TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познато е кој ќе го наследи Куман во Барселона и кој ќе биде привремено решение

Слободен Печат - 28.10.2021

Управата на Барселона по вчерашниот пораз на тимот од Рајо Ваљекано, веднаш ја започна потрагата по новиот тренер бидејќи доцна синоќа Роналд Куман доби отказ. Серијата од два порази по ред, од Реал Мадрид и Рајо Ваљекано, како и лошите игри од ...

Куман е вториот најлош тренер на Барселона во последните 20 години

Sport 1

Чави ќе биде новиот тренер на Барслеона: Веќе ги даде и првите инструкции

Sport 1

„Дебело“ ќе го наплати отказот: Куман добива историска отпремнина од Барселона

Спортманија

Димитриевски го „избрка“ Куман, Барселона ќе вработи легенда како нов тренер?

СуперСпорт

Брутална одлука на раководството: Куман добил отказ во авион!

Спортклуб

Враќање на легендата: Чави е приоритет број еден за Барселона!

Спортманија

Екипа Во Центар Независен Дерби 24Фудбал Кајгана Zoom Нетпрес

Навивачи на Барселона побараа статуа за Димитриевски пред „Камп Ноу“

Спортски - 28.10.2021

Maкедонскиот голман Столе Димитриевски вчера одбрани пенал против Барселона и така помогна на својот Рајо Ваљекано да дојде до победа од 1:0. Но, после натпреварот Димитриевски стана херој и на Каталонците кои притискаа да си замине Куман.

„Статуа за Димитриевски пред „Кам Ноу“– ни ги исполни соништата на сите Каталонци!“

Sport 1

Статуа за Дон Столе Димитриевски кога ќе освоиме ЛШ во 2050-та

Оff.net

Навивачи на Барселона го слават Димитриевски, им го исполнил сонот на сите каталонци (ФОТО)

24Фудбал

„Дон Столе Димитриевски – еден од нас, заслужува статуа“

Спортклуб

Столе е херојот на фановите на Барса – статуа за Димитриевски пред „Камп Ноу“

SportMedia

Навивачи на Барселона го слават Димитриевски, им го исполнил сонот на сите каталонци (ФОТО)

Курир

Zoom

Поранешен лев бек на Барселона ќе го замени Куман, договорен и официјалниот наследник

Дерби - 28.10.2021

Роналд Куман веќе е поранешен тренер на Барселона, а раководството на клубот има јасна визија за тоа кој треба да го наследи и биде долгорочно решение. „Мундо Депортиво“ тврди дека Барса веќе одлучила за привремениот и иден тренер на клубот, а тоа ...

Серхи Бархуан ќе ја води Барса на следните три меча, а потоа – доаѓа легендата!

Спортклуб

Поранешен лев бек на Барселона ќе го замени Куман, договорен и официјалниот наследник

Курир

Поранешен лев бек на Барселона ќе го замени Куман

Алсат-М

Бускетс по поразот на Барселона: Заспав на секунда и ме ограбија

Дерби - 28.10.2021

Поразот на Барселона од Рајо Валјекано дојде веднаш по загубеното „Ел Класико“, а истиот не го „преживеа“ тренерот Роналд Куман кој заработи отказ од раководството. Капитенот Серхио Бускетс по средбата признал дека неговата грешка била клучна, иако ...

Бускетс по поразот на Барселона: Заспав на секунда и ме ограбија

Точка

„Со Чави, Барса би добила уникатен напаѓачки фудбал“

Sport M

Димитриевски му одбрани пенал на Депај, Рајо Валјекано ја сруши Барселона (ВИДЕО)

Дерби - 27.10.2021

Составот на Рајо Валјекано ја продолжи извонредната серија на домашен терен и ја совлада големата Барселона со 1-0 на вечерашниот натпревар во Примера. Домаќините влегоа во овој меч со максимален учинок кога се во прашање средбите на „Валјекас“ ...

ВИДЕО: Столе му фати пенал на Депај, Барса киксна и кај Рајо!

Gol.mk

Димитриевски му одбрани пенал на Депај, Рајо ја победи Барселона! (ВИДЕО)

МКД

ВИДЕО: „Ел Тигре“ Фалкао ја урна Барселона, Димитриевски му одбрани пенал на Депај

Слободен Печат

Ваљекано ја сруши Барселона, Димитриевски херој🎥

Спортски

Столе ги „смрзна“ играчите на Барса, погледнете што промаши Гави (Видео)

Спортманија

Уште еден „шамар“ за Барселона: Рајо и Фалкао ги расплакаа Каталонците

Sport M

+инфо Курир SportMedia Спортманија 24Фудбал Спортклуб Дриблинг SportMedia