TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите имаа корона, но договорот беше да молчиме

Вечер Прес - 29.06.2022

Француската тенисерка Ализ Корне, откри дека на Ролан Гарос имало епидемија на корона вирус, но дека никој не зборувал за тоа. На прес-конференцијата Корне ги шокираше новинарите со изјава за корона вирусот и неговото влијание врз одржувањето на ...

Шокантна изјава на тенисерка: Молчевме за епидемијата на ковид-19 на Ролан Гарос!

Gol.mk

„Игравме заразени со корона на Ролан Гарос и се – криевме!“

Sport 1

Teнисерка призна: На Ролан Гарос игравме со ковид-19, се криевме

Спортски

Шокантно: На Ролан Гарос играле и заразени со Ковид-19!

SportMedia

Француската тенисерка откри голем скандал: Сите имаа коронавирус на Ролан Гарос, договорот беше да молчиме за тоа

Точка

Шокантни детали – Тенисерката призна: Имаше заразени играчи на Ролан Гарос, “но имавме посебен договор да молчиме”

Во Центар

Слободен Печат Sport 1 TopSport Макфакс

„Ѓоковиќ отворено зборува дека сака најмногу трофеи, а Надал само излегува и игра“

Gol.mk - 29.06.2022

По откажувањето на Матео Беретини, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал останаа единствени реални кандидати за трофејот на Вимблдон. Големите ривали би можеле да се судрат само во финалето, за разлика од Ролан Гарос кога играа уште во четвртфинале.

Ѓоковиќ првпат гласно се побуни против новата забрана: Не гледам медицинска логика

Кајгана

Ѓоковиќ за неиграњето на УС Опен: Не гледам медицинска логика

Спортклуб

Серена елиминирана на Вимблдон: Имам сериозна мотивација да станам посилна и да играм на УС опен

Независен

Ѓоковиќ: Како може на УС Опен да игра Сандгрен, а не можам јас, се надевам дека не е вмешана политиката

Слободен Печат

Ѓоковиќ им врати на Американците: Вашата одлука е политичка, нема никаква врска со медицина

Екипа

ФОТО: Извини Вилијамс, ќе може автограм… ?

Спортклуб

TopSport Gol.mk Опсервер Курир Нетпрес OhridNews Бриф MakPress

Надал: Не знаев дека може да се игра со позитивен тест на корона

Кајгана - 29.06.2022

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласираше во второто коло на Вимблдон откако го победи Аргентинецот Франциско Серундоло со 3-1 во сетови (6:4. 6:3, 3:6, 6:4), а по мечот одговараше на новинарски прашања осврнувајќи се на случаите со коронавирус ...

Надал: Не знаев дека може да се игра и со позитивен тест на ковид19

Спортклуб

Надал збунет: Не знаев дека можам да играм и ако сум позитивен на Ковид-19!

Sport 1

Правилата на Вимблдон го збунија и Надал: Не знав дека можеш да играш и ако си позитивен

Спортски

Ковид правилото на Вимблдон донесе конфузија и кај Надал: Не знаев дека може да играте позитивен….

Дерби

Надал: Не знаев дека може да играте позитивен!

Екипа

Нова „жртва“ на Ковид-19 на Вимблдон

Сител

Слободен Печат Gol.mk Екипа Спортманија СуперСпорт МКД Канал5 Дерби

Тан по сензацијата на Вимблдон: Се плашев од Серена, мислев ќе освојам…

Дерби - 29.06.2022

Хармони Тан од Франција е тенисерката која го одбележа вчерашниот ден на Вимблдон, а причината за тоа е победата над славната Серена Вилијамс. Големата грен слем шампионка (23) беше апсолутна фаворитка против Тан без разлика на тоа што ова е беше ...

Дали Серена Вилијамс за последен пат настапи на Вимблдон!?

SportMedia

Вилијамс: Во финишот страдав на теренот, дадов сè од себе за победа

Gol.mk

Серена доживеа експресна елиминација на Вимблдон, па порача: Тоа е прашање на кое не можам да одговорам

Дерби

ВИДЕО: Серена се врати по една година и се посрамоти на Вимблдон!

Gol.mk

ВИДЕО: Серена Вилијамс елиминирана во првото коло на „Вимблдон“

Слободен Печат

Серена Вилијамс го одигра првиот меч по 364 дена и по три часа борба – загуби!

Sport 1

Екипа Спортманија Слободен Печат TopSport Локално Макфакс Точка

Новак отворено околу забраната да игра на ОП на САД

Спортманија - 29.06.2022

Новак Ѓоковиќ првпат отворено говореше околу забраната да игра на Отвореното првенство во САД бидејќи не е вакциниран против корона-вирусот. Оваа забрана сепак не важи за американските тенисери, кои пак и без вакцина може да учествуваат, па српскиот ...

На Ѓоковиќ му се закнува пауза од 11 месеци

Вечер Прес

Ѓоковиќ тренирал со Чилиќ неколку дена пред Хрватот да добие позитивен ковид тест

Gol.mk

Дали на Ѓоковиќ му се заканува исфрлање од Вимблдон, тренирал заедно со позитивниот Чилиќ?!

Слободен Печат

Ѓоковиќ поради Хрват може да биде исфрлен од Вимблдон?

Екипа

Неверојатно: Ѓоковиќ би можел да биде исфрлен од Вимблдон!

SportMedia

Ѓоковиќ: Сакам да дојдам до 100 победи на Вимблдон

Слободен Печат

Кајгана Спортклуб Sport 1 Sport 1 Gol.mk Спортклуб TopSport Независен