TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во гостиварскиот регион има 70-тина лица во изолација и самоизолација

Gostivarpress.mk - 02.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за периодот нови решенија за изолација од Државен санитарен и здравствен инспекторат изготвени им се на вкупно 131 лице (Тетово-128 и Гостивар-3), додека ...

Во Тетово 428 и во Гостивар 71 лица се во изолација и самоизолација

Frontline - 02.06.2020

Во тетовскиот и гостиварскиот регион, како што расте бројот на новозаразени со КОВИД-19, уште повеќе расте и бројот на лицата кои се стават во изолација, или само изолација, според прописите за заштита од корона вурусот, голем е и бројот на лицата ...

МВР: Регистрирани се 585 прекршоци за неносење маски во последните 24 часа

Нова ТВ - 02.06.2020

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека во последните 24 часа се регистрирани 585 прекршоци на мерката за задолжително носење на заштитна маска за спречување на ширењето на коронавирусот.

Вчера 585 лица затекнати без маски, во изолација испратени 337 граѓани

Макфакс - 02.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на цела држава на 337 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 лица потпишале изјави за самоизолација. Од МВР информираат дека од страна на полициски службеници извршени биле контроли кај лица ...

МВР: 585 лица не носеле маски

360 степени - 02.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на цела држава полицијата изрече 585 прекршочни казни за неносење лична заштита на лице, соопшти МВР. На 337 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 лица потпишале изјави за самоизолација, ...

Во изминатото деноноќие МВР открило 585 лица што не носеле заштитна маска

Мета - 02.06.2020

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во изминатите 24 часа регистрирани се 585 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита на лицето. Додека пак, за мерката изолација и самоизолација не се евидентирани прекршители.

Голем број лица не носат заштитни маски

OhridNews - 02.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 337 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 лица потпишале изјави за самоизолација. Полицијата изминатото деноноќие регистрирала 585 прекршоци за не носење лична заштита на лице.

7 работи на кои нè научи пандемијата и кои треба да продолжиме да ги практикуваме

Кафе пауза - 02.06.2020

Научивме многу од изолацијата, а некои од тие работи би требало да останат во нашата нова рутина. Веруваме дека повеќето од вас едвај чекаат да се сретнат со пријателите и да излегуваат. Но, признајте дека промените што ги донесе пандемијата со ...

За четири дена 19 починати, 187 новозаразени и 1136 лица во изолација поради коронавирусот

А1 On - 01.06.2020

Последните четири дена расте бројот и на заболени и на починати и на луѓе ставени во изолација поради коронавирусот. Од петокот, кога скокна бројката на новозаболени, почна нагло да расте и бројката на лица ставени во изолација, а денес со седуммина ...

Путин и натаму се штити од коронавирусот: Не е во изолација, но избегнува директни контакти

Точка - 01.06.2020

Од Кремљ соопштиле дека Путин не е во самоизолација и дека активно работи, само што избегнува контакти "лице во лице". Рускиот претседател Владимир Путин не е во самоизолација поради епидемијата на Ковид-19, активно работи, само има намален број на ...

Тројца вработени во СВР Штип се во изолација

ММС - 01.06.2020

Поради тоа што заболеле нивни најблиски- брачен партнер и членови на семејството, тројца полициски службеници се во изолација. За еден припадник на полициските сили се очекува резултат од тестот.

Парична казна за охриѓанка, не ја почитувала мерката за домашна изолација

Макфакс - 01.06.2020

Парична казна од 2.000 евра бара обвинителството за охриѓанка која ја прекришила мерката за задолжителна домашна изолација. Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 45-годишна охриѓанка, која не постапила ...

На подрачјето на СВР Охрид 109 лица се во изолација

Макфакс - 01.06.2020

Според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид, моментно во изолација се 109 лица (Охрид-43, Струга-45, Кичево-21). Врз нив, полициски службеници извршиле вкупно 69 контроли.

Во Кичево извршени 58 контроли врз угостителски и други објекти

Н.Македонија - 01.06.2020

Во изминатото деноноќие полициските службеници самостојно и во координација со Државниот пазарен инспекторат, на ниво на СВР-Охрид извршиле 150 контроли врз угостиотелски и други објекти, од кои само во Кичево 58, најмногу во овој дел од земјава.

Во изолација 18 лица од Кавадарци поради контакт со инфицирани од Ковид -19

Фокус - 01.06.2020

Поради близок контакт со лица позитивни на корона вирус, во Кавадарци 18 лица се наоѓаат во домашна изолација. Веста дека во Кавадарци моментално има 18 лица со Решение за изолација ја потврдија од СВР Велес.

Казнети 585 лица за неносење заштитни маски

Макфакс - 01.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие казнети се 585 лица за неносење заштитни маски на територија на цела држава, соопшти МВР. Исто така, на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација.

За неносење заштита на лице изминатото деноноќие регистрирани 585 прекршоци

А1 On - 01.06.2020

Изминатото деноноќие полицијата регистрирала 585 прекршоци за неносење заштита на лице. На територијата на државата на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 потпишале изјави за самоизолација.

МВР: Досега 4694 прекршоци за неносење маска, вчера регистрирани 585

Курир - 01.06.2020

Министерството за внатрешни работи во континутитет презема мерки за контрола на почитување на одлуките на владата поврзани со справување со пандемијата од Ковид 19. Од страна на полициските службеници до сега констатирани се вкупно 4694 прекршоци за ...

Вчера во Гостивар казнети 87 лица за неносење маски и 3 угостители за непочитување протоколи

Gostivarpress.mk - 01.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски биле изготвени прекршочни платни налози, на вкупно 173 лица (Тетово-86 и Гостивар-87) СВР соопшти дека во содејство со Државниот ...

Во изолација во Германија се 160 лица кои присуствувале на приватни собири

Макфакс - 31.05.2020

По неколку приватни собири што предизвикаа ново жариште на епидемијата на коронавирус во германскиот град Готинген, околу 160 луѓе ќе бидат во домашна изолација. Властите соопштија дека 35 од нив се позитивни на Ковид-19, а присуствувале на приватни ...

Голем број на контроли во угостителски објекти во Кичево

Н.Македонија - 31.05.2020

Во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Охрид , во изолација се наоѓаат 109 лица од кои 19 во општина Кичево. Полициските службеници врз овие лица извршиле 10 контроли и не регистрирале неправилности.

Германија: Во изолација 160 луѓе по учество во приватни собири, едно лице во критична состојба

Либертас - 31.05.2020

Околу 160 луѓе мора да бидат во изолација по неколку приватни настани што предизвикаа ново жариште на епидемијата на новиот коронавирус во германскиот град Готинген, соопштија денеска властите.

Германија: Во изолација 160 луѓе по учество во приватни собири, едно лице во критична состојба

24Инфо - 31.05.2020

Околу 160 луѓе мора да бидат во изолација по неколку приватни настани што предизвикаа ново жариште на епидемијата на новиот коронавирус во германскиот град Готинген, соопштија денеска властите.

Германија: Во изолација 160 луѓе по учество во приватни собири, едно лице во критична состојба

Опсервер - 31.05.2020

Готинген, 31 мај 2020 () – Околу 160 луѓе мора да бидат во изолација по неколку приватни настани што предизвикаа ново жариште на епидемијата на новиот коронавирус во германскиот град Готинген, соопштија денеска властите.

Германци биле на приватни забави, 160 завршиле во изолација

Независен - 31.05.2020

Околу 160 луѓе мора да бидат во изолација по неколку приватни настани што предизвикаа ново жариште на епидемијата на новиот коронавирус во германскиот град Готинген, соопштија денеска властите.

Германија: Во изолација 160 луѓе по учество во приватни собири, едно лице во критична состојба

MakPress - 31.05.2020

Околу 160 луѓе мора да бидат во изолација по неколку приватни настани што предизвикаа ново жариште на епидемијата на новиот коронавирус во германскиот град Готинген, соопштија денеска властите.

Германија: Во изолација 160 луѓе по учество во приватни собири, едно лице во критична состојба

А1 On - 31.05.2020

Околу 160 луѓе мора да бидат во изолација по неколку приватни настани што предизвикаа ново жариште на епидемијата на новиот коронавирус во германскиот град Готинген, соопштија денеска властите.

Во изолација во Германија се 160 лица кои присуствувале на приватни собири

Н.Македонија - 31.05.2020

По неколку приватни собири што предизвикаа ново жариште на епидемијата на коронавирус во германскиот град Готинген, околу 160 луѓе ќе бидат во домашна изолација. Властите соопштија дека 35 од нив се позитивни на ковид-19, а присуствувале на приватни ...

Поради не носење лична заштита казнети се 585 граѓани

Слободен Печат - 01.06.2020

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација. Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 337 ...

МВР: Казни за 585 граѓани поради неносење маски

Фокус - 01.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 337 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Досега 4694 прекршоци за неносење маска, вчера регистрирани 585

Нетпрес - 01.06.2020

Министерството за внатрешни работи во континутитет презема мерки за контрола на почитување на одлуките на владата поврзани со справување со пандемијата од Ковид 19. Од страна на полициските службеници до сега констатирани се вкупно 4694 прекршоци за ...

МВР: Досега 4.694 прекршоци за неносење маска, вчера регистрирани 585

Press24 - 01.06.2020

Министерството за внатрешни работи информира дека во континуитет се преземаат мерки за контрола на почитување на одлуките на владата поврзани со справување со пандемијата од Ковид 19. Од страна на полициските службеници до сега констатирани се ...

За 24 часа се регистрирани 585 прекршоци за неносење заштитна маска

Локално - 01.06.2020

Министерството за внатрешни работи информира дека во континуитет се преземаат мерки за контрола на почитување на одлуките на владата поврзани со справување со пандемијата од Ковид 19. Полициски час Од страна на полициските службеници до сега ...

На 337 лица им се издадени решенија за изолација, фатени 585 без маски

24Инфо - 01.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 337 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 лица потпишале изјави за самоизолација.

Вчера 52 лица отишле во самоизолација, а 186 во изолација

+инфо - 01.06.2020

По однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 585 прекршоци. Во текот на изминатото деноноќие на 186 лица во целата земја им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација.

За неносење заштита на лице изминатото деноноќие регистрирани 585 прекршоци

Сител - 01.06.2020

Изминатото деноноќие полицијата регистрирала 585 прекршоци за неносење заштита на лице. На територијата на државата на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 потпишале изјави за самоизолација.

Регистрирани 4.694 прекршоци за неносење на маска

Република - 01.06.2020

Министерството за внатрешни работи во континутитет презема мерки за контрола на почитување на одлуките на владата поврзани со справување со пандемијата од ковид-19, вели министерот за внатрешни работи Наќе Чулев. соопшти Чулев.

585 прекршоци за неносње маска изминатиот ден

Кумановски м. - 01.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 337 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 лица потпишале изјави за самоизолација.

МВР се разбуди, казнети 585 за неносење маски

Независен - 01.06.2020

ФОто: Б. Грданоски Изминатото деноноќие полицијата регистрирала 585 прекршоци за неносење заштита на лице. На територијата на државата на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 потпишале изјави за самоизолација.

За неносење заштита на лице изминатото деноноќие регистрирани 585 прекршоци

Опсервер - 01.06.2020

Скопје, 1 јуни 2020 () – Изминатото деноноќие полицијата регистрирала 585 прекршоци за неносење заштита на лице. На територијата на државата на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 потпишале изјави за самоизолација.

За неносење заштита на лице изминатото деноноќие регистрирани 585 прекршоци

Канал5 - 01.06.2020

Изминатото деноноќие полицијата регистрирала 585 прекршоци за неносење заштита на лице. На територијата на државата на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 потпишале изјави за самоизолација.

МВР: Заштитни маски не носеле 585 граѓани

МКД - 01.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Полициските службеници кои вршеле контроли кај лица во изолација и ...

Прекршочно ќе одговараат 585 лица кои не носеле заштитни маски

360 степени - 01.06.2020

Полицијата регистрирала 585 прекршоци за неносење заштита на лице во изминатото деноноќие. На територијата на државата на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 потпишале изјави за самоизолација.

МВР: Досега 4694 прекршоци за неносење маска, вчера регистрирани 585

Скопје инфо - 01.06.2020

Министерството за внатрешни работи во континутитет презема мерки за контрола на почитување на одлуките на владата поврзани со справување со пандемијата од Ковид 19. Од страна на полициските службеници до сега констатирани се вкупно 4694 прекршоци за ...

Случаи со кучиња скитници како и 186 решенија за изолација, 585 казни за заштитни маски

Порта - 01.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (31.05/01.06.2020 година) на територијата на Македонија на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица ...

Казнети 585 лица за неносење заштитни маски

MTM - 01.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие казнети се 585 лица за неносење заштитни маски на територија на цела држава, соопшти МВР. Исто така, на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација.

Казнети 585 лица за неносење заштитни маски

Точка - 01.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие казнети се 585 лица за неносење заштитни маски на територија на цела држава, соопшти МВР. Исто така, на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација.

За неносење заштита на лице изминатото деноноќие регистрирани 585 прекршоци

iPortal - 01.06.2020

Изминатото деноноќие полицијата регистрирала 585 прекршоци за неносење заштита на лице. На територијата на државата на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 потпишале изјави за самоизолација.

За неносење заштита на лице изминатото деноноќие регистрирани 585 прекршоци

ТВ21 - 01.06.2020

Изминатото деноноќие полицијата регистрирала 585 прекршоци за неносење заштита на лице. На територијата на државата на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 потпишале изјави за самоизолација.

585 лица казнети поради не носење заштитна маска

Скопје1 - 01.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 337 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 лица потпишале изјави за самоизолација.