TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Дарвин го почести Елмас со „бокс“ и пожолте во дербито на групата

Gol.mk - 01.11.2022

Фудбалерите на Ливерпул го уништија перфектниот рекорд на Наполи во Лигата на шампионите, но и општо оваа сезона. Поразот на „Енфилд“ (2-0) беше прв сезонава за избраниците на Лучијано Спалети .

ВАР го урна Наполи, па Салах и Дарвин му пресудија за прв пораз сезонава по 17 меча (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.11.2022

Италијански Наполи после 17 меча во низа го доживеа првиот сезонски пораз и тоа откако Мохамед Салах во 85-та минута и Дарвин Нуњез во 98-та со гол му донесоа триумф на Ливерпул со 2-0 во последното коло во ЛШ, но само утешна победа за „црвените“ ...

Прв пораз на Наполи на Енфилд, Ренџерс ја заврши европската турнеја за оваа сезона

Sport M - 01.11.2022

Очекувано, Наполи заврши на првото место во групата А, Ливерпул втор, Ајакс трет, додека Ренџерс заврши на последното место. Во групата Ц веќе се беше познато, а редоследот беше Баерн, Интер, Барселона и Викторија Плзен.

Навивачите на Ајакс направија хаос на улиците на Глазгов (ВИДЕО)

Канал5 - 01.11.2022

Од 21:00 часот Ренџерс и Ајакс во Глазгов го играат натпреварот од последното коло од групата А на Лигата на шампионите. Во истиот период за првото место ќе играат Ливерпул и Наполи, додека на Шкотите им треба вистинско чудо и победа од пет разлика ...

ЛШ СОСТАВИ: Елмас почнува од клупата на „Енфилд“, Барса во втор тим против Плзен

Екипа - 01.11.2022

Познати се составите на вечерашните натпревари во Лигата на шампионите. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, се најде на клупата на „Енфилд“ за натпреварот со Ливерпул, и ќе чека шанса да влезе во вториот дел.

Елмас пак е на клупа кај Наполи во битката за прво место со Ливерпул (Фото)

Спортманија - 01.11.2022

Елиф Елмас повторно е резерва на Наполи за дербито против Ливерпул на „Енфилд Роуд“ вечерва во Лигата на шампионите. Македонскиот репрезентативец беше стартер во минатата рунда против Глазгов ренџерс, кога наполитанците славеа со 3:0 и тоа му беше ...

Клоп има плата од 12 милиони евра, Спалети 2.8 милиони евра

TopSport - 01.11.2022

Пред вечерашниот дуел на Ливерпул и Наполи на „Енфилд“, италијанските медиуми направија интересна споредба на платите на фудбалерите и на тренерите на двта тима. Наполи е фаворит за првото место на табелата, бидејќи на Ливерпул им треба победа од ...

Многу големи клубови одбиле да го купат Кварацхелија пред тоа да го направи Наполи (ВИДЕО)

24Фудбал - 01.11.2022

Еден од агентите кои работеле на трансфер на Квича Кварцхелија, Кристијан Емил во интервју за Фабрицио Романо открива дека грузискиот фудбалер бил понуден на повеќе клубови, но само Наполи имал храброст да го купи.

Кулибaли: Постојано зборувам за Наполи, ако ја освојат титулата, таа ќе биде и моја!

TopSport - 01.11.2022

Сенегалскиот дефанзивец, Калиду Кулибали открива дека зборува за воодушевачкта форма на неговиот поранешен клуб, Наполи и во соблекувалната на Челси, и смета дека ако оваа година стигнат до скудетото, тоа ќе биде и „негово“.

ЛШ: Елмас и Наполи на „Енфилд“ го чуваат 100% ефект

SportMedia - 01.11.2022

Екипата на Наполи можеби е во најдобра форма сезонава во Лигата на шампионите. До сега тимот од Неапол ги доби сите пет натпревари во групата и има гол-разлика 20:4, па одамна обезбеди пласман понатаму па вечерва против Ливерпул на „Енфилд“ ќе го ...

Кулибали воодушевен од новата ѕвезда на Наполи: Му пишувам пораки иако воопшто не го познавам

Дерби - 01.11.2022

Калиду Кулибали долги години беше стол во одбраната на Наполи и Аурелио Де Лаурентис одби многу богати понуди за да го задржи, но сепак изминатово лето се случи неизбежното, откако искусниот стопер процени дека е време за промена и ново искуство во ...

Кулибали: Ако Наполи го освои Скудетото, ќе трчам до Неапол за да славам

24Фудбал - 01.11.2022

Калиду Кулибали вели дека е горд на Наполи и вети дека ќе трча до Неапол за да слави доколку избраниците на Лучано Спалети го освојат Скудетото. Наполи изминатово лето остана без неколку звучни имиња, договорите на Лоренцо Инсиње и Дрис Мертенс не ...

Спалети пронајде сличности меѓу свој фудбалер и Салах од Ливерпул

Дерби - 01.11.2022

Наполи и Ливерпул ќе одиграат натпревар кој директно ќе решава кој тим ќе заврши прв на табелата, а со оглед на резултатот на првиот натпревар во Италија, мора да се каже дека „наполитанците“ се во далеку подобра позиција.

Спалети: Кварацхелија и Салах се брилијантни

Опсервер - 01.11.2022

Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети ги спореди неговиот напаѓач Квича Кварацхелија и Мохамед Салах (Ливерпул) пред меѓусебниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. – Ова се двајца играчи кои успеваат да играат брилијантно, но на ...

Спалети: Кварацхелија и Салах се брилијантни

Курир - 01.11.2022

Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети ги спореди неговиот напаѓач Квича Кварацхелија и Мохамед Салах (Ливерпул) пред меѓусебниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. – Ова се двајца играчи кои успеваат да играат брилијантно, но на ...

Вечерва ЛШ, последна за оваа година

Република - 01.11.2022

Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети ги спореди неговиот напаѓач Квича Кварацхелија и Мохамед Салах (Ливерпул) пред меѓусебниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. – Ова се двајца играчи кои успеваат да играат брилијантно, но на ...

Спалети: Кварацхелија и Салах се брилијантни

24 Вести - 01.11.2022

Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети ги спореди неговиот напаѓач Квича Кварацхелија и Мохамед Салах (Ливерпул) пред меѓусебниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. – Ова се двајца играчи кои успеваат да играат брилијантно, но на ...

Спалети: Кварацхелија и Салах се брилијантни

MakPress - 01.11.2022

Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети ги спореди неговиот напаѓач Квича Кварацхелија и Мохамед Салах (Ливерпул) пред меѓусебниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. – Ова се двајца играчи кои успеваат да играат брилијантно, но на ...

Спалети: Кварацхелија и Салах се брилијантни

Сител - 01.11.2022

Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети ги спореди неговиот напаѓач Квича Кварацхелија и Мохамед Салах (Ливерпул) пред меѓусебниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. – Ова се двајца играчи кои успеваат да играат брилијантно, но на ...

Кулибали: Ако Наполи го освои Скудетото, ќе трчам до Неапол за да славам

Курир - 01.11.2022

Калиду Кулибали вели дека е горд на Наполи и вети дека ќе трча до Неапол за да слави доколку избраниците на Лучано Спалети го освојат Скудетото. Наполи изминатово лето остана без неколку звучни имиња, договорите на Лоренцо Инсиње и Дрис Мертенс не ...

Спалети пронајде сличности меѓу свој фудбалер и Салах од Ливерпул

Точка - 01.11.2022

Наполи и Ливерпул ќе одиграат натпревар кој директно ќе решава кој тим ќе заврши прв на табелата, а со оглед на резултатот на првиот натпревар во Италија, мора да се каже дека „наполитанците“ се во далеку подобра позиција.

Кулибали: Ако Наполи го освои Скудетото, ќе трчам до Неапол за да славам

МКД - 01.11.2022

Калиду Кулибали вели дека е горд на Наполи и вети дека ќе трча до Неапол за да слави доколку избраниците на Лучано Спалети го освојат Скудетото. Наполи изминатово лето остана без неколку звучни имиња, договорите на Лоренцо Инсиње и Дрис Мертенс не ...

Кулибали воодушевен од новата ѕвезда на Наполи: Му пишувам пораки иако воопшто не го познавам

Точка - 01.11.2022

Калиду Кулибали долги години беше стол во одбраната на Наполи и Аурелио Де Лаурентис одби многу богати понуди за да го задржи, но сепак изминатово лето се случи неизбежното, откако искусниот стопер процени дека е време за промена и ново искуство во ...

Многу големи клубови одбиле да го купат Кварацхелија пред тоа да го направи Наполи (ВИДЕО)

МКД - 01.11.2022

Еден од агентите кои работеле на трансфер на Квича Кварцхелија, Кристијан Емил во интервју за Фабрицио Романо открива дека грузискиот фудбалер бил понуден на повеќе клубови, но само Наполи имал храброст да го купи.