TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ го претстави „Планот за Македонија“

Капитал - 02.10.2016

„На 11 декември нема да славиме пад на режимот – тој е веќе паднат, туку ќе го славиме животот во Македонија“, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешниот конгрес на партијата, претставувајќи дел од програмата на СДСМ како „План за живот во ...

Заев: Најниската плата ќе биде 12 000 денари, постојано ќе го помагаме бизнисот

ТВ21 - 02.10.2016

Ние имаме конкретен план, и краткорочен и среднорочен. Најниската плата прво ќе биде зголемена на 12.000 денари, а ако мандатот следната влада не го заврши со најниска плата 16.000 денари, тогаш ич нека не се појавува следен пат пред граѓаните, рече ...

Заев: СДСМ го менува начинот на работа, ги отвораме вратите за граѓаните (ВИДЕО)

+инфо - 02.10.2016

Од денеска сите врати на штабовите за идеите, проблемите на граѓаните. рече Заев. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев од говорницата на Конгресот на СДСМ најави нов начин на работа на СДСМ во наредниот период.

(ВИДЕО) Заев: Ја кревам дланкава со траги кога копав по нивите и ветувам-ќе ја добиете заслужената почит

А1 On - 02.10.2016

Како би било кога би купувале облека според вкус, а не според пари, кога би можеле сите да одите на одмор? Ништо ова не е екслузивно право, секоја има право на дoстоинствен живот. Кога еден е гладен, а друг прејаден тогаш просекот не е дека се сите ...

(ВИДЕО) Заев: Ако новата влада мандатот не го заврши со најниска плата од 16.000 денари, нека не се појавува пред ...

Репортер - 02.10.2016

Како би било кога би купувале облека според вкус, а не според пари, кога би можеле сите да одите на одмор? Ништо ова не е екслузивно право, секоја има право на дoстоинствен живот. Кога еден е гладен, а друг прејаден тогаш просекот не е дека се сите ...

Заев: СДСМ ги отвара вратите за граѓаните!

Фокус - 02.10.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од говорницата на Конгресот на СДСМ најави нов начин на работа на СДСМ во наредниот период. -Битката што ја почнавме е преголема и преважна да ја водиме сами. Затоа секој е важен.

(ВИДЕО) Заев: Ако новата влада мандатот не го заврши со најниска плата од 16.000 денари, нека не се појавува пред ...

Либертас - 02.10.2016

Како би било кога би купувале облека според вкус, а не според пари, кога би можеле сите да одите на одмор? Ништо ова не е екслузивно право, секоја има право на дoстоинствен живот. Кога еден е гладен, а друг прејаден тогаш просекот не е дека се сите ...