TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Девојка која докажува дека шминката не е секогаш добра идеја: Покажа како изгледа без шминка и стана вирална (ВИДЕО)

Хаштаг - 28.03.2023

Сосема друга личност... Некогаш е подобро да ја спуштите четката и да ставите помалку шминка, бидејќи на тој начин може да изгледате многу подобро. Дури и ако не сте свесни за тоа. Луѓето ја убедија оваа девојка дека воопшто не ѝ е потребна шминка, ...

Секогаш во „фул“ издание, но вака навистина изгледаат српските пејачки (фото)

Вистина.мк - 28.03.2023

Покрај силната шминка, дамите од естрадата се совршени на Инстаграм, бидејќи најчесто обработуваат фотографии во разни програми. Чисто лице, негувана коса, без целулит и брчки е се што се прикажува на мрежите.