TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата повторно доби поддршка од 62 пратеници, а Заев доби 90 дена мир

360 степени - 03.03.2021

Никој не гласаше „против“ или „воздржано“ за прашањето на доверба што го постави самиот премиер, затоа што во опозициската редица не остана ниту еден пратеник Со „обновена“ поддршка од 62 пратеници, Владата го помина попладнево првиот тест на ...

Доверба на Владата на Заев ѝ изгласаа 62 пратеника, опозицијата го бојкотираше гласањето

Сакам да кажам

Заев ја предизвика опозицијата и си обезбеди помирни три месеци власт

365

Петковски за гласањето доверба на Владата: Мудар потег на Заев, ВМРО-ДПМНЕ се изненадени

Локално

Заев: Ова е моментот кој ќе покаже дали опозицијата навистина има мнозинство кое го најавува

ТВ21

Собранието изгласа доверба на Владата!

ТВ21

Заев на кукавички начин ја спаси фотелјата – купи време за климавата влада

Република

Сакам да кажам Фокус Press24 Точка CivilMedia Мета CivilMedia iPortal

Премиерот Заев во Собранието зборуваше за се но не кажа ниту еден збор за вакцините

Press24 - 03.03.2021

Премиерот во Собранието зборуваше за се, но не кажа ниту еден збор за вакцините. А можеби и затоа што ги нема. Говорот го почна со деловничко објаснување за пратениците, односно зошто се решил да се повика на гласање на доверба без за тоа да се ...

Владата на Заев повторно ја доби довербата на пратениците

Deutsche Welle

Заев: Опозицијата со месеци бара гласање за недоверба на Владата, за денеска и да не бидат присутни кога јас го отворам прашањето

Frontline

Собранието го изгласа дневниот ред, прва точка гласање за доверба на владата

ТВ21

ВИДЕО: Заев побара гласање на доверба на Владата

ТВ21

Заев побара пратениците да и гласаат доверба на Владата

Р.С.Европа

Заев сам побара парламентот да ѝ гласа доверба на неговата Влада

360 степени

Алсат-М Телма Република Фактор Курир ММС Алсат-М Сител

Заев експресно побара и доби доверба на Владата

Р.С.Европа - 03.03.2021

Со 62 гласа за, ниту еден против и ниту еден воздржан, Собранието и изгласа доверба на Владата предводена од премиерот Зоран Заев откако денеска тој усно побара од пратениците да гласаат за ова точка.

Собранието и изгласа доверба на Владата

Сител

Заев: Ред е да се соочиме и да го видиме на дело толку најавуваното мнозинство на опозицијата

Фокус

Заев побара гласање доверба на Владата без дебата – за опозицијата тој нема храброст да чуе критики

Скопско Ехо

Пауза во Собранието, Заев го користи тешко собраното мнозинство во Собрание и предлага гласање за доверба на Владата

MakPress

Заев за гласањето на доверба: Во име на вистината ја преземам одговорноста и обврската пред граѓаните

Република

Kаква игра игра Заев со барањето за гласање на доверба на владата?

PressingTV

iPortal Курир Frontline Граѓански збор CivilMedia Нетпрес еМагазин Опсервер

Мицкоски: Заев користи што сум изолиран поради вирусот, но тоа не го спасува од паѓање на Владата

Точка - 03.03.2021

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието, напиша на социјалните мрежи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во однос на гласањето на доверба на Владата, на ...

Мицкоски: Ова на Заев денеска беше препелкање, брзо ќе дојде денот кога повеќе нема да биде премиер

ТВ21