TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се појави и интернационалната верзија на Nokia X6

Телефони.мк - 17.05.2018

Од вчерапретставениот нов смартфон Nokia X6 се појави нов модел со реден број (TA-1103) за кој се претпоставува дека ќе биде неговата интернационална верзија. За почеток познато е дека основната верзија на Nokia X6 со 4 GB RAM и 32 GB меморија ќе се ...

„Заб“ и две камери: Официјално претставена новата Nokia X6 / ВИДЕО

Додај Гас - 17.05.2018

Nokia X6 има 5,8-инчен FHD+ дисплеј (1080 x 2280p), со сооднос од 19:9 и заштита Corning Gorilla Glass 3. Ова е првата Nokia со „заб“ на врвот од екранот, со 16MP f / 2.0 предна камера и функции за препознавање со помош на скен на лицето.

„Заб“ и две камери: Официјално претставена новата Nokia X6 (видео)

Денар - 17.05.2018

Компанијата „HMD Global“ официјално го претстави својот нов смартфон „Nokia X6“, првиот модел од ажурираната „X“-серија. Овој телефон од средниот сегмент во премиум куќиште е претставен во Кина.

Nokia X6: Смартфон во чекор со трендовите

Кајгана - 17.05.2018

Компанијата HMD го претстави новиот смартфон од брендот Nokia, наречен X6, кој е најновиот адут на овој производител за да се вмеша во елитната класа на модерни смартфони како оние на Apple, Samsung и Huawei.

Официјално претставена новата Nokia X6 (ВИДЕО)

USB - 17.05.2018

Компанијата HMD Global официјално го претстави својот нов смартфон Nokia X6, прв модел од освежената X-серија. Овој телефон од средниот сегмент во премиум куќиште е претставен во Кина. Nokia X6 има 5.8-инчен FHD+ (1080 x 2280p) дисплеј, со 19:9 ...

Nokia X6 официјално претставен со топ дисплеј

Телефони.мк - 16.05.2018

HMD Global по долг период на кревање на возбудата и официјално го претстави новиот Nokia X6 смартфон од средната класа со топ дисплеј со засек на врвот, со големина од 5.8 инчи и резолуција од 1080 x 2280 пиксели.

Nokia X6 со официјална премиера во Кина (ВИДЕО)

Стандард - 16.05.2018

По неколку недели тизер кампањи во Кина, HMD Global конечно официјално го претстави својот прв паметен телефон со пресек на врвот на екранот. Неговото име е Nokia X6 и ќе се продава во земјата од 21 мај по цена 1.299 јуани, 1.499 јуани и 1.699 јуани ...

ХМД Глобал ќе претстави нови Нокиа смартфони на 29-ти мај

Локално - 16.05.2018

Финската компанија ХМД Глобал најави дека на 29 мај ќе организира специјален медиумски настан што ќе се одржи во Москва и ќе биде посветен на нејзините телефони со брендот Нокиа. На него сигурно ќе видиме нови смартфони (руската покана открива дека ...

Nokia X6: Смартфон во чекор со трендовите

Орбис - 18.05.2018

Компанијата HMD го претстави новиот смартфон од брендот Nokia, наречен X6, кој е најновиот адут на овој производител за да се вмеша во елитната класа на модерни смартфони како оние на Apple, Samsung и Huawei.

Новитет на пазарот: Официјално претставена новата Nokia X6

Точка - 17.05.2018

Компанијата HMD Global официјално го претстави својот нов паметен телефон Nokia X6, прв модел од освежената X-серија. Овој телефон од средниот сегмент во премиум куќиште е претставен во Кина.

Ново на пазарот, Nokia X6!

ЗаЗабава - 18.05.2018

Компанијата HMD Global официјално го претстави својот нов паметен телефон Nokia X6, прв модел од освежената X-серија, од средниот сегменти и во премиум куќиште е претставен во Кина. Nokia X6 има 5.8-инчен FHD+ (1080 x 2280p) дисплеј, со 19:9 однос ...