TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неверојатно добри рендери со Galaxy Z Fold 3 и Flip 3

Телефони.мк - 09.05.2021

Онлајн се објавени концепт дизајните на Galaxy Z Fold 3 и Flip 3, изработени од LetsGoDigital. Од предната страна, Galaxy Z Fold 3 не изгледа многу различно од моменталниот модел, но има големи промени во спецификациите, чиј дисплеј ќе биде ...

Што открива првиот сертификат за Samsung Galaxy Z Flip 3?

Телефони.мк - 08.05.2021

Samsung Mobile го доби првиот сертификат за претстојниот смартфон на преклоп Samsung Galaxy Z Flip 3. Преку кинеската агенција 3C за комуникации се открива дека Samsung Galaxy Z Flip 3 ќе има брзина на полнење од 15W со стандарден полнач на кабел.

Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Кајгана - 07.05.2021

Повеќе компании работат на телефони на преклоп, а меѓу нив е и компанијата Oppo. Xiaomi го претстави Mi Mix Fold, а кинеските медиуми пишуваат дека сега на ред е Oppo. Оваа компанија подготвува смартфон на преклоп кој од внатрешната страна ќе има ...

Моделот на 2017-та година Samsung Galaxy S8 заминува во софтверска пензија

Порта - 07.05.2021

Четири години по неговото излегување во употреба Samsung Galaxy S8 го доби своето последно безбедносно ажурирање. Серијата Galaxy S8 беше триумф на Samsung кога се појави на пазарот во 2017 година.