TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отворен адреналинскиот парк на кејот на реката Вардар во Карпош

24Инфо - 02.09.2021

На кејот на реката Вардар во Општина Карпош попладнево беше отворен Адреналинскиот парк, финансиран од ЕУ и локалната самоуправа. Овој Спортско рекреативен парк е прв од ваков вид во главниот град.

Премиерот Заев и вицепремиерот Битиќи на отворање на нов адреналински парк: Владата ќе продолжи со поддршката за ...

Centar - 02.09.2021

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов и на ...

Скопјани добиваат нов спортско-адреналински парк лоциран покрај кејот на Вардар во Карпош

Слободен Печат - 02.09.2021

Скопјани и скопјанки добиваат уште едно место за спорт и рекреација, отворен е новиот спортско-адреналински парк лоциран покрај кејот на Вардар во Карпош, објави градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил.

Вечерен преглед: Отворен адреналински парк, стабилни очекувањата за раст од 4,1 проценти и инфлација од 2,1 процент ...

Frontline - 02.09.2021

По 30 години намалувањето на членовите на надзорните и управни одбори не само што ги намалува непродуктивните трошења туку ние како Влада имаме за цел да ги професионализираме овие вработувања, истакна Николовски.

Заев и Битиќи на отворање на нов адреналински парк во Скопје

Канал5 - 02.09.2021

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска заедно со вицепремиерот Фатмир Битиќи и градоначалниците на Петре Шилегов и Стефан Богоев извршија увид и присуствуваа на отворањето на нов модерен спортско-адреналински парк во населбата Карпош4..

Отворен адреналинскиот парк на кејот на Вардар во Карпош

Независен - 02.09.2021

На кејот на реката Вардар во Општина Карпош попладнево беше отворен Адреналинскиот парк, финансиран од ЕУ и локалната самоуправа. Овој Спортско рекреативен парк е прв од ваков вид во главниот град.

На кејот на реката Вардар во Карпош отворен адреналински парк

МКД - 02.09.2021

На кејот на реката Вардар во Општина Карпош попладнево беше отворен адреналинскиот парк, финансиран од ЕУ и локалната самоуправа. Овој Спортско рекреативен парк е прв од ваков вид во главниот град.

Отворен е адреналински парк покрај Вардар

Фокус - 02.09.2021

Премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот Фатмир Битиќи и градоначалниците Петре Шилегов и Стефан Богоев извршија увид и присуствуваа на отворањето на нов модерен спортско-адреналински парк на кејот на Вардар, во населбата Карпош 4.

СКОПЈЕ ДОБИ АДРЕНАЛИНСКИ ПАРК Ќе се закажува термини преку телефон или мејл

+инфо - 02.09.2021

Зоната е на површина од 10.000 метри квадратни има адреналински дел, игралиште за фудбал и одбојка на песок со трибини, реконструиран скејт парк, сквер, детско игралиште, а поставена е и соодветна урбана опрема.

Отворен првиот спортско рекреативен парк од ваков вид во главниот град:Кејот на реката Вардар во Карпош доби ...

Вечер Прес - 02.09.2021

На кејот на реката Вардар во Општина Карпош попладнево беше отворен Адреналинскиот парк, финансиран од ЕУ и локалната самоуправа. Овој Спортско рекреативен парк е прв од ваков вид во главниот град.

Отворен адреналинскиот парк на кејот на реката Вардар во Карпош

Сител - 02.09.2021

На кејот на реката Вардар во Општина Карпош попладнево беше отворен Адреналинскиот парк, финансиран од ЕУ и локалната самоуправа. Овој Спортско рекреативен парк е прв од ваков вид во главниот град.

Заев и Битиќи на отворање на нов адреналински парк: Владата ќе продолжи со поддршката за проекти од полза на граѓаните, ...

Frontline - 02.09.2021

Притоа, по обиколката на паркот, кој се протега на над 10.000 метри квадратни, премиерот Заев го истакна овој проект како исклучително значаен, не само за жителите на Општина Карпош, туку и за скопјани и за сите граѓани кои сакаат адреналински ...

Отворен адреналинскиот парк на кејот на реката Вардар во Карпош

Нова ТВ - 02.09.2021

На кејот на реката Вардар во Општина Карпош попладнево беше отворен Адреналинскиот парк, финансиран од ЕУ и локалната самоуправа. Овој Спортско рекреативен парк е прв од ваков вид во главниот град.

Заев и Битиќи: Владата ќе продолжи со поддршката за проекти од полза на граѓаните, Скопје добива современ ...

ТВ21 - 02.09.2021

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов и на ...

Скопје добива нова атракција – На кејот на реката Вардар во Карпош отворен адреналински парк

Скопје24 - 02.09.2021

На кејот на реката Вардар во Општина Карпош попладнево беше отворен адреналинскиот парк, финансиран од ЕУ и локалната самоуправа. Овој Спортско рекреативен парк е прв од ваков вид во главниот град.

Отворен е адреналински парк покрај Вардар

Либертас - 02.09.2021

Премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот Фатмир Битиќи и градоначалниците Петре Шилегов и Стефан Богоев извршија увид и присуствуваа на отворањето на нов модерен спортско-адреналински парк на кејот на Вардар, во населбата Карпош 4.

Отворен новиот адреналински парк: Скопје добива современ спортско-рекреативен центар

Локално - 02.09.2021

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов и на ...

Отворен адреналинскиот парк на кејот на реката Вардар во Карпош

Опсервер - 02.09.2021

– На кејот на реката Вардар во Општина Карпош попладнево беше отворен Адреналинскиот парк, финансиран од ЕУ и локалната самоуправа. Овој Спортско рекреативен парк е прв од ваков вид во главниот град.

Отворен адреналинскиот парк во Карпош

Press24 - 02.09.2021

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, и градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов, и на општина Карпош, Стефан ...

(Видео) Отворен адреналинскиот парк во Карпош

Точка - 02.09.2021

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов и на Општина Карпош, Стефан Богоев ...

Отворен адреналинскиот парк во Карпош

Н.Македонија - 02.09.2021

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов и на Општина Карпош, Стефан Богоев ...

Отворен адреналинскиот парк во Карпош

MTM - 02.09.2021

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов и на Општина Карпош, Стефан Богоев ...

Отворен адреналинскиот парк на кејот на реката Вардар во Карпош

MakPress - 03.09.2021

На кејот на реката Вардар во Општина Карпош попладнево беше отворен Адреналинскиот парк, финансиран од ЕУ и локалната самоуправа. Овој Спортско рекреативен парк е прв од ваков вид во главниот град.

Богоев ќе го пушта Адреналинскиот парк, кој беше завршен пред една година

Фактор - 02.09.2021

Стефан Богоев, градоначалникот на Карпош, објави дека Адреналинскиот парк на кејот на реката Вардар во скопската населба Карпош 4 направен со пари од Европската унија, наскоро ќе биде пуштен во употреба.

ФОТО: Финални подготовки пред отворањето на Адреналинскиот парк во Карпош

Локално - 02.09.2021

Финални подготовки и проверка пред отворањето на Спортско – адреналинскиот парк во должина на Кејот на Вардар , најави Стефан Богоев, градоначалникот на Карпош. -Изминатиот период беше искористен за проверка на состојбата на сите реквизити, избор на ...

Богоев пред избори ќе го пушта Адреналинскиот парк, иако беше завршен пред една година

Скопје1 - 02.09.2021

Стефан Богоев, градоначалникот на Карпош, објави дека Адреналинскиот парк на кејот на реката Вардар во скопската населба Карпош 4 направен со пари од Европската унија, наскоро ќе биде пуштен во употреба.

Предизборен популизам: Богоев пред избори ќе го пушта Адреналинскиот парк, иако беше завршен пред една година

Lider - 02.09.2021

Стефан Богоев, објави дека Адреналинскиот парк на кејот на реката Вардар направен со пари од Европската унија, наскоро ќе биде пуштен во употреба. Според информациите, овој парк е направен уште од пред една година, а тоа што сега се пушта во ...

Се отвора адреналинскиот парк во Карпош

Вечер Прес - 02.09.2021

Карпошани, посебно најмладите конечно ќе имаат можност да се рекреираат и уживаат во можностите и содржините што ги нуди адреналинскиот парк на кејот на реката Вардар. Тој попладнево во 17 часот и официјално ќе биде пуштен во употреба во присуство ...