TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вчерашниот напад со нож на југот на Франција бил терористички чин (ВИДЕО)

Канал5 - 05.04.2020

Сторителот на нападот, во кој загинаа две лица, а беа повредени петмина во Роман-сур Исер, југоисточна Франција, е мигрант од Судан и е уапсен под сомнение за терористички напад и убиство поврзано со терористички чин.

Нападот со нож во Франција предаден на антитерористичкото обвинителство

Нетпрес - 05.04.2020

Истрагата за нападот со нож во кој во саботата две лица се убиени а уште пет други се ранети, а како извршител е осомничен бегалец од Судан врз случајни минувачи во општината Роман-сур-Изер, во југоисточниот француски департман Дром, му е предадена ...

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

Алсат-М - 04.04.2020

Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот ...

Напад со нож во Франција, убиени двајца седум ранети

Независен - 04.04.2020

Во напад со нож еден маж утрово во Романс сур Исер, на југоистокот на Франција, уби две лица и рани седум, по што е приведен, се дознава од извори блиски на истрагата. Според тој извор, едно лице од ранетите е во животна опасност.

Двајца убиени и седуммина повредени во напад со нож во Франција (ВИДЕО)

Канал5 - 04.04.2020

Во напад со нож, утрово маж уби две лица во гратчето Роман-сур Исре, на југо-исток на Франција, како и седуммина повредени , по што бил приведен, тврдат извори блиски до истрагата. Според извор oд истрагата, едно од повредените лица е во животно ...

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

+инфо - 04.04.2020

Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот на МИА. Напаѓачот е уапсен.

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

CivilMedia - 04.04.2020

Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот на МИА. Напаѓачот е уапсен.

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

Вечер - 04.04.2020

Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот на МИА. Напаѓачот е уапсен.

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

Опсервер - 04.04.2020

– Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот на МИА. Напаѓачот е уапсен.

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

24Инфо - 04.04.2020

Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот на МИА. Напаѓачот е уапсен.

Франција: Азилант од Судан со нож уби две лица, а рани уште седум други

Курир - 04.04.2020

Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот на МИА. Напаѓачот е уапсен.

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

Нетпрес - 04.04.2020

Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот на МИА. Напаѓачот е уапсен.

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

Либертас - 04.04.2020

– Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот на МИА. Напаѓачот е уапсен.

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

А1 On - 04.04.2020

Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот на МИА. Напаѓачот е уапсен.

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

Слободен Печат - 04.04.2020

Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот на МИА. Напаѓачот е уапсен.

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

MakPress - 04.04.2020

Барател на азил од Судан, на возраст од 30 години, изутринава нападнал со нож неколку лица во центарот на Ронас-сур-Изер, во департманот Дром, при што убил двајца минувачи, а седуммина повредил, јави дописникот на МИА. Напаѓачот е уапсен.