TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мисајловски со фотографија од Германија ја критикува градежната офанзива на власта

360 степени - 10.06.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на Фејсбук објави фотографија од реконструкција на пат и праша дали ова е градежната офанзива на владејачкиот СДСМ. Асфалтираниот дел како што се гледа фотографијата наместо рамен е брановиден.

Преглед на вести во 15 часот: Нови 125 случаи на Ковид-19, активна е страната „Купувам Домашно“, дезинформации и ...

Frontline - 10.06.2020

Во ПОСЛЕДНИТЕ 24 часа се направени 1.019 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19. МИНИСТЕРКАТА Ангеловска ја промовира страната на која секој ќе може едноставно да провери дали му следува финансиска помош со внесување на матичен ...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски со слика од германија ја критикува власта во македонија

Сакам да кажам - 10.06.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за транспорт и врски Владо Мисајловски вчера на Фејсбук објави фотографија од велосипедска патека во германското гратче Кирхдорф со коментар „Ова е таа градежна офанзива и правиот пат на СДСМ!?“.

Мисајловски со фотографија од Германија ја критикува градежната офанзива, Костадинов го обвинува за манипулација

24Инфо - 10.06.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на Фејсбук објави фотографија од реконструкција на пат и праша дали ова е градежната офанзива на владејачкиот СДСМ, што предизвика голем број на реакции.

(ФОТО) Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ го помеша Куманово со австриски град

Фокус - 10.06.2020

Владо Мисајловски, носител на изборната листа во ИЕ 2 на ВМРО-ДПМНЕ, направи географска грешка на социјалните мрежи. Тој на својот профил на фејсбук објави фотографија од градежни активности и додаде коментар: Ова е таа градежна офанзива и правиот ...

Носителот на ИЕ 2 од ВМРО ДПМНЕ ги побрка Куманово и Кирцдорф

Нова ТВ - 10.06.2020

Носителот на изборната листа во изборната едница 2, Владо Мисајловски случајно или намерно го побрка Куманово со Кирцдорф. На својот ФБ профил тој објави слика од градежен зафата на патна инфраструктура во австриското градче со коментар “Ова е таа ...

Лажна вест на Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ, манипулира на Фејсбук со фотографија од Австрија

Frontline - 10.06.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски и поранешен министер за транспорт и врски, на својата официјална Фејсбук страна пласира лажна вест. Имено, Мисајловски постира фотографија од велосипедска патека во Кирчдорф, Австрија и манипулира со ...

Мисајловски: На прагот сме да останеме изолирана земја во целиот регион

Курир - 10.06.2020

За жал не престануваат ,,позитивните вести,, за нас !?! Не ни треба политиканство, ни треба разум и колективна борба од сите нас против вирусот за да не останеме изолирана земја во целиот регион.

Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ со фотографија од Кирчдорф ја критикува власта

CivilMedia - 10.06.2020

Владо Мисајловски вчера на својата Фејсбук станица објави фотографија од реконструкција на пат, со прашањето дали ова е градежната офанзива на владејачкиот СДСМ. Неговата објава наиде на коментари и критики за ширење на лажни вести, бидејќи ...

(ФОТО) Мисајловски фатен во лага, кујната за лажни вести на ВМРО-ДПМНЕ не запира

Граѓански збор - 10.06.2020

Партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ изгледа секојдневно се натпреваруваат помеѓу себе кој повеќе лажни вести да продуцира и да пушти во етер. Всушност тоа и не е нешто ново за опозиционерите бидејќи секогаш кога вистината не им оди во прилог, тие ...

Мисајловски од ВМРО ДПМНЕ со фотографија од велосипедска патека од Германија спинува наводна ситуација во Македонија

AKO - 10.06.2020

Поранешниот министер за градежништво во владата на Груевски, Вадимир Мисајловски, сега висок партиски функционер, се обиде со фотографија од велосипедска патека во Германија да ја спинува актуелната градежна офанзива низ земјата за која деновиве ...

Мисајловски преку лажни вести пробува да ја наруши сликата за новата инфраструктура (ФОТО)

Локално - 10.06.2020

Носителот на изборната листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2 – Владо Мисајловски објави слика под која напиша: Ова е таа градежна офанзива и правиот пат на СДСМ !? За кратко време на социјалните мрежи се појави истата фотографијата со натпис на која може да ...

Владо Мисајловски ги побрка Куманово и Кирцдорф

Мак. Весник - 10.06.2020

Носителот на изборната листа во изборната едница 2, Владо Мисајловски случајно или намерно го побрка Куманово со Кирцдорф. На својот ФБ профил тој објави слика од градежен зафата на патна инфраструктура во австриското градче со коментар “Ова е таа ...

Мисајловски: На прагот сме да останеме изолирана земја во целиот регион

Република - 10.06.2020

За жал не престануваат ,,позитивните вести,, за нас !?! Не ни треба политиканство, ни треба разум и колективна борба од сите нас против вирусот за да не останеме изолирана земја во целиот регион.

Мисајловски со слика од велосипедска патека во Германија ја критикува градежната офанзива на СДСМ (ФОТО)

Слободен Печат - 10.06.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за транспорт и врски Владо Мисајловски вчера на Фејсбук објави фотографија на која напиша „Ова е таа градежна офанзива и правиот пат на СДСМ!?“.

Мисајловски: Македонија не смее да биде изолирана од земјите од ЕУ

Алфа - 10.06.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски со остра реакција по информацијата дека Германија ќе ги затвори границите до 31 август за земјите што не се членки на ЕУ, потенцирајќи дека од нас зависи уште колку долго ќе бидеме изолирани од ...

Мисајловски со фотографија од Германија ја критикува градежната офанзива на власта

Скопје1 - 10.06.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на Фејсбук објави фотографија од реконструкција на пат и праша дали ова е градежната офанзива на владејачкиот СДСМ. Асфалтираниот дел, како што се гледа од фотографијата, наместо рамен е брановиден.

ФОТО: Со слика од велосипедска патека во Германија, Мисајловски со ја критикува власта во С. Македонија

Либертас - 10.06.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за транспорт и врски Владо Мисајловски вчера на Фејсбук објави фотографија од велосипедска патека во германското гратче Кирхдорф со коментар „Ова е таа градежна офанзива и правиот пат на СДСМ!?“.

Мисајловски со фотографија од Германија ја критикува градежната офанзива на власта

iPortal - 10.06.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на Фејсбук објави фотографија од реконструкција на пат и праша дали ова е градежната офанзива на владејачкиот СДСМ. Асфалтираниот дел, како што се гледа од фотографијата, наместо рамен е брановиден.