TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија

Фокус - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.

Рокот во кој 70 руски дипломати треба да ја напуштат Бугарија истекува утре

Вечер Прес - 02.07.2022

Утре истекува рокот за заминување на 70 руски дипломати од Бугарија. Одлуката за нивно протерување ја донесе владата на сменетиот премиер Кирил Петков, поради, како што претходно беше соопштено, сомнежи дека се занимавале со шпионажа.

Утре истекува рокот во кој 70 руски дипломати мора да ја напуштат Бугарија

Сител - 02.07.2022

Утре истекува рокот во кој 70 руски дипломати мора да ја напуштат Бугарија. Дипломатите се протерани под сомневање за шпионажа. Москва најави реципрочни мерки, па дури и затворање на руската амбасада во Софија.

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

Слободен Печат - 02.07.2022

Поранешната министерка за европски прашања на Бугарија Гергана Паси во врска со одлуката на Софија да протера 70 руски дипломатски претставници и одбиениот ултиматум на руската амбасадорка Елеонора Митрофанова за Еуроњуз Бугарија изјави дека ...

Бугарскиот министер за одбрана: Протерувањето на руските дипломати од Бугарија е логичен чекор

Република - 02.07.2022

Бугарскиот министер за одбрана, Драгомир Заков, за БНТ изави дека протерувањето на руските дипломати од земјата е логично, бидејќи кога нема почит се преземаат такви чекори. Како што јави дописникот на МИА од Софија, Заков вели дека треба да се бара ...

ФРЧАТ ИСКРИ МЕЃУ МОСКВА И СОФИЈА: Русија ја разгледува можноста за затворање на амбасадата во Бугарија, со своја изјава ...

Во Центар - 02.07.2022

Руската амбасадорка во Бугарија Елеонора Митрофанова изјави дека ќе побара од Москва да ја затвори амбасадата во земјата, откако нејзиниот апел до бугарските власти да ја поништат одлуката за протерување на 70 членови на рускиот дипломатски персонал ...

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

MakPress - 02.07.2022

Поранешната министерка за европски прашања на Бугарија Гергана Паси во врска со одлуката на Софија да протера 70 руски дипломатски претставници и одбиениот ултиматум на руската амбасадорка Елеонора Митрофанова за Еуроњуз Бугарија изјави дека ...

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

Н.Македонија - 02.07.2022

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Паси смета дека овие 70 вработени во руската амбасада во Софија, без разлика дали имаат дипломатски или технички статус, практично се воени единици под дипломатско покритие.

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

Фокус - 02.07.2022

Поранешната министерка за европски прашања на Бугарија Гергана Паси во врска со одлуката на Софија да протера 70 руски дипломатски претставници и одбиениот ултиматум на руската амбасадорка Елеонора Митрофанова за Еуроњуз Бугарија изјави дека ...

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

Опсервер - 02.07.2022

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Паси смета дека овие 70 вработени во руската амбасада во Софија, без разлика дали имаат дипломатски или технички статус, практично се воени единици под дипломатско покритие.

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

А1 On - 02.07.2022

Поранешната министерка за европски прашања на Бугарија Гергана Паси во врска со одлуката на Софија да протера 70 руски дипломатски претставници и одбиениот ултиматум на руската амбасадорка Елеонора Митрофанова за Еуроњуз Бугарија изјави дека ...

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

Zoom - 02.07.2022

Поранешната министерка за европски прашања на Бугарија Гергана Паси во врска со одлуката на Софија да протера 70 руски дипломатски претставници и одбиениот ултиматум на руската амбасадорка Елеонора Митрофанова за Еуроњуз Бугарија изјави дека ...

ГЕРГАНА ПАСИ: НАТО и ЕУ нè поддржаа да протераме 70 руски дипломати од Бугарија

Денешен - 02.07.2022

Поранешната министерка за европски прашања на Бугарија Гергана Паси во врска со одлуката на Софија да протера 70 руски дипломатски претставници и одбиениот ултиматум на руската амбасадорка Елеонора Митрофанова за Еуроњуз Бугарија изјави дека ...

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

Либертас - 02.07.2022

Поранешната министерка за европски прашања на Бугарија Гергана Паси во врска со одлуката на Софија да протера 70 руски дипломатски претставници и одбиениот ултиматум на руската амбасадорка Елеонора Митрофанова за Еуроњуз Бугарија изјави дека ...

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

Р.С.Европа - 02.07.2022

Поранешната министерка за европски прашања на Бугарија Гергана Паси во врска со одлуката на Софија да протера 70 руски дипломатски претставници и одбиениот ултиматум на руската амбасадорка Елеонора Митрофанова за Еуроњуз Бугарија изјави дека ...

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

Во Центар - 02.07.2022

Поранешната министерка за европски прашања на Бугарија Гергана Паси во врска со одлуката на Софија да протера 70 руски дипломатски претставници и одбиениот ултиматум на руската амбасадорка Елеонора Митрофанова за Еуроњуз Бугарија изјави дека ...

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

Frontline - 02.07.2022

Во недела истекува рокот што бугарските власти им го дадоа на 70 руски дипломати, меѓу кои и технички персонал, да ја напуштат Бугарија бидејќи „биле вмешани во шпионажа“. Како што јави дописникот на МИА од Софија, Паси смета дека овие 70 вработени ...

Паси: НАТО и ЕУ ја поддржаа Бугарија за нејзината одлука да протера 70 руски дипломати

Lider - 02.07.2022

Поранешната министерка за европски прашања на Бугарија Гергана Паси во врска со одлуката на Софија да протера 70 руски дипломатски претставници и одбиениот ултиматум на руската амбасадорка Елеонора Митрофанова за Еуроњуз Бугарија изјави дека ...

Протераните 70 руски дипломати и нивните семејства попладнево со два авиона ќе заминат од Софија

Опсервер - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.

Протераните 70 руски дипломати и нивните семејства попладнево со два авиона ќе заминат од Софија

А1 On - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.

Протераните 70 руски дипломати и нивните семејства попладнево со два авиона ќе заминат од Софија

Либертас - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.

Протераните 70 руски дипломати и нивните семејства попладнево со два авиона ќе заминат од Софија

ТВ21 - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.

Протераните 70 руски дипломати и нивните семејства попладнево со два авиона ќе заминат од Софија

4NEWS - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.

Протераните 70 руски дипломати и нивните семејства попладнево со два авиона ќе заминат од Софија

MakPress - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.

СОФИЈА ГИ ВЖЕШТУВА ОДНОСИТЕ СО МОСКВА: Со два авиона попладне заминуваат протераните 70 руски дипломати и нивните ...

Денешен - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.

Протераните 70 руски дипломати и нивните семејства попладнево со два авиона ќе заминат од Софија

Frontline - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.

Протераните 70 руски дипломати и нивните семејства попладнево со два авиона ќе заминат од Софија

OhridNews - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.

Протераните 70 руски дипломати и нивните семејства попладнево со два авиона ќе заминат од Софија

Вечер Прес - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.

Протераните 70 руски дипломати и нивните семејства попладнево со два авиона ќе заминат од Софија

ММС - 03.07.2022

Два авиони на Руската Федерација денеска во попладневните часови се очекува да пристигнат на аеродромот во Софија за да ги однесат протераните 70 дипломати и вработени во руската амбасада и нивните роднини, јави БНР.