TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Боб Дилан првпат во кариерата на врвот на Билборд листата

Репортер - 09.04.2020

Со песната Murder Most Foul, посветена на убиениот американски претседател Џон Кенеди, Боб Дилан првпат во кариерата се најде на врвот на топ листата на Билборд. Песната која трае 17 минути зборува за атентатот врз некогашниот претседател Кенеди.

Боб Дилан за првпат на врвот на Билбордовата листа

Макфакс - 09.04.2020

Боб Дилан е првиот рокер кој ја доби Нобеловата награда за литература, но тој никогаш досега не постигнал еден од успесите што ги имаат постигнато многумина пред него, а тоа е сопствеништво на хит бр. 1 на Билбордовата топ-листа.

„ЕКВ“ го претставија новиот тапанар, Боб Дилан го објави деветтиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ ...

Слободен Печат - 09.04.2020

Денешниот ден, 9 април, ќе по паметиме по неколку важни настани кои ја одбележаа музиката низ историјата, а за кои ќе имате прилика да прочитате во продолжение.. 1932 година – Роден е Карл Ли Перкинс, американски пејач, текстописец и гитарист.