TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Аделина Тахири како светска ѕвезда - направи забава за бебето за паметење

Press24 - 20.08.2018

Аделина Тахири направи забава за бебето по светски терк, а дел од атмосферата ја објави марјана Станојковска која беше ...

Славеа на големо: Аделина Тахири направи забава за добредојде на бебето по светки терк (фото)

Вистина.мк - 20.08.2018

Кај нас кога ќе се роди бебе, обично се слави во ресторан со мекици заедно со најблиските, а пак во светот традиција е да се направи забава за добредојде на бебето кое се уште не е родено.

Екс адвокатот на Мијалков, Серјожа и Аделина со гламурозна забава во бело го најавија раѓањето на синот

Фокус - 19.08.2018

Популарната поп пејачка Аделина Тахири и нејзиниот сопруг, адвокатот Серјожа Марков, познат во јавноста како екс адвокатот на Сашо Мијалков, и брат на Маја, сопругата на Иво Котевски, со голема забава го најавиле раѓањето на нивното прво дете, син, ...

Аделина Тахири со гламурозна забава за бебето пред породувањето ФОТО

Слободен Печат - 19.08.2018

Дрес код на забавата бил сите да бидат облечени во бело. Аделина била облечена во долг фустан украсен со циркони и пердуви. Пејачката Аделина Тахири и нејзиниот сопруг, адвокатот Серјожа Марков, го очекуваат раѓањето на нивното прво дете.

(Галерија) Аделина направи забава за бебето пред породувањето

Репортер - 19.08.2018

Пејачката Аделина Тахири за неколку дена ќе стане мајка. Таа вчера во еден скопски ресторан, во стилот на американските „бејби шауер“, кога подароци се носат пред да се роди детето, направи голема забава и со своите пријатели славеше дека наскоро ќе ...

По теркот на светските ѕвезди: Аделина Тахири направи забава за добредојде на бебето која ќе се памети уште долго ...

Скопје24 - 20.08.2018

Кај нас кога ќе се роди бебе, обично се слави во ресторан со мекици заедно со најблиските, а пак во светот традиција е да се направи забава за добредојде на бебето кое се уште не е родено.

(Фото/видео) Аделина Тахири со гламурозна прослава Пред породувањето

Женски магазин - 18.08.2018

Аделина Тахири брои ситно до породувањето. Познатата пејачка и нејзиниот сопруг, познатиот адвокат Серјожа Марков, го очекуваат раѓањето на нивниот син, а таа вечерва ги собра пријателите и роднините на гламурозна прослава.

(ФОТО) Аделина Тахири со гламурозна „бејби шауер“ забава пред породувањето

Екран - 19.08.2018

Дрес код на забавата бил сите да бидат облечени во бело. Аделина била облечена во долг фустан украсен со циркони и пердуви Пејачката Аделина Тахири и нејзиниот сопруг, адвокатот Серјожа Марков, го очекуваат раѓањето на нивното прво дете.

(ВИДЕО+ФОТО) Аделина Тахири направи спектакл пред породувањето, Eве какво бебе очекуваат?

iPortal - 19.08.2018

Наскоро Аделина Тахири ќе се породи. Познатата пејачка и нејзиниот сопруг, познатиот адвокат Серјожа Марков, го очекуваат раѓањето на нивниот син, а таа по тој повод ги собра пријателите и роднините на гламурозна прослава.

(ВИДЕО) Екс адвокатот на Мијалков, Серјожа и Аделина со гламурозна забава го најавија раѓањето на синот

Бриф - 19.08.2018

Пејачката Аделина Тахири и нејзиниот сопруг, адвокатот Серјожа Марков, го очекуваат раѓањето на нивното прво дете. Аделина и Серјожа синоќа во еден скопски ресторан, во американски стил кој е познат како „бејби шауер“ направиле голема забава ...