TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно се појави видео од полициска бруталност во Македонија

Press24 - 24.09.2020

Повторно видео на кое се гледа како полициски службеници тепаат граѓанин кружи низ социјалните мрежи. Засега нема информација каде точно е снимено видеото, но е објавено вечерва. Претходно во текот на денот беше објавено видео од Битола на кое се ...

Уште еден случај на полициска бруталоност снимен на видео (ВИДЕО)

+инфо - 24.09.2020

Овој случај, како што тврдат луѓето што го споделуваат на социјалните мрежи, е во Скопје. Уште едно видео со полициска бруталност кружи на социјалните мрежи. По она на кое се гледаше како полицајците тепаат битолчанец, вечерва слично полициско ...

Втор случај на полициска бруталност за 24 часа: Полицајци влечат и тепаат човек

Република - 24.09.2020

Неполни 24 часа откако јавноста стана сведок на полициска бруталност кога полициски службеници брутално тепаат човек среде улица, вечерва на социјалната мрежа фејсбук се појави видео за кое се тврди дека уште еднаш ја покажува полициската бруталност ...

Вечерва втор случај на полициска бруталност: Полицајци влечат и тепаат луѓе во автомобил (ВИДЕО)

Курир - 24.09.2020

Откако денеска на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат луѓе во Битола, вечерва втор случај на полициска бруталност во Скопје. На видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа како ...

Бурни реакции по објавеното видео на битолчанец, тепан од полициски службеници

Канал5 - 24.09.2020

Бурни реакции предизвика видео снимката на социјалните мрежи на кои се гледа како полициски службеници тепаат маж, кој во моментот не пружа отпор.. Видео на кое се гледа како униформирани полициски службеници применуваат сила врз човек се појави на ...

Полициска бруталност во Битола – полицаец со клоци и пендрек истепа битолчанец

ТВ21 - 24.09.2020

Полициски службеник брутално тепа граѓанин во центарот на градот во Битола. На видеото се гледа како полицискиот службеник го удира со пендрек по глава, го легнува и го удира со клоци. Невладината организација „Аваја“ која го објави видеото вели ...

Полицаец тепал човек, МВР истражува

Р.С.Европа - 24.09.2020

Полицијата го утврдила идентитетот на учесниците во настанот и презема мерки за расчистување на случајот, велат од МВР во врска со видео материјалот што денеска беше објавен на социјалните мрежи, а на кое, како што стои, се гледа незаконито и ...

МВР утврдува: Оправдана употреба на сила или полициска бруталност?

Канал5 - 24.09.2020

Бурни реакции предизвика видео снимката на социјалните мрежи на кои се гледа како полициски службеници тепаат момче, кое во моментот не пружа отпор.. Видео на кое се гледа како униформирани полициски службеници применуваат сила врз човек се појави ...

МВР спроведува истрага за бруталното претепување на Ром во Битола

Телма - 24.09.2020

Невладината организација „Аваја“ објави видео запис на кој се гледа како полициски службеник брутално претепува граѓанин во Битола. „Ужаснати сме од видеото кое се најде на социјалните мрежи каде се гледа полициска бруталност врз лица од ромската ...

МВР: Утврден идентитетот на учесниците во видеото, каде полицаец брутално тепа граѓанин (видео)

ММС - 24.09.2020

Видео снимка на која се гледа како македонски полицаец претепуваат еден граѓанин се појави денеска на социјалната мрежа Фесјбук. На снимката која потоа на својата фејсбук- страница ја сподели и невладината организација „АВАЈА“.

(Видео) Хелсиншки бара најстроги казни за полицајците што брутално тепаа Ром во Битола

Макфакс - 24.09.2020

Видео снимката од полициска бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите покажува дека непрофесионалниот однос, полициската бруталност и самоволието при постапувањето кон Ромите и другите ...

(Видео) Полицаец брутално тепаше Ром при приведување

еМагазин - 24.09.2020

Лавина реакции во јавноста и меѓу граѓанските организацации предизвика видео снимката од брутален однос кон лица од ромска националост од припадници на МВР. На видеото може да се види очигледна прекумерна употреба на сила.

Хелсиншкиот комитет бара најстроги казни за бруталните полицајци

МКД - 24.09.2020

Видео снимката на полициска бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите покажува дека непрофесионалниот однос, полициската бруталност и самоволието при постапувањето кон Ромите и другите ...

МВР: Се работи на случајот со видеото на кое се гледа незаконито и непрофесионално постапување на полицајци

ТВ21 - 24.09.2020

Во врска со видео материјалот што денеска (24.09.) беше објавен на социјалните мрежи, а на кое се гледа незаконито и непрофесионално постапување на полициски службеници, Ве известуваме дека Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и ...

Полицајци тепаат човек, МВР вели дека е утврден нивниот идентитет (ВИДЕО)

МКД - 24.09.2020

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи веќе го утврди идентитетот на учесниците во настанот и презема мерки и активности за целосно расчистување на случајот, по што ...

(ВИДЕО) Полицајци тепаат човек - МВР го истражува случајот

Фактор - 24.09.2020

Полицајци тепаат човек, а од Министерството за внатрешни работи велат дека е утврден нивниот идентитет. Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР веќе го утврди идентитетот на учесниците во настанот и ...

ВИДЕО: Полициски службеници брутално претепаа човек среде улица

Press24 - 24.09.2020

На социјалната мрежа Фејсбук денеска беше споделено видео на кое се гледа како македонски полициски службеници брутално тепаат човек среде улица. Во описот на видеото пишува дека претепаниот човек е всушност лице од ромска етничка заедница.

(ВИДЕО) Брутално претепување на човек од полицијата . Спасовски повикан итно да го испита случајот

Либертас - 24.09.2020

На социјалните мрежи беше постирано видео каде се гледа полициска бруталност врз лице од ромска националност од страна на полицијата. Реакција за оваа бруталност на полицијата дојде и од хелсиншкиот комитет и неговиот прв чове Уранија Пировска ...

Сведоштво за полициската бруталност: Претепаните Роми раскажаа низ каква голгота поминаа во Битола (ВИДЕО)

Курир - 24.09.2020

Ромите кои во вторникот направиле сообраќајка по што биле претепани од страна на сообраќајната полиција во Битола, преку обраќање во живо на фејсбук сведочеа што се случило ноќта. За овој инцидент јавноста дозна денеска, откако на социјалните ...

Полицајци брутално претепуваат беспомошен човек: Ова ли е правдата што ја вети Заев?

Република - 24.09.2020

На социјалната мрежа Фејсбук е објавено видео во кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат човек на улица. Се вели во Фејсбук статусот. ...

„Аваја“ објави видео како полициски службеници брутално претепуваат припадник на ромската заедница (Видео)

MakPress - 24.09.2020

Видео во кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат човек на улица, за кој се тврди дека е ром, е објавено од страна на граѓанската иницијатива за застапување на правата на ромите.

(ВИДЕО) Полициска бруталност на сред улица!

Вечер - 24.09.2020

На социјалната мрежа Фејсбук, на странивата Аваја, осамна видео во кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат човек на улица. РОМИТЕ НЕ СЕ ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД! #МожетеПовеќеМожетеПолошо Ужаснати сме од видеото кое се најде на ...

(ВИДЕО) Полицајци брутално претепуваат човек на улица

Нетпрес - 24.09.2020

На социјалната мрежа Фејсбук осамна видео во кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат човек на улица. „РОМИТЕ НЕ СЕ ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД! #МожетеПовеќеМожетеПолошо Ужаснати сме од видеото кое се најде на социјалните мрежи каде се ...

Полицајци тепаат човек на улица

Сител - 24.09.2020

На социјалната мрежа Фејсбук осамна видео во кое се гледа како полициски службеници тепаат човек на улица во Битола. „РОМИТЕ НЕ СЕ ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД! #МожетеПовеќеМожетеПолошо Ужаснати сме од видеото кое се најде на социјалните мрежи каде се гледа ...

ВИДЕО: Полициски службеници брутално претепаа човек среде улица

Скопје инфо - 24.09.2020

На социјалната мрежа Фејсбук денеска беше споделено видео на кое се гледа како македонски полициски службеници брутално тепаат човек среде улица. Во описот на видеото пишува дека претепаниот човек е всушност лице од ромска етничка заедница.

Полицајци брутално претепуваат човек на улица (ВИДЕО)

Алфа - 24.09.2020

На социјалната мрежа Фејсбук осамна видео во кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат човек на улица. РОМИТЕ НЕ СЕ ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД! #МожетеПовеќеМожетеПолошо Ужаснати сме од видеото кое се најде на социјалните мрежи каде се ...

Се огласи МВР: Утврден идентитетот на полицајците кои брутално претепаа човек

Курир - 24.09.2020

Во врска со видео материјалот што денеска (24.09.) беше објавен на социјалните мрежи, а на кое се гледа незаконито и непрофесионално постапување на полициски службеници, МВР известува дека Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и ...

Се огласи МВР: ВНАТРЕШНА КОНТРОЛА ќе го разгледа бруталното тепање од страна на полициски службеници

Вечер - 24.09.2020

МВР се огласи откако во јавноста се појави видео на кое се гледа полициска бруталност на дело, односно како неколкумина полицајци тепаат човек на улица. - Во врска со видео материјалот што денеска (24.09.

МВР: Утврден е идентитетот на полицајците кои брутално претепаа човек

Нетпрес - 24.09.2020

Во врска со видео материјалот што денеска (24.09.) беше објавен на социјалните мрежи, а на кое се гледа незаконито и непрофесионално постапување на полициски службеници, МВР известува дека Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и ...

МВР: Утврден идентитетот на полицајците кои брутално претепаа човек

Press24 - 24.09.2020

Во врска со видео материјалот што денеска беше објавен на социјалните мрежи, а на кое се гледа незаконито и непрофесионално постапување на полициски службеници, МВР известува дека Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и ...

МВР за полициската бруталност во Битола: Го утврдивме идентитетот на учесниците, превземаме мерки за расчистување на ...

Скопје1 - 24.09.2020

Во врска со видео материјалот што денеска беше објавен на социјалните мрежи, а на кое се гледа незаконито и непрофесионално постапување на полициски службеници ,Ве известуваме дека Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и ...

(ВИДЕО): Со тупаници и клоци полицајци тепаат момче од ромска националност во Битола

А1 On - 24.09.2020

Граѓанската иницијатива „Аваја“ на Фејсбук објави снимка на која се гледа како двајца полицајци со тупаници и со клоци удираат момче од ромска националност снимено во центарот на Битола . Од „Аваја“ за „А1он“ велат дека снимаката им ја испратил ...

МВР го утврди идентитетот на полицајците кои тепаат Ром, случајот ќе го испитува внатрешна контрола

Фокус - 24.09.2020

Откако на социјалните мрежи се појави видео како полицајци тепаат човек, кој според пишувањата бил Ром, Министерството за внатрешни работи соопшти дека идентитетот на полицајците е утврден и случајот ќе го испитува внатрешна контрола.

Се огласи МВР: Утврден идентитетот на полицајците кои брутално претепаа човек

Скопје инфо - 24.09.2020

Во врска со видео материјалот што денеска (24.09.) беше објавен на социјалните мрежи, а на кое се гледа незаконито и непрофесионално постапување на полициски службеници, МВР известува дека Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и ...

МВР: Утврден идентитетот на полицајците кои брутално претепаа човек

Frontline - 24.09.2020

Од МВР известуваат дека веќе го утврдиле идентитетот на полициските службеници кои брутално тепаа човек, а видео снимката беше пренесена на социјалните мрежи. „Во врска со видео материјалот што денеска (24.09.

Полицајци брутално тепаат човек на улица, внатрешната контрола во МВР работи на расчистување на случајот (ВИДЕО)

Локално - 24.09.2020

На Фејсбук осамна видео во кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат човек на улица од рамска националност. Веднаш со реакција се јави одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при ...

Хелсиншки бара најстроги казни за бруталните полицајци

Фокус - 24.09.2020

Видео снимката на полициска бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите покажува дека непрофесионалниот однос, полициската бруталност и самоволието при постапувањето кон Ромите и другите ...

Полицајци брутално тепаат човек на улица, МВР ги пронајде учесниците (ВИДЕО)

+инфо - 24.09.2020

Ужаснати сме од видеото кое се најде на социјалните мрежи каде се гледа полициска бруталност врз лица од ромската етничка заедница - се вели во реакцијата на социјалните мрежи. На социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Твитер“ се појави видео во кое се ...

Откриен идентитетот на насилните полицајци, надлежните превземаат мерки

iPortal - 24.09.2020

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи веќе го утврди идентитетот на учесниците во настанот и презема мерки и активности за целосно расчистување на случајот, по што ...

ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ НА ДЕЛО: Тројца полицaјци претепаа Роми во Битола (ВИДЕО)

Слободен Печат - 24.09.2020

На социјалните медиуми вирално се споделува видео на кое се гледа како полициски службеници брутално тепаат Роми. Видеото се рашири денеска, но според АВАЈА, граѓанска иницијатива чија цел е да ги артикулира и промовира интересите на Ромите, ...

МВР: Утврден е идентитетот на полицските службеници кои беа снимени како претепуваат граѓанин

MakPress - 24.09.2020

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи веќе го утврди идентитетот на учесниците во настанот и презема мерки и активности за целосно расчистување на случајот, по што ...

[Видео] Со тупаници и клоци полицијата тепа момче од ромска националност во Битола

Мак. Весник - 24.09.2020

Граѓанската организација „Аваја“ на Фејсбук објави снимка од Битола на која се гледа како двајца полицајци со тупаници и со клоци удираат момче од ромска националност во центарот на градот.

Хелсиншки комитет бара најстроги казни за бруталните полицајци

Frontline - 24.09.2020

Видео снимката на полициска бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите покажува дека непрофесионалниот однос, полициската бруталност и самоволието при постапувањето кон Ромите и другите ...

Хелсиншкиот комитет бара најстроги казни за бруталните полицајци

24 Вести - 24.09.2020

„Видео снимката на полицска бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите покажува дека непрофесионалниот однос, полициската бруталност и самоволието при постапувањето кон Ромите и другите ...

Видео: Јавноста згрозена по видеото во кое полицијата сред улица претепува млад човек, реагираа и од Хелсиншки комитет

Точка - 24.09.2020

Денеска на социјалната мрежа Фејсбук беше споделено видео на кое што може да се забележи како македонските полициски службеници брутално тепаат човек среде улица. Во описот на видеото пишува дека претепаното лице е припадник на ромската етничка ...

Хелсиншки комитет: Бараме најстроги казни за бруталните полицајци

Либертас - 24.09.2020

Видео снимката на полициска бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите покажува дека непрофесионалниот однос, полициската бруталност и самоволието при постапувањето кон Ромите и другите ...

(Видео) Хелсиншки бара најстроги казни за полицајците што брутално тепаа Ром во Битола

Вечер - 24.09.2020

Видеоснимката од полициската бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите, покажува дека непрофесионалниот однос, полициската бруталност и самоволието при постапувањето кон Ромите и другите ...

Хелсиншки комитет бара одговорност на полицаецот што тепа Ром

AKO - 24.09.2020

Видео снимката на полициска бруталност врз припадник на ромската заедница , која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите покажува дека непрофесионалниот однос, полициската бруталност и самоволието при постапувањето кон Ромите и другите ...

Хелсиншки бара најстроги казни за полицајците што брутално тепаа Ром во Битола

Н.Македонија - 24.09.2020

Видеоснимката од полициската бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите, покажува дека непрофесионалниот однос, полициската бруталност и самоволието при постапувањето кон Ромите и другите ...

(Видео) Полициски службеници брутално претепаа човек среде улица

Независен - 24.09.2020

На социјалната мрежа Фејсбук денеска беше споделено видео на кое се гледа како македонски полициски службеници брутално тепаат човек среде улица. Во описот на видеото пишува дека претепаниот човек е всушност лице од ромска етничка заедница.