TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Секоја жена би го посакала: Георгина доби оригинален подарок од Роналдо

Слободен Печат - 16.10.2021

Избраничката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, објави фотографија на својот инстаграм – профил се пофали со скапоцениот подарок кој го доби од својот сакан. Уникатна кутија – куфер за чување накит со потпис на Луј Витон.

Георгина од Роналдо доби подарок од 124.000 евра (ФОТО)

Локално - 16.10.2021

Георгина Родригез девојката на познатиот фудбалер Кристијано Роналдо, објави фотографија на својот инстаграм – профил се пофали со скапоцениот подарок кој го доби од својот сакан. Уникатна кутија – куфер за чување накит со потпис на Луј Витон е ...

Од продавачка на раб на егзистенција, до дива: Животната приказна на Георгина, девојката на Кристијано Роналдо

Хаштаг - 16.10.2021

Георгина Родригез, свршеницата на славниот фудбалер Кристијано Роналдо, каде и да се појави е вистинска сензација, така беше и на филмскиот фестивал во Венеција. 27-годишната манекенка пристигна во Венеција во лежерна облека, но вечерта покажа чиста ...

Ваков сопруг секоја жена би сакала: Георгина од Роналдо доби подарок од 124.000 евра (ФОТО)

Убавина и Здравје - 16.10.2021

Еден од најдобрите и најпознати фудбалери на планетава, напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо зад себе има неколку возбудливи фудбалски денови, па оттаму, не зачудува неговото убаво расположение од кое „корист“ имаше и неговата ...

Роналдо ја изненади Георгина со скапоцен подарок: Уште сум без зборови (ФОТО)

Канал5 - 15.10.2021

Георгина Родригез се пофали со скапоцениот подарок што го добила од Кристијано Роналдо. „Се уште сум без зборови“, напишала таа покрај фотографиите од кутијата со накит со потпис на Луј Витон.

Георгина остана без зборови поради подарокот од Роналдо вреден 124.000 евра

ММС - 15.10.2021

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо зад себе има неколку возбудливи фудбалски денови, па оттаму, не зачудува неговото убаво расположение од кое „корист“ имаше и неговата свршеничка, Георгина Родригез.

ГЕОРГИНА ОСТАНА БЕЗ ЗБОРОВИ ОД ПОДАРОКОТ Роналдо платил 124.000 евра за ова (ФОТО)

+инфо - 15.10.2021

Георгина вчера се пофалила на социјалните мрежи со коментарот: „Без зборови сум“. Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо зад себе има неколку возбудливи фудбалски денови, па оттаму и не зачудува неговото одлично расположение од кое ...

Од продавачка која едвај врзувала крај со крај, до дива: Животната приказна на Георгина, девојката на Кристијано ...

Хаштаг - 15.10.2021

Георгина Родригез, свршеницата на славниот фудбалер Кристијано Роналдо, каде и да се појави е вистинска сензација, така беше и на филмскиот фестивал во Венеција. 27-годишната манекенка пристигна во Венеција во лежерна облека, но вечерта покажа чиста ...

Роналдо ја изненади Георгина со скапоцен подарок, а таа призна: „Сè уште сум без зборови“

Скопје24 - 15.10.2021

Кристијано Роналдо веќе долго време е во врска со Георгина Родригез, па сериозноста на врската му дозволува на Роналдо да и купува навистина скапи подароци. Со таков скапоцен подарок се пофали токму Георгина, па на социјалните мрежи напиша дека ...