TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анкета: ВМРО-ДМПНЕ во убедливо водство пред СДМС, граѓаните имаат најголема доверба во Мицкоски

Нетпрес - 20.09.2021

ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер Христијан Мицкоски имаат убедливо водство во однос на владејачката СДСМ и премиерот Зоран Заев во пресрет на одржувањето на локалните избори на 17-ти октомври, покажуваат податиците од истражнувањето на јавното мнение ...

Довербата која народот ја има во Мицкоски е за 2,5% поголема од рејтингот на Заев

Курир

ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност, Мицкоски со најголема доверба: Мнозинството смета дека државата се движи во погрешен правец

Курир

Успешните политики на Владата потврдени со анкета на Брима, СДСМ и Заев со убедлива предност пред ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски

24Инфо

Анкета на „Брима“: СДСМ со предност пред ВМРО-ДПМНЕ, Заев со поголема доверба од Мицкоски

Zoom

Анкета на “Брима”: Заев со огромна предност пред Мицкоски

Centar

Успешните политики на Владата потврдени со анкета на Брима, СДСМ и Заев со убедлива предност пред ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски

Centar

Frontline Centar 24Инфо Frontline Lider Локално Либертас Centar

Според ВМРО-ДПМНЕ, Бугари форсирале предност на Заев во анкетата на „Брима“

360 степени - 20.09.2021

Според опозициската партија, оваа агенција не е познатата „Брима галуп“, туку фирма од С Македонија, основана, како што се тврди, од бугарскиот социолог Андреј Рајчев, а која спроведува анкети по нарачка на врвот на СДСМ ВМРО-ДПМНЕ реагира на ...

Власта во очаен обид да промовира нарачани анкети на кои води Заев

Нетпрес

Дали Бугарија со лажни анкети го спасува Заев за да го доврши ветувањето за промена на историјата и идентиетот?!

Курир

ВМРО-ДПМНЕ со реакција: Ниту една наместена анкета нема да го покрие поразот кои им следи на СДСМ и Зоран Заев

Курир

ВМРО-ДПМНЕ со реакција: Ниту една наместена анкета нема да го покрие поразот кои им следи на СДСМ и Зоран Заев

Lider

За ВМРО-ДПМНЕ анкетата на Брима е нарачана од СДСМ

Независен

Со фиктивни анкети Бугарија го спасува Заев за да го доврши ветувањето за промена на историјата и идентиетот?!

Нетпрес

Press24 Акцент Република Либертас Канал5 +инфо

Брима: СДСМ победник на локалните избори, Заев со убедливо водство пред Мицкоски

Алсат-М - 20.09.2021

СДСМ бележи солидна предност од 2 проценти во пресрет на локалните избори пред опозициската ВМРО ДПМНЕ, се вели во анкетата која ја направила “Брима галуп” за “Слободен Печат”. Претседателот на СДСМ Зоран Заев со 11,8 отсто убедливо води пред ...

Пладневен преглед: Заев пред Мицкоски, СДСМ пред ВМРО-ДПМНE – истражување на„Брима“, на рапорт клукајдрвците од Фејсбук и Твитер

Frontline

Политички барометар: Заев сè уште најпопуларен, СДСМ води со 2 отсто пред ВМРО-ДПМНЕ

Мета

„Брима“: Ако денеска се одржат парламентарни избори, за СДСМ би гласале 19,5% од испитаниците, за ВМРО-ДПМНЕ 17,5%

Frontline

„Брима“: СДСМ со 19,8% во тесно водство пред ВМРО-ДПМНЕ со 17,7%

Локално

Европската политика на Заев е препознаена, тој и СДСМ водат на анкетата на Брима

Centar

Европската политика на Заев е препознаена, тој и СДСМ водат на анкетата на Брима

Frontline

Слободен Печат 360 степени Frontline Фокус Скопје1 Либертас Нова ТВ Независен

ЕКСКЛУЗИВНО | Истражување на „Брима“: Што ги мачи граѓаните?

Слободен Печат - 20.09.2021

Редовниот политички барометар на агенцијата „Брима“ за политичките ставови на населението во Република Северна Македонија во пресрет на локалните избори во државата е теренско истражување, спроведено во периодот од 27 август до 9 септември годинава ...

Заев убедливо пред Мицкоски според анкетата на „Брима“

Frontline

„Брима“: Граѓаните најмногу ги мачат невработеноста, состојбата со пандемијата, нискиот стандард…

Frontline

Анкета на „Брима“: Заев со поддршка од 11,8%, Мицкоски со 7%, а Ахмети со 5,9%

Фокус

Анкета на „Брима”: Речиси 75 отсто од граѓаните планираат да гласаат на локалните избори

24Инфо

Анкета на „Брима": Речиси 75 отсто од граѓаните планираат да гласаат на локалните избори

Канал5

Анкета на „Брима“: Речиси 75 отсто од граѓаните планираат да гласаат на локалните избори

OhridNews

Frontline Денешен Бизнис Вести 360 степени CivilMedia Слободен Печат CivilMedia Слободен Печат