TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јаневски: Директорот на ЈСП да се извини и да си даде неотповиклива оставка

Канал5 - 30.09.2022

Згрозени сме од насилниот однос и примитивизмот на Александар Стојкоски,в.д. директор на ЈСП Скопје, кадар на Данела Арсовска, кој во недостаток на аргументи се заканува со физичка пресметка.

ЈСП: Ги демантираме обвинувањата дека Стојковски се заканувал на член на Совет на Град Скопје

Press24 - 30.09.2022

„Соочени со сопствената немоќ да одговорат на предизвиците кои ги носи функцијата и да ги надминат личните и партиски интереси, советниците на Христијан Мицкоски и коалицијата континуирано глумат жртви на штета на граѓанинте и Градот Скопје.

Град Скопје: Советниците на Мицкоски го саборитаат работењето на ЈСП

Република - 30.09.2022

Град Скопје реагира на обвинувањата на член на Советот на Град Скопје, советникот Филип Јаневски од партијата „Глас за Македонија“ дека добил закани од страна на в.д. директорот на ЈСП, Александар Стојковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Директорот на ЈСП со закани за физичка пресметка на советникот Јаневски

Press24 - 29.09.2022

Денеска имаше жестоко препукување помеѓу новиот в.д. директор на ЈСП Александар Стојкоски кој е кадар на градоначалничката Данела Арсовска и советници од ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ вечерва објави ново соопштение во кое советникот Јаневски кажа дека ...

Скандал: Директорот на ЈСП со закани кон советникот Јаневски

Република - 29.09.2022

По завршувањето на денешната седница, в.д. директорот на ЈСП Скопје, Александар Стојковски, лично ми се закани дека физички ќе се пресмета со мене, обелодени советникот Филип Јаневски од партијата „Глас за Македонија“. , реагира Јаневски.

Карамбол во Град Скопје, препукувања меѓу директорите на Арсовска и советниците на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 29.09.2022

Жестоко препукување помеѓу новиот в.д. директор на ЈСП Александар Стојкоски кој е кадар на градоначалничката Данела Арсовска и советници од ВМРО-ДПМНЕ. На Советот на Град Скопје се зборуваше за ставање во функција на нови автобуски линии по барање ...

Жестоко препукување на директорот на ЈСП и советник на ВМРО-ДПМНЕ за автобуските линии

24Инфо - 29.09.2022

Жестоко препукување помеѓу новиот в.д. директор на ЈСП Александар Стојкоски кој е кадар на градоначалничката Данела Арсовска и советници од ВМРО-ДПМНЕ. На Советот на Град Скопје се зборуваше за ставање во функција на нови автобуски линии по барање ...

Жестоки караници и препукувања меѓу директорите на Арсовска и советниците на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 29.09.2022

Жестоко препукување помеѓу новиот в.д. директор на ЈСП Александар Стојкоски кој е кадар на градоначалничката Данела Арсовска и советници од ВМРО-ДПМНЕ. На Советот на Град Скопје се зборуваше за ставање во функција на нови автобуски линии по барање ...

Жестоко препукување на директорот на ЈСП и советник на ВМРО-ДПМНЕ за автобуските линии

Press24 - 29.09.2022

Жестоко препукување помеѓу новиот в.д. директор на ЈСП Александар Стојкоски кој е кадар на градоначалничката Данела Арсовска и советници од ВМРО-ДПМНЕ. На Советот на Град Скопје се зборуваше за ставање во функција на нови автобуски линии по барање ...

Жестоко препукување на директорот на ЈСП и советник на ВМРО-ДПМНЕ за автобуските линии

MTM - 29.09.2022

Жестоко препукување помеѓу новиот в.д. директор на ЈСП Александар Стојкоски, кој е кадар на градоначалничката Данела Арсовска и советници од ВМРО-ДПМНЕ. На Советот на Град Скопје се зборуваше за ставање во функција на нови автобуски линии по барање ...

СКАНДАЛ: Директорот на ЈСП со закани до советникот Јаневски – сакал физички да се пресмета, а еве каков одговор доби!

Курир - 29.09.2022

По завршувањето на денешната седница, в.д. директорот на ЈСП Скопје, Александар Стојковски, лично ми се закани дека физички ќе се пресмета со мене, обелодени советникот Филип Јаневски од партијата „Глас за Македонија“.

Директорот на ЈСП му се заканил со физичка пресметка на советникот Јаневски – „Нема да потклекнам“

4NEWS - 29.09.2022

По завршувањето на денешната седница на Град Скопје, в.д. директорот на ЈСП Скопје Александар Стојковски му се заканил на колегата советник Филип Јаневски од Глас за Македонија. „Критиките кои ги упатив за неговото неработење, непочитување на ...

Скандал: Директорот на ЈСП со закани за физичка пресметка на советникот Јаневски, вели ВМРО-ДПМНЕ.

Скопје1 - 29.09.2022

„По завршувањето на денешната седница, в.д. директорот на ЈСП Скопје лично ми се закани дека физички ќе се пресмета со мене!“, вели ВМРО-ДПМНЕ пренесувајќи изјава од Филип Јаневски, советник во Град Скопје.

Скандал: Директорот на ЈСП со закани за физичка пресметка на советникот Јаневски

Нетпрес - 29.09.2022

По завршувањето на денешната седница на Советот на Град Скопје, в.д. директорот на ЈСП Скопје, Александар Стојковски, лично ми се закани дека физички ќе се пресмета со мене, објави во четвртокот советнкиот Филип Јаневски, советник од Глас за ...

СОВЕТНИК ТВРДИ ДЕКА ДИРЕКТОРОТ НА ЈСП МУ СЕ ЗАКАНИЛ СО ЌОТЕК! Филип Јаневски вели дека нема да потклекне на притисоците

+инфо - 29.09.2022

Критиките кои ги упатив за неговото неработење беа причина тој да ми упати закани во неколку наврати – вели советникот од Глас за Македонија. По завршувањето на денешната седница в.д. директорот на ЈСП Скопје Александар Стојковски лично ми се закани ...

Јаневски: Директорот на ЈСП ми се закани дека физички ќе се пресмета со мене

MakPress - 30.09.2022

По завршувањето на денешната седница, в.д. директорот на ЈСП Скопје лично ми се закани дека физички ќе се пресмета со мене! Критиките кои ги упатив за неговото неработење, непочитување на одлуките на Советот на Град Скопје како и самоволието на ...

Јаневски по закaните и насилието врз него: Директорот на ЈСП да се извини и да си даде неотповиклива оставка, доколку ...

24Инфо - 30.09.2022

Почитувани, Згрозени сме од насилниот однос и примитивизмот на Александар Стојкоски,в.д. директор на ЈСП Скопје, кадар на Данела Арсовска, кој во недостаток на аргументи се заканува со физичка пресметка.

Јаневски по закaните и насилието врз него: Директорот на ЈСП да се извини и да си даде неотповиклива оставка, доколку ...

Курир - 30.09.2022

Згрозени сме од насилниот однос и примитивизмот на Александар Стојкоски,в.д. директор на ЈСП Скопје, кадар на Данела Арсовска, кој во недостаток на аргументи се заканува со физичка пресметка, истакна Филип Јаневски, советник од „Глас за Македонија“, ...

Јаневски по закaните: Директорот на ЈСП да се извини и да си даде неотповиклива оставка

MakPress - 01.10.2022

Згрозени сме од насилниот однос и примитивизмот на Александар Стојкоски,в.д. директор на ЈСП Скопје, кадар на Данела Арсовска, кој во недостаток на аргументи се заканува со физичка пресметка.