TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бојмацалиев: Не се забележани поголеми нарушувања и инциденти во досегашниот тек на гласањето

360 степени - 24.04.2024

Тој информираше за два случаи на констатирани нерегуларности. Едниот, како што рече, се однесува на фотографирање на гласачко ливче, а другиот на пријава за организирано носење на луѓе на гласачко место.

Нема поголеми нарушувања или инциденти досега во гласањето – вели Бојмацалиев

ММС

Бојмацалиев: Изборниот процес тече во најдобар ред и досега не се регистрирани посериозни нарушувања

24Инфо

Бојмацалиев на увид во Кочани за подготвеноста пред гласањето на првиот круг од претседателските избори

MakPress

Не се забележани посериозни нарушувања на изборниот процес, информираат од МВР

МКД

Бојмацалиев: Изборниот процес тече во најдобар ред и досега не се регистрирани посериозни нарушувања

Скопје1

Бојмацалиев: Изборниот процес тече во најдобар ред и досега не се регистрирани посериозни нарушувања

Локално

Н.Македонија Либертас Фактор

Привремената комисија на Јавното обвинителство го следи изборниот процес за евентуални нерегуларности

360 степени - 24.04.2024

Од републичкото Јавно обвинителство најавија дека во 13 часот претседателот на Комисијата, јавниот обвинител Џељаљ Бајрами ќе ги соопшти сумираните информации од јавните обвинителства низ државата за досегашниот тек на изборниот процес.

Јавното oбвинителство го следи изборниот процес за евентуални кривични дела

Слободен Печат

Обвинителот Бајрами во 13:00 часот ќе ги соопшти првичните информации за изборите од ЈО низ државата

Бизнис Вести

Гласањето будно го следи и Привремената комисија на ЈО

Телма

МАКЕДОНИЈА ГЛАСА: Обвинителството го следи изборниот процес за евентуални кривични дела

Фактор

Обвинителот Бајрами во 13:00 часот ќе ги соопшти првичните информации за изборите од ЈО низ државата

Република

Обвинителот Бајрами во 13:00 часот ќе ги соопшти првичните информации за изборите од ЈО низ државата

24 Вести

24 Вести

Тошковски за почетокот на изборниот ден: Безбедносната состојба е стабилна и сè тече како што треба

360 степени - 24.04.2024

Прашан во врска со екипираноста на Министерството за внатрешни работи за текот на изборниот процес, министерот изјави дека МВР постапува согласно планот утврден во рамките на Оперативниот штаб и се тече како што треба Еден час и 15 минути по ...

Тошковски: Досега нема посериозни нарушувања на изборите, очекувам да поминат во најдобар ред

Слободен Печат

Тече изборниот процес, нема нарушувања – Тошковски очекува мирен ден

Скопје1

Тошковски: Досега нема посериозни нарушувања на изборниот процес

Press24

Тошковски: Македонија заслужува многу повеќе од “како досега”

Канал5

(ВИДЕО) Пред и потоа: Тошковски вели дека Македонија заслужува многу повеќе од „како досега”

Lider

Тошковски на работен состанок: Досега не се констатирани посериозни нарушување на изборниот процес

Курир

Фактор Макфакс Опсервер 24Инфо +инфо Нетпрес Вечер Прес Скопје инфо

Тошковски: Безбедносната состојба стабилна, нема никакви нарушувања во изборниот процес

Бизнис Вести - 24.04.2024

Безбедносната состојба е стабилна. Нема никакви нарушувања во изборниот процес. Немаме забележано никакви посериозни нарушувања во изборниот процес, изјави денеска техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски.

Тошковски: Безбедносната состојба стабилна, нема никакви нарушувања во изборниот процес

Курир

Тошковски: Нема никакви нарушувања во изборниот процес

А1 On

Панче Тошковски со прво огласување: Безбедносната состојба е стабилна, се си тече како што треба

Локално

Тошковски: Безбедносната состојба стабилна, нема никакви нарушувања во изборниот процес

Независен

Тошковски: Безбедносната состојба стабилна, нема никакви нарушувања во изборниот процес

Lider

Тошковски: Нема нарушувања на изборниот процес, се надевам дека ќе помине во најдобар ред

ТВ21

Р.С.Европа Република Во Центар Zoom ММС Либертас Денешен

Во пресрет на утрешните избори, Тошковски и Бојмацалиев на состанок со јавните обвинители и директорите на БЈБ и АНБ

360 степени - 23.04.2024

Од претставниците на овие инситуции министерот за внатрешни работи побарал да споделат информации од својот делокруг од интерес за спроведувањето на изборите, како и начинот на кој овие институции ќе постапуваат на изборниот ден На еден ден пред ...

Оперативната акција за претседателските избори е на маса: АНБ собира информации за изборни саботирања

Скопје1

Бојмацалиев: Анкета на Евротинк – 50% задоволство од управни служби за време на Спасовски, 20% задоволство за време на Тошковски

Рацин

Бојмацалиев: Издавањето на пасоши доцни по неколку месеци, и покрај ветувањата од Тошковски

ТВ21

Бојмацалиев: Со 82 реконструирани објекти, лесно ќе продолжиме и со другите, да не се секира Тошковски

24Инфо

Бојмацалиев: Со 82 реконструирани објекти, лесно ќе продолжиме и со другите, да не се секира Тошковски

Бриф

И покрај ветувањата на Тошковски, издавањето патни исправи доцни по два ипол месеца – вели Бојмацалиев

ММС

Локално Република Нетпрес Бриф ТВ21 4NEWS Либертас Локално