TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандев остана на клупа и гледаше како Џенова доживува срам во Фиренца (Видео)

Дерби - 17.01.2022

Џенова ќе има тешка мисија да опстане во Серија А оваа сезона, бидејќи и заминувањето на Андриј Шевченко не предизвика позитивен шок врз тимот. Напротив, Џенова вечерва изгледаше уште помизерно и полошо на теренот, а нашиот Горан Пандев го проследи ...

Фиорентина со „шестка“ ја прегази Џенова, Пандев немоќно гледаше од клупата (ВИДЕО)

Екипа - 17.01.2022

Џенова не може да победи и без Андреј Шевченко на клупата кој доби отказ пред неколку дена. Но, денеска тимот доживеа вистинска катастрофа на гостувањето во Фиренца, и загуби од Фиорентина 6-0, и згора на тоа домашните утнаа и пенал. Влаховиќ во 11.

ВИДЕО: Пандев остана на клупата, Фиорентина со ШЕСТ гола ја декласира Џенова

Gol.mk - 17.01.2022

Фудбалерите на Фиорентина ја декласираа Џенова на својот „Артемио Франки“ со 6-0 (3-0), во рамките на 22. коло во италијанската Серија А . Иако „грифоните“ сметаа дека отказот на Андриј Шевченко е неминовен, веднаш во првиот дуел без Украинецот на ...

Фиорентина до врв ја наполни мрежата на Џенова, Пандев не играше (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.01.2022

Фиорентина со 6-0 ја победи Џенова во првиот натпревар по отказот кој го доби Шевченко, Горан Пандев остана на клупата за резерви. Се чини дека не е до тренерите, Џенова нема тим кој може да остварува резултати како во претходните сезони.

Пандев на клупа, Џенова понижена на „Артемио Франки“(6:0)

SportMedia - 17.01.2022

Екипата на Џенова пополека се симнува во италијанската Серија Б. И по смената на Шевченко резултатите не се подобрија. Екипата ја водеше Абдулај Конко, тренерот на У17, но на „Артемио Франки“ доби само понижување – пораз од 6:0.

Фиорентина ја декласираше Џенова, Пандев гледаше од клупа (ВИДЕО)

МакФудбал - 17.01.2022

Фиорентина оствари убедлива победа (6-0) на домашен терен против Џенова. Без вистински тренер на клупата, откако Андриј Шевченко доби отказ, тимот на Џенова делуваше загубено на теренот, а „виолетовите“ тоа знаеја да го искористат.

Пандев и Џенова на тешко гостување во Фиренца

Спортски - 17.01.2022

Фиорентина вечерва ја пречекува Џенова, која доаѓа со нов тренер, но во критична ситуација на табелата и спремна да „гине“ за секој бод. Фиорентина не завршила повисоко од осмото место во Серија А од сезоната 2015-2016.