „По 10 години власт, студентите се уште учат во мизерни услови.

СДСМ вети нов студентски дом во Штип до крајот на 2017 година

МКД - 10.09.2016

Претседателот на Комисијата за образование на СДСМ, Петар Атанасов во Штип најави дека студентите ќе бидат на врвот на листата на приоритети на новата влада на неговата партија. „Додека Спиро Ристовски и Никола Груевски се уште размислуваат за ...

СТУДЕНТИ ова е листа на примени во државните студентски домови- проверете дали сте меѓу нив

Press24 - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република Македонија. Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце ...

СДСМ: Доцна е за Груевски и МОН, СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип до крајот на 2017

Локално - 10.09.2016

Соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ и на Министерството за образование, како и скапите кампањи во преплатените медиуми нема да ја променат состојбата на терен. А таа е поразителна. По 10 години власт, студентите се уште учат во мизерни услови.

(ВИДЕО) Атанасов: Владата на СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип до крајот на 2017 година

А1 On - 10.09.2016

Новата влада на СДСМ ќе ги има студентите на врвот на листата на приоритети. Додека Спиро Ристовски и Никола Груевски се уште размислуваат за потребата од студентски дом, ние гарантираме дека после промената на власта во декември, новата влада ќе ...

За студенти: Ова е листа на примени во државните студентски домови- Проверете дали сте меѓу нив

Пулс24 - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република Македонија. Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце ...

(ВИДЕО) Атанасов: Владата на СДСМ ќе изгради нов студентски дом во Штип до крајот на 2017 година

Бриф - 10.09.2016

Изјава за медиуми и одговори на новинарски прашања, Петар Атанасов, Претседател на Комисијата за образование на СДСМ Почитувани граѓани, Новата влада на СДСМ ќе ги има студентите на врвот на листата на приоритети.

Листа на примени бруцоши во државните студентски домови

Нетпрес - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република Македонија. Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце ...

СДСМ вети нов студентски дом во Штип до крајот на 2017 година

Мета - 10.09.2016

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) најави дека, доколку победи на изборите на 11 декември, владата предводена од нив ќе изгради модерен студентски дом во Штип до крајот на 2017 година.

Сите листи на примени студенти во државните студентски домови

Скопје инфо - 10.09.2016

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени бруцоши во студентските домови во Република Македонија. Листа на студенти примени во ДСД „Пелагонија”, за академската 2016/2017 година Листа на студенти примени во ДСД „Гоце ...

СДСМ вети нов студентски дом во Штип до крајот на 2017 година

Локално - 10.09.2016

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) најави дека, доколку победи на изборите на 11 декември, владата предводена од нив ќе изгради модерен студентски дом во Штип до крајот на 2017 година.