TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Славчо Попоски: Мал пораст на температурите, проверете кога

Еспресо - 06.10.2022

– И понатаму продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена, повремено и локално и позначителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурите овие денови ќе бележат тенденција на пораст и ќе се ...

Сончево со студено утро и благ пораст на дневната температура

Нетпрес

Сончево со студено утро и благ пораст на дневната температура

Точка

Најстудено во Берово, минус два

Сител - 06.10.2022

Во Берово изутринава е најстудено, каде се измерени – 2 степени, а најтопло е во Дојран, 9 степени. Како што соопшти УХМР, до 8:30 часот 0 степени се измерени во Лазарополе, 1 во Битола, 2 во Маврови Анови, 3 во Крива Паланка, Тетово, Прилеп, ...

Утрово во Берово -2, во Битола 1 степен

Тера

Утрово најстудено во Берово и Лазарополе

MakPress

Најстудено во Берово, минус два

Опсервер

Најстудено во Берово, минус два

24 Вести

Најстудено во Берово, минус два

Канал5

Најстудено во Берово, измерена минусна температура

Курир

Бриф 24Инфо Press24 Независен Frontline MakPress Фокус

Стабилно време со ниски утрински температури

Скопје инфо - 06.10.2022

Следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните температури од четврток ќе бидат во пораст, информираат од УХМР. За време на викендот по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево до 23 степени, следува период со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст

Денешен

Сончево со мала до умерена облачност, наредните денови ниски утрински температури

Опсервер

Сончево со мала до умерена облачност, наредните денови ниски утрински температури

Независен

Сончево со мала до умерена облачност, наредните денови ниски утрински температури

24Инфо

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност, наредните денови ниски утрински температури

еМагазин

Сончево време, наредните денови ниски утрински температури

Кајгана

24 Вести Сител Канал5 Либертас MakPress Вечер Прес Скопје24 Centar